PODRŠKA MINISTRU

Kontaktirajte autora peticije

Ova rasprava je automatski kreirana od peticije PODRŠKA MINISTRU.

Ibrahim M

#76 Ibrahim M

2012-02-13 21:45

Odgovornost je naša da reagujemo na zlo, strah od reakcije nas čini saučesnicima i pomagačima tog zla. Reagujmo konačno svi i dajmo aktivan doprinos izgradnji pravednijeg i poštenijeg društva. Letargičan odnos poštenih BiH građana doveo je nažalost do toga da svaki dan žrtvama nepoštenja, zla , korupcija i laži postaju dobri i radni građani a time i država BiH, jer bez dobrih ljudi neće biti ni BiH kao države. VELIKA PODRŠKA MINISTRU
Tarik

#77 Glupo

2012-02-13 21:47

Šteta, samo to mogu reći...nevjerovatno je kako mi padamo na najgluplje moguće fore i fazone. Bilo je tako puno PAMETNIJEG posla koji je trebalo napraviti. Zato mislim da je ulazak u polemiku oko vjeronauke u ovom momentu bio neproduktivan i GLUP. Lično ne podržavam vjeronauku u školi mada sam sam vjernik ali dozvoliti da sve reforme koje je započeo budu dovedene u pitanje zarad trenutno NEVAŽNOG pitanja je nedopustivo. A tu je bila riječ ne o vjeri i vjeronauci nego o uhljebljivanju učenika raznih medresa koji su na državnoj plati. Nimalo reisa nije briga za vjeru a ni bošnjake za islam. Kad li se stignu brinuti? Između pive i kurvaluka ili između ogovaranja i kladionica. Ljudi ja sam u džamiji 5 vakata dnevno i moram vas razočarati...u Sarajevu ima par hiljada MUSLIMANA a sve ostalo su BOŠNJACI...razlika je VEEEEEEELLLIIIKKKAAA.

Gost

#78

2012-02-13 22:22

Podrška za ministra Suljagića!!!!!

Gost

#79

2012-02-13 23:03

Zanimljivo je da boziji predstavnici-bilo volonteri ili placeni(ci)-ne prihvataju glas pojedinca niti diskusiju i dokaz,sem dokaz sile i batine.Prvo smo trebali da se obrazujemo i nesto vise naucimo o svim religijama,da malo ojacamo moral-posle bratoubilackih ratova-a da tek onda pustimo avet versko-nacionalne iskljucivosti iz boce.Dok ne sazrimo ta boca je morala biti dobro zatvorena,a veronauka van drzavnih skola.

Gost

#80

2012-02-13 23:14

SVI SMO MI EMIR SULJGIC ...NAJBOLJI MINISTAR.NEMA OSTVKE.TREBA NAM EMIR SULJAGIC...ZIV I ZDRAV NAM BIO JOS GOD.100
Optimista

#81

2012-02-13 23:15

Srbija ima Čedu, BiH ima Emira!!!

Gost

#82

2012-02-13 23:45

Komentara nemam!! Ovo sto se radi je van svake pameti i demokratskog okvira!! Ja sam Muslimanka po vjeroispovjesti,al sam naucena od malih nogu da se zna gdje se svako od nas moli Bogu,i na koi nacin.Nikad nisam pohadjala nastavu vjeronauku i imam sina koi ce ove godine u skolu i takodje s moje strane nece mu biti dozvoljeno da pohadja casove vjeronauke,vec ako izrazi zelju ici ce na mjesto koe je predvidjeno za to!! I zato ja kao majka,i drzavljanka BiH sam za to da ministar povuce svoju ostavku,a da svi oni koi su za to budu smjenjeni i da se u skolama ukine nastava vjeronauke!!!

Gost

#83

2012-02-13 23:53

Stvar je vrlo ozbiljna i ne nagovjestava svjetliju buducnost neistomisljenicima. Zato se moramo boriti demokratskim, civilizacijskim sredstvima protiv nasilja i jednoumlja, postujuci pravo i slobodu na razlicitost.
kaligula

#84

2012-02-14 00:00

Ne znam sta je ministar mislio ali ako je htjeo otpremiti vjeronauku iz skola kao skolski predmet, onda mu svaka cast. Vjeronauci i nije mjesto u skoli. Krscanstvo, Islam, Budizam i sve ostale religije se mogu uciti u skoli u sklopu odgovarajucih predmeta kao i svake normalne lekcije a vjeronauci je mjesto u crkvama i dzamijama gdje svi , koji to zele, mogu u svom slobodnom vremenu izucavati, proucavati i uciti o svojoj vjeri koliko im srce zeli.
#84

#85

2012-02-14 00:02

Šta reći gosp.ministre ne dozvolite da obrazovanje padne u ponor, prosvjetni radnici na rep politike,a vandali da vladaju i njihovi bolesni umovi.

Učinili ste  preokret  u obrazovanju i ne dozvolite da ostanemo sami, samo uz Vas prosvjetni radnici mogu biti stub znanja i moć društva.

Svi smo uz Vas niste poklekli u težim situacijama, nemojte ni pred monstrumima, uvijek ste išli korak ispred.

Vaše znanje,ljudskost i poštenje su oličenje Vaše ličnosti.

Naprijed uzdignute glave.


Gost

#86

2012-02-14 00:54

Da nam je još takvih ljudi na pozicijama kao što je gospodin Suljagić, ovaj narod i ova država bi za kratko vrijeme vidjeli svijetlu budućnost!!!!!

Gost

#87

2012-02-14 01:41

svi bruje o ministrovim raeformama,,,,,a nigdje ih nema,,,,da se podsjetimo,,,,,,1...Zamijenio je rukovodstvo u obdanistima,,,a poslije se pokazalo da nakon toga stanje je jos gore,povecao gospodin broj djece u grupama,,,to je ta reforma....2.pokusao diskreditirati polozaj vjeronauke,iako 90% ucenika i roditelja to zele,,,3.Poceo smijenjivati kadar i dovoditi podobne,.4,,pokusao da uvede obavezno snimanje nastavnickih vijeca u skolama.4Ukinuo pomoc iz ministarstva koju je do tada konstantno dobivao jetimska skola i naselje Gazaz,smo zato sto ''mirise''na vjersko...itd.itd

Gost

#88

2012-02-14 01:45

ako nista treba da ode zato sto laze,,,vadi se da je razlog ostavke prijetnja,,a u stvari istina je neslaganje sa partijskim sefom.,kako mediji objavise.....
,,,nije mu pomogla ni knjiga koju je napisao o Lagumdziji.-

Gost

#89

2012-02-14 01:47

dobro izrezirano.-vezano za ove prijetnje...nije otkad aktuelan bio,pa veli,zadnja moja afera je vezana za moj ''lijepi'' odnos prema supruzi,sto je svakako negativno po moj imidz,pa to nekako moram ispraviti,a usput da skrenemo javno mijenje da se nebave time kako smo nesposobni da uspostavimo ''DRZAVU ZA COVJEKA'',ili mozda najava nove strategije u pokusaju diskriminisanja statusa vjeronauke,,,kad nemozemo zakonski i pravnim putem,pokusacemo opet talasati mase,nebi li ovi ''od pritiskom mase''prihvatili moje stavove po pitanju vjeronauke,,,ali ako je istinita ova prijetnja,onda je za svaku osudu.
Replika neinformisanom autoru komentara

#90 Re:

2012-02-14 03:21

#87: -

Pojma nemaš. 1. Od 01.01.2012. 140 odgajateljica u JU "Djeca Sarajeva" imaju 250 KM veću plaću a ovih dana je napokon izabrana nova direktorica ustanove tako da postoji i organ upravljanja i organ rukovođenja u Ustanovi. Dalje, ne povećava ili smanjuje Ministar broj djece u grupama, već se to radi po Standardima. 2. Vjeronauka je pretvorena u aferu bez potrebe jer je namjera bila ukidanje diskriminacije djece koja ne pohađaju Vjeronauku. 3. Ministar ne može smjenjivati kadar. Dapače, od preko 200 prosvjetnih radnika njih preko 150 je zbrinuto po zakonu i to upravo Rješenjem Ministra i to po sistemu bodovanja na osnovu kriterija koje su uradile škole.Nažalost, Skupština nije prepoznala potrebu da se sjednice snimaju jer bi se na takav način depolitiziralo obrazovanje i spriječile zloupotrebe pojedinih direktora koji su od JU napravili PU. 5. Gazzaz više nije jetimska škola i budući da nije u sistemu javnog školstva, zašto bi bila finansirana. To je privatna škola i nju treba da finansira njen vlasnik. itd. itd. itd. UVEO JE BROJČANO OCJENJIVANJE i samo da je to uradio, dovoljno je. Ali, eto da spomenemo da se pobrinuo da ove godine budžet obrazovanja bude najveći do sada te da u njemu ima 1 mil. za informatizaciju škola, nekoliko miliona za dogradnju i završetak gradnje škola u Hadžićima i Ilijašu itd. itd. itd. Dakle, drugi put malo se informišite, pa pišite o Ministrovim reformama.


Gost

#91

2012-02-14 06:53

MOLIM PAMETNIJE DA NE POPUŠTAJU STANJE JE KRITIČNO!!!
Amra Muratovic

#92 Odgovor to #91

2012-02-14 10:56

Odavno ne cuh nista sazetije, a pamentnije! Da, krajnje je vrijeme da pametniji prestanu popustati. Ne radi se ovdje o toliko Emiru Suljagicu, ovo je zaista krajnja utvrda necega sto se zove zivot dostojan covjeka. Dakle, ako smo spremni odgledati da odlazi covjek koji je radio, pazite (!) radio!!!! Znaci nije sjedio udobno u svojoj fotelji, nego je radio, nije pokusavao da se ne zamjeri ni ovima ni onima, nego je radio, nije kalkulisao, nego je radio i naravno da je radio po svom nahodjenju i po svojim uvjerenjima, i naravno da se sa tim njegovim nahodjenjima i uvjerenjima ne moze slagati 100% gradjana Kantona u kojem je radio. Suvisno je sada postaviti pitanje "Otkud mu pravo da radi po svojim nahodjenjima?", ali s obzirom da zivimo gdje zivimo, ocekujem i takva pitanja, pa da odmah odgovorim - Legitimitet za to smo mu dali glasovima na izborima 2010. Svidjelo se to nekome ili ne, partija ciju clansku knjizicu ima Emir Suljagic je dobila vecinu glasova na tim izborima i bila u mogucnosti da formira Vladu u Kantonu i da za ministra obrazovanja postavi Emira Suljagica. Dakle, Emir Suljagic je na legitiman i legalan nacin postao Ministar obrazovanja, nauke i mladih KS. E sad da se opet vratim na ono "radio!". Dakle, s obzirom da je RADIO, a nije cuvao fotelju, zadesilo ga je to sto ga je zadesilo. Potpuno je sada nebitno da li se on povukao radi prijetnji, koje su doista konstantno stizale na njegovu adresu ili radi neslaganja sa partijskim vrhom. Zadrzimo se malo na prijetnjama, ono sto je meni u tome bitno je da je jedan dio drustva toliko kriminalan da prijetnjama fetvama, dovama koje proklinju i nerodjene generacije (zamislite samo vrlinu i krepost vjernika koji je u stanju da za odbranu jednog skolskog predmeta "cini dovu" koja ce prokleti i buduce generacije), a izmedju ostalog i smrcu pokusava sprijeciti ono sto se njima ne svidja, a da je drugi dio drustva do te mjere devalvirao da sve to isprati relativno ravnodusno putem sredstava javnog informisanja uz poneki suosjecajan komentar. Hajdemo sad do partijskog vrha. Ako je odstupio zbog neslaganja sa partijskim vrhom, odnosno zbog onoga o cem spekulise TV1, a sto se po mom skromnom misljenju cini blizu istini (razlog tome je moja mala, vrlo kratka i vrlo (priznajem!)jednostrana analiza ponasanja SDP-a od petka pa do danas: vrh SDP-a nije se oglasio ni u jednom momentu o ostavci. ok, nisu morali o ostavci, mozda je dogovor sa Suljagicem, ali vrh SDP-a ni u jednom momentu nije osudio cin slanja bojevog metka na kucnu adresu gradjanina "Drzave za covjeka", uradila je to Nasa stranka i uradio je to Forum mladih SDP-a. vrh se ovih dana vrlo zdusno bavi primopredajom duznosti i nepojavljivanjem Alkalaj Svena na spomenutoj primopredaji, pa nema vremena za Covjeka) onda opet, svaka cast Covjeku, koji je u stanju stati iza svojih uvjerenja i iza svog rada i braniti svoj rad predajom fotelje.

Dakle, kako rekoh, ne radi se ovdje o Emiru Suljagicu, o tome da li se slazemo sa njegovim stavovima, radnjama, principima, ovdje se radi o posljednoj utvrdi zivota dostojnog Covjeka.
Ako podrzavas rad, potpisi peticiju!
Ako podrzavas sigurnost, potpisi peticiju!
Ako podrzavas legalnu borbu za principe, bilo ciji oni bili, potpisi peticiju!
Ako ne zelis zivjeti u svijetu, koji se kroji silom jaceg, potpisi peticiju!
Probudi se i kao sto rece #91 "Ne popustaj, stanje je kriticno"!

Gost

#93

2012-02-14 11:46

Ne idem u skolu dok mi ne vrate ministra

Gost

#94

2012-02-14 12:05

Sve častitke Amri Murativić, nemam riječi koliko je argumentirano objasnila sve, opisala čovjeka i obrazovanje, situaciju u kojoj se nalazimo. Ne mogu da vjerujem, da se neće poslušati glas običnih građana, Čovjek će morati to poslušati, ako je Čovjek.


Gost

#95

2012-02-14 12:07

Ustanimo u četvrtak svi, recimo NE nepravdi i igri, ovo je ispit za sve. Inače, zavladat će mrak. U obrazovanju će nam djeca samo reprodukovati, gdkje je Vijeće roditelja kojima je sa Suljagićem pružena šansa našoj djeci. Ne ostakmo nijemi i glihi na sve, molim vas

Gost

#96

2012-02-14 12:48

Iz Savjeta Europe daju podršku ministru, drago mi je da smo i mi tu, dargo mi je da smo jedinstveni u odluci da ga vratimo.

Gost

#97

2012-02-14 13:30

taman vidis neko radi svoj posao kako treba,i ponovo dobijes nadu u bolje sutra.....i onda dozu neki skorojevici,kukavice,koji nevole nasu zemlju,nasu djecu i nasu buducnost i prijete nam svima--strasno
Emire uz vas smo!!!


Gost

#98 Ana Kobra

2012-02-14 13:36

Ama ljudi,nije više ni važno šta je uzrok ministrove ostavke.Jasno je da je to uradio pod velikim pritiskom.Znam da je bio na pravom putu da uradi najbolje za obrazovanje i prosvjetne radnike. Što se tiče novopečenih hadžija i SDA-ovaca,muka mi je od njih.I vama bi bilo da posjetite naselje Osjek gdje 4 čobana upravljaju velikim brojem visoko obrazovanih ljudi. Onaj ko ne zna, a ne zna da ne zna-opasan je,izbjegavaj ga. ONAJ KO ZNA,a zna da zna-mudar je,budi mu prijatelj.

Gost

#99 stari hadžija

2012-02-14 14:30


Gost

#100

2012-02-14 14:36

Stari hadžija, malo su se neki zlatni studenti prepali, šta ti misliš koga? A između ostalog i starih hadžija