PETICIJA PROTIV IZGRADNJE HIDROELEKTRANA NA RIJECI SANI


Gost

#26

2012-03-30 13:32

ova glupa incijativa se mora zaustaviti po svaku cijenu.

Gost

#27

2012-03-30 15:26

POSTOVANI

BETONIRATI OVAKVU PRIRODNU LJEPOTICU KAKVE SU UNA I SANA MOGU SAMO NEPISMENE I POHLEPNE BUDALE I IDIOTI.TU LIJEPOTU TREBA OSTAVITI BUDUCIM GENERACIJAMA.ZAHVALAN SAM BOGU STO SAM UZIVAO U SANI 32 GODINE.POZDRAV SVIMA

Gost

#28

2012-03-30 21:17

nedirajte sanu:)

Gost

#29

2012-03-30 21:23

Sanski borci koji su se borili za BIH i povratak u Sanski Most najčešće su spominjali SANU kao nešto zbog čega je vrijedilo ginuti... Dovoljno smo se žrtvovali, sad je red da nas ostavite na miru i da uživamo bar u ljepotama naših rijeka.

Gost

#30

2012-03-30 21:47

hidroelektrana----ne hvala

Gost

#31

2012-03-30 23:24

STOP branama i HE !

Gost

#32

2012-03-30 23:35

Moje lično mišljenje je da treba sačuvati prirodna bogatstva i ljepotu naše Sane i da svi građani koji žive na toj lokaciji žive u ekološkoj i prirodnoj ljepoti ovog kraja. Da sačuvamo prirodu i faunu ovog kraja kako za biljke tako i za životinje. Lijep pozdrav od vašeg zemljaka.

Gost

#33

2012-03-30 23:39

Mislim da je prošlo vrijeme izgradnje velikih akumulacija, koje prave velike i nepopravljive štete, prirodi, našim vodotocima, pa i nama samim.
Snaga vode se može iskoristiti izgradnjom više malih protočnih elektrana koje prave puno manju štetu.

Kadrija Pršić

vuk samotnjak

#34

2012-03-31 00:10

Na žalost, da li će biti izgrađena HE ili ne, odlučuju neki ljudi kojima nije stalo ni do čega sem novca, a ne mi. Njihova pohlepa nema granice niti znaju za stid i sram, već za šaku para prodaju sve što se može prodati u ovoj napaćenoj zemlji, napaćenog naroda. Obično dolaze stranci i ulažu novac (uz pokriće domaćih fukara), jer u svojoj zemlji nesmiju ni pomisliti da tako nešta urade, a naše rijeke i prirodne ljepote uništavaju nemilosrdno uz odobravanje domaće vlasti. Gdje će se naša djeca kupati, pecati ribe, koju vodu piti - to nije ni bitno. Samo bih ponovio riječi velikog čovjeka, Ive Andrića - "Dođe tako vrijeme kad budala progovori, pametan zaćuti a fukara se obogati"...

Gost

#35

2012-03-31 15:13

gradnja HE na takvom lijepom prirodnom krajoliku je kriminal tezih razmjera.NE,NE,NE.

Gost

#36

2012-03-31 15:22

KRIMINALCIMA NIŠTA NIJE SVETO ZARAD LIĆNE DOBITI PA NI OVA LJEPOTICA I BISER PRIRODE

Gost

#37

2012-03-31 15:38

postovani sanjani, drage komsije, Bez izgradnje i razvoja nema napretka. Od ljeppote se ne moze zivjeti ali je ljepsi zivot sa ljepotom, pogotovo lijepom prirodom. Zastita zivotne sredine je veoma vazna ali je i proizvodnja energije takodje vazna. Smatram da jedno drugo treba da prati a ne da se suprotstavlja i iskljucuje. Lijep pozdrav. vuk.

Gost

#38 Re:

2012-03-31 16:26


Gost

#39

2012-03-31 19:14

Nemam šta komentarisati - osim da ne treba dozvoliti da se BiH i njene ljepote uništavaju za neke druge države. Zašto i mi ne bi razvijali turizam i od turizma živjeli kao što to čini RH - a ne pravili hidrelektrane i izvozili struju. Apsurd! To nam rade i naši unutrašnji - a i vanjski neprijatelji. Urbo genocid se nastavlja nad prirodnim ljepotama BiH - nisa imao teže riječi da to drugačije kažem.

Gost

#40

2012-03-31 20:13

Bosna i Hercegovina ima ogromne šanse u razvoju turizma i ja sam apsolutno protiv da se agresivnim djelovanjem u prirodi vrši uništavanje prirodnih faktora turizma na kojima on počiva i temelji svoj razvoj. Predlažem da započnemo u čitavoj Bosni i Hercegovini sa aktiviranjem planova koji će brzo razvijati bosanskohercegovački turizam.

Ovaj post je uklonjen od strane autora ove peticije (Show details)

2012-03-31 21:21



Gost

#42

2012-03-31 22:34

Ovo bi bilo jos jedno bogacenje pojedinca, nemamo dokaza da je ova vlast osim za sebe ucinila BOSNI TJ. ZA NAROD.POSTOJECI POTENCIJAL PAMETNIJE RASPODIJELITI.

Gost

#43

2012-04-01 00:41

Protiv sam tolikih hidroelektrana, zauzdase nam rijeke i stvaraju prljava jezera.Pustimo rijeke neka teku onako kako stoljecima teku, bistre i plahovite.

Gost

#44

2012-04-01 15:26

Jeste da imamo devet rijeka ali jedna je SANA !!!!

Gost

#45

2012-04-01 18:59

Protiv sam gradnje ikakve centrale ili ikakvih objekata na ljepotici rijeke Sane.Kakva je loša situacija ekonomska i narod sve teže i teže živi bolje dase grade vodenice mlinovi.Šta vrijedi ta prokleta centrala kad je struja skupa i građani je neće imati okle plaćati tu struju.

Gost

#46 Re:

2012-04-05 11:44

#37: -  

 postujem tvoj stav ali volio bih znati na koji to nacin bas unistenje ljepotice Sane ce poboljsati situaciju narodu. Zivim u Svedskoj i bavim se ribolovom - musicarenjem. Citam sve Svedske casopise o ribolovu i mogu ti reci da svaki mjesec neka od tih novina objavljuje reportazu o Bosni i njenim ljepoticama rijekama a veoma cesto o Sani. Bosna se u tim novinama naziva "Novi Zeland u srcu Europe". Svedjani placaju 700 - 800 Eura za sedmicu dana ribolova + dozvole i ostalo sto potrose i dolaze dole u grupama. Da se ljudi nauce malo engleskog i da postoji infrastruktura mogli bi Sanjani a i ostali zivjeti puno bolje.

Nase prirodne ljepote su nas stavile na kartu svijeta a ljudi to stalno unistavaju, ratovima ili halapljivosti. Veliki vodeni rezervoar sa branom ne privlaci poglede naprotiv ljudi okrecu ledja.  i kao sto neko ranije napisa: MI SAMO POSUDJUJEMO TE RIJEKE OD NASIH POTOMAKA.NASA DJECA I POTOMCI MORAJU UZIVATI U NJIHOVIM LJEPOTAMA KAO STO SMO MI UZIVALI. TO IM NE SMIJEMO USKRATITI.

Lijep Pozdarav

Edin


Gost

#47

2012-04-06 11:21

MI IMAMO IDEJE - PRIJEDLOGE I RJESENJA ZA ALTERNATIVNE IZVORE ENERGIJE - ONI KOJI TO NEZNAJU ILI NEMOGU A ZAUZIMAJU MJESTAZ NA KOJIMA SE ODLUCUJE O ENERGETSKOJ POLITICI ILI U OPSTINSKIM ORGANIMA SANSKOG MOSTA -- NEKA SE SMAKNU I PREPUSTE POZICIJE ONIMA KOJI SU STRUCNI I SPOSOBNI - TU SMO

Gost

#48

2012-04-08 23:39

ocito je neko uporan ,da prode barem jedan los projekat ,bilo je masa losih projekata ,ali sreca nisu prosli.

Gost

#49

2014-01-03 19:28

Po najnovijim vijestima, hidrocentrala na Sani neće biti izgrađena, a u toku je proces ubrajanja Sane među zaštićene prirodne ljepote!