IZJASNIMO SE SVI ZAJEDNO KAO BOSANCI !!!

Kontaktirajte autora peticije

Ova rasprava je automatski kreirana od peticije IZJASNIMO SE SVI ZAJEDNO KAO BOSANCI !!!.


Anonymous

#1

2013-09-07 00:06

POZIVAMO BH PATRIOTE I CLANOVE GRUPE "ZAJEDNO" , ADMINISTRATORE I CLANOVE SVIH PRO-BOSANSKI ORJENTISANIH FB GRUPA, DA JOS JEDNOM, SVI "ZAJEDNO", INDIVIDUALNIM ILI KOLEKTIVNIM POTPISIVANJEM OVOG PROGLASA, POKUSAMO UCINITI STO SE JOS UCINITI MOZE NA ODBRANI BiH OD AKTUELNE AGRESIJE NA OVU SUVERENU DRZAVU I SPRIJECIMO NJENO DALJE RASTAKANJE OD STRANE NASIH PRVIH SUSJEDA I
KLERO-NACIJA STO SE ZELI LEGALIZOVATI POPISOM STANOVNIKA.

POPIS STANOVNIKA JE ZA NAS
LEGALNA PRILIKA DA SE DEFINITIVNO IZJASNIMO
OKO NASEG JEDINSTVENOG BOSANSKOG IMENA!?

OVAJ PUT NE SMIJEMO ZABORAVITI

MI SMO BOSANCI,
GOVORIMO BOSANSKIM JEZIKOM, I
NASA VJERSKA I POLITICKA UVJERENJA SPADAJU U SFERU NASE PRIVATNOSTI I PITANJA SU NASEG SLOBODNOG IZBORA !!!

DRAGI BOSANCI, POTPISITE PETICIJU,
I NEKA TO BUDE NAS TEST, PORUKA I POTVRDA KOLIKO NAS IMA.

ONI KOJI NAS OVAJ PUT IZNEVJERE,
KAO 1992/95. GODINE,
TREBA IH OTPISATI I NA NJIH ZAUVIJEK ZABORAVITI !!!

Prof. Sociolog, Ibrahim Pelesic Eso

Gost

#2

2013-09-07 20:26

Nadam se da ce razum pobjediti i da ce nas narod prestati da zivi u proslost.Proslost se ne moze i nesmije zaboraviti ali moramo ici naprjed da prestanu da nas nazivaju glupim Bosancima jer mi to nismo.

Gost

#3

2013-09-08 08:11

"I have a dream!" As Martin Luter King
Nadam se da nije prekasno za ovaj nas Bosanski narod! Mi smo zrtvovana genaracija-cinjenica!
Ne dopustimo da nam buduce generacije ostanu bez identiteta!

Gost

#4

2013-09-08 22:59

samo naprijed i bez kalkulacija

Gost

#5 Re:

2013-09-13 20:44

#1: -

Potpuno pogresno tumacenje,vjerovatno  sa ciljem da Bosnjaci  odu u  Nacionalnu manjinu,a samim tim  po vasem tumacenju izgleda da cemo biti  najmanji kao Bosnjaci od  tri Konstutativna naroda.Pa se moze lako zakljuciti sta je Vas cilj.

 

Ibrahim Pelesic Eso

#6 Re: Re:

2013-09-14 01:14

#5: - Re:

Mozda i grijesimo,  ali sve dok nas u to ne uvjerite drugacijim i boljim soluijama za odbranu od agresije na jedinstvenu i suverenu drzavu BiH koja se ocigledno pokusava, korak po korak realizovati i ovako definisanim kriterijima popisa, mi autori i potpisbnici ove Peticije - proglasa, cemo smatrati da je ovo jedini moguc nacin da nesto ucinimo u postojecem daytonskom okruzenju. Bili bi vam zahvalni da nas uputite na greske. Mozda jos imamo vremena da ih ispravimo, a "Zajedno" smo i jaci !!!


Gost

#7

2013-09-14 12:07

Bosna nije niti Srpska, niti Hrvatska,niti Bošnjačka, niti bilo čija, već, Bosna je Bosanska, druge nema!.
Idemo dalje!.

Gost

#8

2013-09-14 13:23

Srećno Bosni i Bosancima
SVAKO DOBRO BiH

#9

2013-09-16 10:15

U Bosni i Hercegovini zive Bosanci i Hercegovci koji slobodno mogu da se izjasne kao muslimani, katolici, pravoslavci, jevreji, budisti, ateisti, agnostici, itd. Recimo NE Bosnjacima, recimo NE Hrvatima, recimo NE Srbima! Recimo NE Dejtonskom ustavu i podjeli! Recimo NE Bakirovim I Dodikovim ZLATNIM KASIKAMA!!! Recimo DA jedinstvenoj i suverenoj BOSNI I HERCEGOVINI!!! IMAMO SANSU ISKORISTIMO JE!!!
gost01

#10 Re: Re: Re:

2013-09-16 10:20

#6: Ibrahim Pelesic Eso - Re: Re:

Zar je potreban bolji razlog od vec navedenog, a to je da cemo ako se izjasnimo kao Bosanci, automatski otici u "ostale" i samim tim cemo imati prava koja imaju danas ostali narodi, drugim rijecima necemo imati prava!! Po ustavu BiH postoje 3 naroda, Bosnjaci, Srbi i Hrvati i ostali, ni meni se ne svidja sto smo Bosnjaci, ali sve dok se to ne promijeni tako cu se izjasnjavati a to se ne moze promijeniti popisom stanovnistva. Kad se zavrsi popis i kad bude svima jasno da su Bosnjaci u vecini onda cemo moci mijenjati i ustav i druge zakone puno lakse, pa cemo se na sljedecem popisu moci izjasniti kao Bosanci, ali kad to bude u ustavu nikako drugacije.

SVAKO DOBRO BiH

#11 Re: Re: Re: Re:

2013-09-16 12:14

#10: gost01 - Re: Re: Re:

Ne moze u ostalima biti 17.5% ljudi zar ne?! Zato i jeste cilj da nas se vise od 17.5% ljudi izjasni kao Bosanci i Hercegovci jer bi se onda morao rusiti ustavi i praviti novi u kojem se uvrsava i tih 17.5% jer su oni sada vecina... A koja to prava nemaju danasnji bosanski srbi i hrvati?? Pa trenutno je bolje biti Srbin i Hrvat u BiH jer po nacionalnom kljuci prije ces tako dobiti posao i poceti zivjeti nego kao Bosnjak. Jer mozes ti biti Bosnjak ali ako nisi u SDA mozes se pusiti, da prostite!

Ovaj post je uklonjen od strane autora ove peticije (Show details)

2013-09-18 23:02



Gost

#13

2013-09-21 22:14

Pa zar nije dužnost svakog čistog i neokaljanog brata i sugrađanina našega da dobro promisli i razmisli, šta još skora budućnost nosi nama, djeci i unucima našim, zemlji i rođenoj grudi našoj. A ona je danas razapeta na tri strane. Otimaju se gospoda političari, nacionalne imperijaliste i šićardžije, koja li će rijeka i potok, dolina i planina da nas rascjepi na tri komada i kome će zapasti veći dio, kada se već ne mogu složiti – da bace kocku i ona da odredi, čija li je ta nesretna Bosna i Hercegovina u svojoj cjelini i u svojim od vjekova utvrđenim granicama. U fanatičnom nacionalnom zanosu i lažnoj vatri ne vide i ne razumiju da Bosna i Hercegovina – već i u vitalnom interesu i jedne i drugei trece strane – treba i mora ostati jedna i cjelovita u svojim historijskim i dugim godinama utvrđenim granicama... preneseno sa portala

Gost

#14

2013-09-22 16:05

Samo naprijed jer krajnje je vrijeme da Bosanci pocnu sami da kreiraju svoju sadasnjost i buducnost. Idemo naprijed neka ostane zapisano u istoriji.
Bosna Bosancima, konstitutivnim torovi!!!

#15 Re: Re: Re: Re:

2013-09-22 16:17

#10: gost01 - Re: Re: Re:

Bosnjaci su na izborima vec vise od 20 godina i konstitutivni  i vecina. Evo sto sada imamo je rezultat te Bosnjacke vecine za koju vi navijate. Hvala vam gospodo na takvoj Bosnjackoj vecini. Sit sam obecanja koja nikad nisu ispunjenja upravo od te  Bosnjacke vecine svih ovih godina. Te vodje  "Bosnjacke vecine" su prodale mene i mnoge  kao ja i bave se mafijom, kriminalom i korupcijom. Niko nije lud vise da vjeruje toj kompromitovanoj "bosnjackoj vecini" koja je pokrala sve sto se pokrasti moglo pod parolom nacionalne ugrozenosti. Fuj, samo mi se gade odvratni lesinari Bosne sa ahmedijama na glavi, kako ih nije strah dragog Allaha.


Gost

#16

2013-09-25 21:44

respect!
BOSANAC

#17

2013-12-10 17:39

U BOSNI I HERCEGOVINI. VAZI- ILI BOSNJACI ILI SRBI KOME TO NIJE JASNO NEK IDE IZ BOSNE.
13 BRDSKA HANDJAR DIVIZIJA

#18

2013-12-10 17:45

NAMA VAM VISE ALIJE IZETBEGOVICA-U SLEDECEM OBRACUNU CE BITI DJABE PARNO GRIJANJE U SARAJEVU.SAMO SE VI TOVITE U ISTOCNOM SARAJEVU.
BOSANAC

#19

2013-12-10 17:48

SAMO TAKO BURAZ.E, A SEFEROV CATA RADONCIC (AVAZ)
Drug Ipe

#20 Re:

2016-03-28 10:27

#1: -  

 Vidi vidi. Drug Ipe iz mišije rupe...

Jbt, u šta tebi život prođe. Moj druže Ipe. Nisi se snašao u komunizmu, nisi ni u kapitalizmu. Jedino u ratu si pomalo brstio.

Dođi, odleži svoju kaznu, odgovaraj za zla koja si počinio...

nea

#21 Re:

2016-09-09 16:00

#7: -  

Bosna nije niti Srpska, niti Hrvatska,niti Bošnjačka, niti bilo čija, već, Bosna je Bosanska, druge nema!.
Idemo dalje!. OK.