Formirajmo prekograničnu regiju Sandžak
Ova rasprava je automatski kreirana od peticije Formirajmo prekograničnu regiju Sandžak.
|
Gost |
#12015-05-31 17:28Aparthejd i uništavanje etničke grupe ekonomskim gušenjem je ne dopustivo u 21. stolječu. |
|
| |
|
Bošnjak |
#2 Pretjerali ste!2015-05-31 17:30Aparthejd i uništavanje etničke grupe ekonomskim gušenjem je ne dopustivo u 21. stolječu. |
|
| |
|
Sandzak Euregio |
#32015-05-31 18:03Pozivamo sve gradjane da potpišu ovu peticiju kako bi nedvosmisleno pokazali svima da evropske vrijednosti žive i u Sandžaku. Sandžak kao moderna evropska prekogranična regija predstavlja put ka prosperitetru i razvoju ovog regiona koji predstavlja najsiromašnije djelove matičnih država, kako Srbije tako i Crne Gore. Svaka opstrukcija ove ideje je slijepi kolosjek na kome je poslednja stanica prazno sandžačko selo ili grad. Ne dozvolite da manipulišu sa vama i da vam prekograničnu regiju Sandžak predstavljaju kao problem. Informišite se o tome kako su 185 prekograničnih regiona u Evropi iskoristili ovu šansu i tako uz pomoć velikih budžetskih davanja iz fondova EU te znatne participacije matičnih država, stvorili neophodne uslove za ekonomskim razvojem pograničnih regiona. Uz bolji život ide i politička stabilnost, a kada se sve to zaokruži kroz prizmu njegovanja dobrosusjedskih odnosa u pograničnom dijelu država, onda je Sandžak Euregio više nego potreban svima nama. |
|
| |
|
Gost |
#42015-05-31 19:41Rozaje-Sandžak nikad Crna Gora!!! |
|
| |
|
Gost |
#52015-05-31 19:42Prirodna pojava da se jedan narod poveze ekonomski kulturno. |
|
| |
|
Gost |
#62015-05-31 23:57Ovo treba svaki bosnjak potpisati, kako bi pomogli sami sebima, a i drugim bosnjacima koji zive u Sandzaku. |
|
| |
|
Gost |
#72015-06-01 06:22Mozda je to i jedino resenje za narod tog zapostavljenog regiona |
|
| |
|
Gost |
#82015-06-01 09:20Što prije to i bolje |
|
| |
|
Gost |
#92015-06-01 09:51Sloboda Sandzackom narodu, pod hitno |
|
| |
|
Gost |
#102015-06-01 10:01Zato sto pogranicna policija patrolira pred moje kuce |
|
| |
|
Gost |
#112015-06-01 10:26Zato sto je to realnost koja ce morati da se desi. |
|
| |
|
Nepristrasan |
#12 Pitanje jedno2015-06-01 11:57S kojim pravom ste pridruzili opstinu Andrijevica u ovu Sandzacku mapu, kad jednog jedinog Bosnjaka, Muslimana ili pak simpatizera ove ideje nema u pomenutoj opstini? |
|
| |
|
Gost |
#132015-06-01 11:59Nije politički i patriotski, koliko je ekonomski i socijalni. Bismi Allahi do zeljenog cilja. Definitivno je svakoga briga za gradove Sandzaka, godine su pokazale |
|
| |
|
SN |
#14 Re: Pitanje jedno2015-06-01 12:04#12: Nepristrasan - Pitanje jedno Zato što Sandžak nije bošnjačka regija. Žive i Srbi u Sandžaku. Nije ovo nacionalna regija. Istorijska regija pomoću koje hoćemo da izvučemo neke finansijske koristi. Ako Andrijevica hoće da se odrekne sredstava iz EU fondova za svoj razvitak jer im se ne sviđa ime, nema tu nikakvih problema. Iz inata ostanite nerazvijeni. Pozdrav |
|
| |
|
Gost |
#152015-06-01 12:40Spajati, a ne razdvajati ljude. Pogotovo ako se radi o neprirodnim granicama. Želim vam uspjeh. |
|
| |
|
Sandzak Euregio |
#17 Sandžak Euregio nije jednonacionalni projekt2015-06-01 14:03Sandžak Euregio nije jednonacionalni projekt, nije uperen niti protiv bilo koga i za cilj ima jednostavno stvaranje boljih uslova za dinamičnijim razvojem regiona sa obje strane granice. Nije slučajno to što sui se čak 185 regiona u Evropi udružila u prekogranične regione. U jednom od prekograničnih regiona u nedostatku "ozbiljnijih" aplikacija, finansiraju se i biciklističke staze jer i one služe funkciji dobrosusjedskih odnosa i doprinose boljem kvalitetu života. Poznate su nam potrebe komuna sa obje strane granice, tako da je u interesu svih gradjana, bez obzira na nacionalnu, vjersku, političku ili bilo koju drugu pripadnost, da podrže ovaj projekt i da time trasiraju put sopstvenog razvoja u pravcu koji će garantovati prosperitet cjelokupne društvene zajednice. |
|
| |
Ovaj post je uklonio njegov autor (Show details)
2015-06-01 14:06- Date of removal: 2015-06-01
- Razlog za uklanjanje:
|
Sandžak Euregio |
#19 Re: Re: Pitanje jedno2015-06-01 14:12Smatramo da, ukoliko gradjani shvate stvarne namjere onih koji manipulišu njima kroz pitanje prekogranične regije Sandžak, da neće izostati niti podrška iz sredina sa izrazitom većinom Srba/Crnogoraca u nacionalnom smislu. Šta više, moglo bi se desiti da i Mojkovac i Kolašin u CG, a i neke opštine iz Srbije koje gravitiraju ovom području, budu zainteresovane za ukljičivanje u ovaj projekat. Naravno, ne bi se smjela postavljati brana takvim zahtjevima, kao niti tjerati u takvu regiju oni koji to ne žele. |
|
| |
|
Gost |
#202015-06-01 16:58mislim da je da je to vrlo dobra ideja, i nadam se da ce se jednog dana realizovati za bolju buducnost naseg naroda u sandzaku. |
|
| |
|
Gost |
#212015-06-01 17:31zivijo sadzak moj. |
|
| |
|
Gost |
#222015-06-01 17:39zbog ekonomskog razvoja |
|
| |
|
Gost |
#232015-06-01 18:26vrijedi pokusati sa svih strana... Sandzak trazi i zasluzuje mnogo vise od nas mozda smo sada u najboljoj poziciji |
|
| |
|
Gost |
#242015-06-01 19:43U aktuelnoj situaciji u kojoj se nalazi region, to je za Muslimane- Bošnjake Sandžaka, jedino realno rješenje... |
|
| |
|
Sandžak Euregio |
#25 odgovori na vaša pitanja...2015-06-01 20:03Pokretači ove peticije su nestranačke ličnosti i organizacije. Zahtjevi iz ove peticije su u potpunosti saglasni sa svim političkim faktorima koji poštuju evropske vrijednosti i koji se zalažu za pristupanje i Srbije i Crne Gore Evropskoj uniji. Etničko prebrojavanje je sasvim nebitno za uspješnost ovog projekta (sve jedno je ko bi predstavljao većinu u budućoj prekograničnoj regiji Sandžak Euregio, u etničkom ili bilo kojem drugom smislu)
|
|
| |
|
Šutnja neće dovesti do promjene.
Autor ove peticije se pokrenuo i poduzeo inicijativu. Hoćete li i vi uraditi isto?
Druge peticije koje bi vas mogle zanimati!
Mi pružamo besplatan prostor za online peticije. Napravite profesionalnu online peticiju koristeći naš močni servis. Naše peticije se svakodnevno spominju u medijima, stoga je kreiranje peticije odličan način da budete primjećeni kako u javnosti tako i kod donosioca odluka.