STOP nasilju i zlostavljanju djece! Jer nas se tiče!


Gost

#1051

2016-01-06 15:48

Evo su objavljena imena djece , zasto ti roditelhi sute , je li ih to stid ili im je svedno . Ja kao roditelj smatram da svi trebamo vise ustati poceti nesto poduzeti da se vise ne desavanju ovakve stvari. Smatram da treba ukinutu takve skole. Imamo mi dovoljno elitnih skola i bez ovakvih elitni. E bas ELITNA naziv sam odsebe govori ko tu ide i ko se sve skoluje. NE TREBA STATI TREBA ICI DO KRAJA OSUDA RODITELJIMA I DJECI KOJA SU TO RADILA. KAKO DA IH NAZOVEM RODITELJIMA I DJECOM MONSTRUMI. IDEMO DO KRAJA HOCEMO PRAVDU ZA MAHIRA , DENISA I SVU OSTALU DJECU KOJA SU NASTRADALA NA MUCKI NACIN.

Gost

#1052

2016-01-06 15:57

Jer me se tiče!

Gost

#1053

2016-01-06 16:01

Juce Denis,danas Mahir a sutra...?
Leonardo
Gost

#1054

2016-01-06 16:02

Zbog toga sto su nam djeca ne zaštićena, a nisu u stanju da se sama zaštite i odgovore na provokacije i nasilje delikventnih osoba istog ili starijeg uzrasta. Slični problemi i diskriminacija se dešavaju i u Javnim skolama. Hitno treba zatvoriti sve strane škole u BiH zbog ne kompetentnosti nastavnika i sumnjivih diploma koje donose sa kojekakvih institucija iz inozemstva, te slabe kontrole 
od strane nadležnih institucija u BiH.


Gost

#1055

2016-01-06 16:11

Naravno saosjećam sa roditeljima i nažalost tugujem zbog malog Mahira a inaće sam nana dvoje maloljetne unućadi i da nisam uvijek sam protiv nasilja pogotovo djece.STOP NASILJU!

Gost

#1056

2016-01-06 16:14

Hoce li ikad stat kraj tom nasilju nad djecom ;(

Gost

#1057

2016-01-06 16:20

Zdrav razum mi ne dopusta da ostanem nijema na nepravdu, na vrijedjanje bilo kojeg zivog bica i unistavanje ljudskog dostojanstva. Sadasnjost je zla, jako puno ljudi zele ubiti svako zrno dobrote, morala i humanosti u nasim srcima..ne smijemo im to dopustiti. Ne smijemo biti skrti u cinjenju dobra i za to nikada nije kasno. Zato potpisujem peticiju, uvijek!

Gost

#1058

2016-01-06 16:20

zato sto se protivim svakoj vrsti nasilja,protivim se nasilju kojem su sklona djeca.maloljetnjici,sta ocekujemo sutra kad ta djeca narastu,koliko zlobe moze biti u jednom tako malom djetetu da ucini takvu stvar,sta roditelji od te djece rade,na koji nacin oni nisu primjetili da su im djeca drukcija po ponasanju od drugih i d ugrozavaju tudje zivote,strasno.

Gost

#1059

2016-01-06 16:29

Radi sigurnosti ostale djece

Gost

#1060

2016-01-06 16:34

Pa ministrica zdravstva kaze da mora neko i da umre,dragi nasi grobovi bijeli.....

Ammar

#1061 Re:

2016-01-06 16:35

#1051: -  

Mene su u sedmom razredu povalili na stol, i svukli hlace da vide koliki mi je penis , jer sam kepec. U tim godinama, bilo bi me stid da neko preko dnevnika raspravlja kako su jednom Ammaru u skoli skinuli hlace da mu vide penis. Danas razmisljam drugacije, danas kazem da sam trebao sa roditeljima napraviti skandal

Kemo

#1062

2016-01-06 16:41

Potpisujem ovu peticiju jer sam i ja, pohađajući osnovnu školu, bio sudionik sličnih dešpavanja.U svakoj školi, još u ono vrijeme, 70-ih godina prošlog vijeka, postojali su školski "banditi" koji su zlostavljali ostale vršnjake, ali ne kao u današnjoj mjeri.Ja sam se odbranio od takvih tako što sam pohađao tečajeve boksa i karatea par godina.Treba institucionalno stat u kraj tim agresivnim, razmaženim i bahatim pojedincima.

Vivijen

#1063 Re:

2016-01-06 16:41

#1002: -  

 Ma ni vani nije ništa bolje

Lejla

#1064 Re:

2016-01-06 16:47

#23: -  

Treba uvesti zakon da maloljetnicka djeca robuju u zatvoru, zakon gdje njihovi roditelji gube skrbništvo, zakon da ih odgaja "čvrsta" ruka


Gost

#1065

2016-01-06 17:07

Jer znam kako je

Gost

#1066

2016-01-06 17:28


Zbog toga sto sam protivnik nasilja bilo koje vrste ,a narocito prema djeci tako da bi nasilnike kaznio najvecom mogucom zakonskom kaznom kao i njihove roditelje.

Gost

#1067

2016-01-06 17:32

Uvijek sam osjećala tugu i sram kad bi jači kinjio slabijeg,kad bi osrednja masa izopćila nestandardnog jednog,kad bi drugačiji bio kriv što se razlikuje od sličnih...
Danas samo osjećam gnušanje zbog zlodjela koja su izazvala toliko patnje i boli dragog djeteta Mahira i nerijetkih drugih nijemih žrtava.


Gost

#1068

2016-01-06 17:34

Da imam školsku djecu, zbog ovakve svakodnevnice ozbiljno bih razmišljao da napustim BiH, a vjerujem da mnogi roditelji o tome i razmišljaju. Čuo sam da je jedan roditelj na ulici prokomentarisao:”Da su to uradili mom djetetu, ja bi ih sve pobio”!

Na veliku žalost svih ljudi koji imaju dušu, malog Mahira više nema, a to što se desilo je užasno! To je scenarij iz najgoreg horror filma. Zar je to moguće? Zar je to moguće da su neki tamo toliko moralno posrnuli, i medju takvim zvjerima živimo?

Pustimo sofizme, teoretiziranja, itd. tj., kako se u životu često kaže ‘šuplje priče’. Na primjer, ako djete uzme kamen i razbije glavu policajcu, ono više nije djete, ono je u najmanju ruku huligan, i kao takav treba da se tretira!

Očekujmo pravdu za tog nesrtnog dječaka, za njegove roditelje. Pravda ga neće vratiti, ali će bar malo, malo, ublažiti užasan bol i noćnu moru njegovih roditelja, bol koji vrijeme sigurno neće izliječiti, bol zbog koga im suze u očima neće nestati dok god su živi.

A jedina pravda je da se hitno i strogo sankcionišu svi neposredno i posredno odgovorni. To bi bila i poruka i monstrumima šta ih čeka ukoliko ne obuzdaju svoju monstrumsku psihu, N.B. ne bolesnu psihu, nego monstrumsku psihu, jer bolest amnestira.

A kada se kazne oni koje treba kaznoti, i kada se javno žigošu, što je veoma, veoma važno, onda neka dobiju rječ psiholozi, psihijatri, socijalni radnici, itd., i onda neka počne jedna dugotrajna borba za mentalno liječenje onih na koga bi se to odnosilo, a ta terapija s obzirom na sve objektivne i subjektivne činjenice bi trajala po mom skromnom mišljenju najmanje 50 godina.

Aleksandar Toman

Gost

#1069

2016-01-06 18:03

Jer ne zelim da se nesto slicno desi nekom drugom djetetu.Djeca su nase blago i moramo ih dobro paziti i uputiti sta je ispravno.Viae ne vjerujem u sustav obrazovanja dok se nesto ne promjeni.Svi nastavnici,profesori su tu samo da bi uzeli plate a ne da izvedu tu djecu na pravi put i da ih nauce nesto pozitivno

Gost

#1070

2016-01-06 18:05

Zato sto je ovo pokazalo da normalni ljudi moraju imate snage i da nemogu gledati ubijanje nase djece i da se mora znati ko ih ubija. Mora se dati zadnji atom snage da dodje do toga da ubice imaju ime i prezime i samo ostar zakon da dijete smije prijaviti i najmanju uvredu a prijavljeni da ide na lijecenje.

Gost

#1071

2016-01-06 18:15

Pa zar potpisivanje ove peticije uopće treba komentirati. Smatram da svaki normalan roditelj, građanin, čivjek, bar to MORA uraditi, a to je najmanje što može.

Gost

#1072

2016-01-06 18:17

Vrijeme je da se konacno nesto uradi po tom pitanju!

Gost

#1073

2016-01-06 18:22

Nadam se da ce pravda bit ispostovana!

Gost

#1074

2016-01-06 18:46

I sama sam majka dva dječaka od osam i pet godina. Užasava me pomisao na zlostavljanje. Ni jedno dijete na planeti nesmije biti zlostavljano ni psihički ni fizički!

Gost

#1075

2016-01-06 18:48

Žalosno i prestrašno da se to dogodilo!
Jedan mladi život ugašen!
Roditeljima tuga golema!