STOP nasilju i zlostavljanju djece! Jer nas se tiče!


Gost

#976

2016-01-06 12:00

Ako ce pomoci da se ubuduce spasi bar jedno dijete onda sam potpisao ovaj clanak.

Gost

#977

2016-01-06 12:04

Nadam se da si sada na boljem mjestu moj Mahire...

Gost

#978

2016-01-06 12:05

Saosjecam sa Mahirom, njegovim roditeljima I svima koji su imali slicna iskustva. Ne znam kada sam se osjecao ovako lose. Ovakve pojave se moraju sprijeciti I uvesti stroge sankcije za sve odgovorne, za pocinioce kao I za one koji su trebali na vrijeme reagovati da se ovakvi slucajevi ne ponove.

Gost

#979

2016-01-06 12:06

Zato što sam majka....zato što se ne trebamo dijeliti tko ima bolje tene, da li su orginal ili ne, što dosta djece trpe maltretiranje u elitnim gimnazijama
...boljeg djetinstva moje djece....učiti djecu da je svako djete isto bez obzira kako se zove....radi bolje budućnosti naše države....

Gost

#980

2016-01-06 12:07

Moj prijedlog je uvođenje najstrožije kane za roditelje maloljetnika.

Gost

#981

2016-01-06 12:07

Zato jer imam i sama djecu i jer me se tice

Gost

#982

2016-01-06 12:12

Stop nasilju i zlostavljanju djece!Jer nas se tiče!

Gost

#983

2016-01-06 12:12

Lično me se to ne tiće ali osječam bol svakog djeteta.Nadam se da će ova peticija uroditi plodom a ja ću biti ponosan što sam jedan od potpisnika. Inicijatorima čestitam i želim da ova inicijativa uspije!

Gost

#984

2016-01-06 12:13

zakon treba promjeniti sto prije, uvesti slicne standarde kao u svedskoj, americi, engleskoj.i treba biti uporan da se sve ovo zavrsi do kraja.

Gost

#985

2016-01-06 12:13

Zašto?!?
Svaki komentar je više nego suvišan!!!

Gost

#986 Re: Dali smo imena, neka zovu ponoviti ćemo.

2016-01-06 12:13


Gost

#987

2016-01-06 12:14

Jer nas se tiče i jer smo svi odgovorni ako se nešto ovako desi.

Gost

#988

2016-01-06 12:14

Zato sto sam protiv bilo kakvog oblika nasilja a prvenstveno protiv nasilja nad neduznom djecom, ko god oni bili i ciji god da su!

Gost

#989

2016-01-06 12:14

Svako nasilje zaslužuje osudu sviju nas

Gost

#990

2016-01-06 12:15

Nasilje u skolama se desava pred ocima nastavnog osoblja. Mislim da se i veliki broj nastavnika boji nasilnika u svojim razredima. Cute i prave se da nisu vidjeli "herojstva". Roditelji zabavljeni prezivljavanjem, zanemarili djecu, koja su prepustena internetu i nasilnim filmovima. Zestoki momci su postali visoka kategorija. Apelujem na nadlezne da se najostrije sankcionisu ucenici koji su u ovom zlocinu ucestvovali, njihovi roditelji i nastavnici, da sankcije ne bidu samo novcane, nego da im se dodaju i zatvorske. Sucut roditeljima.
Aida

Gost

#991

2016-01-06 12:17

Zato što sam majka, zato što imam samo jedno dijete, i zato što molim dragog Boga, da nijedno dijete nikada ne doživi nešto tako okrutno,zbog čega će da pati u svojoj bespomoćnosti.


'Ko od vas vidi neko zlo, neka ga ukloni rukom, a ako to ne može, neka to onda učini svojim jezikom. Ako ni to ne može, onda (neka to osudi) svojim srcem, ali je to najslabiji oblik vjerovanja."


Gost

#992

2016-01-06 12:18

1. Iskustvo kao roditelj djeteta nad kojim su djeca vršnjaci u školi pokušali vršiti nasilje i napor koji smo mi kao roditelji ulagali da dijete bude zaštićeno u školi koju sada normalno pohađa.
2. Stres koje je malo dijete , preživjelo i ponovni povratak u "normalu". Djete koje je svojim odgojem, ponašanjem i inteligencijom primjer škole.
3.Zato sto je sve više maloljetnika nasilnika koje štite roditelji koji nisu za saradnju i što škole koje su svjesne šta se dešava zatvaraju oči pred istinom, marginalizuju problem, umjesto da podsticu djecu koja nisu u društvu nasilnika, da ih ističu kao primjer dobrog ponašanja, da ih stavljaju kao vođe raznih programa i projekata u školi, oni svojim metodama uništavaju sve dobro u djeci koja se ophode u skladu sa propisima praveći ih metama i većim žrtvama.


Gost

#993

2016-01-06 12:21

Apsurdno je da u jednoj "normalnoj", pravno uređenoj državi građani uopće moraju potpisivati bilo kakvu peticiju da bi obezbijedili sigurnost za sebe, svoje porodice i svoju djecu. Činjenica, dobro poznata svima je da su se u ovoj zemlji na najniže grane srozali moral, etika, kućni odgoj i pedagoški i odgojni uticaj školstva. Roditelji više nisu moralni autoriteti svojoj djeci, a rad prosvjetnih radnika je davno izgubio pedagošku i odgojnu komponentu. Djecu nam odgaja facebook, ulica a društvo uključujući i porodice im nameću lažne vrijednosti i vlastitu etičku dekadenciju. Zaista ima razloga da nas sviju bude strah.

Gost

#994

2016-01-06 12:27

jer nas se tiče

Gost

#995

2016-01-06 12:28

Jer je svaki zlostavljač bio zlostavljan, a odabrao je postati zlostavljač jer ni njegov zlostavljač nije javno prozvan i kažnjen za svoje postupke.


Gost

#996

2016-01-06 12:31

Kao majku I baku uzasno me pogodilo silovanje I maltretiranje prekrasnog djecaka. Nikad Nisam ni jednu peticiju potpisala Ali da sad nisam osjecala bi se da sam izdala Mahira .

Gost

#997

2016-01-06 12:36

Smatram da je u skolama potrebno uvesti sistem odgovornosti i formalne zaduzenosti rukovodstva, u prvom redu direktora skole, za bezbijednost ucenika. Sve skole djeluju u javnom prostoru koji mi finansiramo, pa i tzv. privatne, u najosjetljivijem dijelu prostora, rade sa djecom. Prema tome, treba da znaju direktori, pedagozi, sekretari pa tek onda nastavnici i ucenici da za svako ponasanje postoji nagrada i sankcija koje ce drustvo uspostavom pravila i zakona izreci svakom pojedincu koji se posredno ili neposredno ogrijesi o pravila/zakone. Trenutno imamo situaciju da postoje privilegije, titule, zaduzenja, ali bez odgovornosti. Taj dio o odgovornosti treba razraditi tako da direktor, pedagog, sekretar, jasno znaju da je sigurnost djece njihova licna odgovornost, a ne neka zadnja stavka u njihovom radu. ako im se ne svidja treba im biti jasno da ljudi sa njihovim znanjem i iskustvom lako mogu naci posao i u bilo kojem drugom sektoru privrede, a koji ne ukljucuje rad s djecom.


Gost

#998

2016-01-06 12:37

Potpisujem peticiju, jer je i moje dijete u osnovnoškolskom uzrastu bilo žrtva bullinga. Krenulo je u drugom razredu osnovne škole, prvenstveno od učiteljice, a zatim su njen model ponašanja preuzeli ostali đaci. Mi smo kao roditelji učinili sve što smo smjeli i mogli da dijete zaštitimo od svakodnevnih užasa koje je doživljavao, ali ništa "radikalno" nismo mogli učiniti sami, niti su ikakve sankcije sprovedene nad malim i velikim zlostavljačima.
Luda je sreća da je naše dijete ostalo fizički neoštećeno, ali su emocinalne i psihičke traume sigurno ostavile traga.
Samo sa rigoroznim zakonom mogu se zaštititi sva djeca od zlostavljanja bilo koje vrste.

Gost

#999

2016-01-06 12:41

zato sto sam majka i sto zelim da prestane ovo nasilje .....

Gost

#1000

2016-01-06 12:49

Jer je bitna za budućnost ove zemlje...Uostalom, na mladima svijet ostaje, kaže narodna izreka...Dovoljan razlog!