STOP nasilju i zlostavljanju djece! Jer nas se tiče!


Gost

#951

2016-01-06 10:10

Imam 2 sina i treba da se zna da ovo drustvo treba da,brine o njima,tako i o ostaloj dijeci u bosni i hercegovini

Gost

#952

2016-01-06 10:10

Strašno je što se dogodilo malom Mahiru,kojeg više nema među nama,a da niko se nije udostojio da to pokuša da spriječi!Nevjerovatno je kakve monstrume odgajaju današnji roditelji,otkud tolika bestijalnost u njima,pa to su mlade duše,tek stasale na ovaj svijet.O nastavnicima da ne pričam,od njih zaštitu ne treba ni očekivati,prvo od
straha prema roiteljima malih monstruma,pa do straha prema već pomenutim.Mislim da u školama mora postojati psiholog,a čini mi se i policajac.Inače obrazovanje nam je svakako katastrofalno!Dobro bi bilo da svaki nastavnik prije posla,ali svaki dan,pogleda film "Opasne misli ",možda nešto i nauče!
M.K.

#953 Re: Zelim da potpisem...

2016-01-06 10:11

..jer je moje dijete bilo zrtva vrsnjackog nasilja...nasilnik nije kaznjen a moje dijete je dobilo epilepsiju...#1: -  

 


Gost

#954

2016-01-06 10:17

puno je slucajeva maloljetnicke delikvencije koji se nisu adekvatno kaznjavali i sve je vise ugrozenih gradana od strane maloljetnika koji dobro znaju da po ovom sadasnjem zakonu ne mogu biti sankcionisani.Zakon treba poostriti i za maloljetnike i za roditelje istih

Gost

#955

2016-01-06 10:24

Smatram da je moralna obaveza svakog građanina naše države da potpiše ovu peticiju i na taj demokratski način insistira na donošenju novog i strožijeg Zakona o maloljetničkoj delikvenciji,a sve u svrhu sprečavanja ovakvih i sličnih događaja.Ovaj tragični događaj je u meni izazvao toliko izmješanih osječaja.....tuge,straha,bespomočnosi,bijesa....
Nadam se i vjerujem da će svi oni koji su,na ovaj ili onaj način, odgovorni za smrt malog dječaka Mahira biti sankcionisani jer će u suprotnom ovo postati naša svakodnevnica,a to svakako ne smijemo dopustiti.
Lejla

#956 Sanja Vlaisavljevic sramota

2016-01-06 10:28

Zamjeram samo jednom imenu u ovoj peticiji, a to je Sanja Vlaisavljevic. Ona ne bi trebala biti tu, jer je i ona grozan bully, koji me je godinu dana u srednjoj maltretirao. Ona nije pedagog,  ne znam kako je nije stid biti toliki licemjer, s obzirom na njeno ponasanje u II gimnaziji. Ta zena je monstrum.

nina

#957

2016-01-06 10:28

Odrasli ovdje silu prodaju i kupuju,ZALOSNO,skole,bolnice,domovi za stare,porez,policija,sudstvo itd itd...ko nema novaca moze da bjezi,a nesto prijaviti,pa tada dobijes  kaznu na kvadrat i odmazda/osveota...nije nikakvo iznenadjenje da mladi bjeze odavde,i ja se plasim,stara sam...a najvise stradaju djeca i bolesni,najslabija grupa,TUGA,ili ako si sam,oni nas vrijedjaju,nismo po mjeri vjera/ nacija,imamo Baku/Nenu,pa smo im mijesano meso,Balkanski kasapini....spavaj Mahire zlato nase,nikada te necemo zaboraviti,jelde CASNI SUDE.???


Gost

#958

2016-01-06 10:34

zato sto suosjecam kao roditelj koji ima malo djete i u buducnosti me ceka izvesti ga na prvi put. zao mi je sto smo mi drustvo koje reagira tek kada se nesto desi, nazalost ja sam uvjek za onu staru poslovicu bolje sprjeciti nego lijeciti.
imamo pogan mentalitet i nevjerujem da cemo se ikada obracunati s ovakvim i slicnim stvarima.

Gost

#959

2016-01-06 10:36

Zato sto je ljudski podrzati da se ovakve stvari vise nikad i nikom ne dese. Svi mi imamo samo jedan zivot vrijedan zivljenja. A da bi se to postiglo moraju se odgovarajuce kazniti svi oni koji su na bilo koji nacin doprinijeli tom slucaju i to javno. Zalosno je da se na tako gnusan nacin okonca jedan mladi zivot koji je bio u samom procvatu.

Gost

#960

2016-01-06 10:37

Zato sto ovu djecu treba dovest u red !

Gost

#961

2016-01-06 10:43

Zato sto sam zgrozena tolikim nasiljem i nebrigom drustva, odnosno, nepoduzimanjem nikakvih mjera protiv nasilnika.

Gost

#962

2016-01-06 10:51

Potpisujem ovo zato sto jednom za sva vremena trebamo stati u kraj ovom nasilju i zato što napokon želim da počnemo živiti život dostojan covjeka

Gost

#963

2016-01-06 10:58

da se kazne malodobni zlikovci za zlo,patnju i bol koji su nanijeli mahiru jer je ga je to na kraju i odvelo u smrt.


Gost

#964

2016-01-06 11:02

Želim da se pronađu krivci i da se zaustavi nasilje budala nad normalnim ljudima

Gost

#965

2016-01-06 11:03

I ovi malodobni zlikovci su zrtva,na nasu zalost,treba im roditelje javno prozvati i najvecu kaznu NOVCANU....u fond djeca BH,koja su zrtve kriminala....


Gost

#966

2016-01-06 11:22

Zlo mi je od nasilnika,osobito maloljetnih.Nasilništvo treba riješavati u korjenu,u mlađoj dobi,dok se nešto još može popraviti.

Gost

#967

2016-01-06 11:31

Prije svega kao ljudsko biće koje se grozi svake vrste nasilja, zatim kao majka, u potpunosti podržavam peticiju. Ne bismo smjeli stati na ovom. Ne dozvolimo da i ova tragedija bude tema nekoliko dana, dok se ne desi neka nova, a sistemu u kojem živimo ne treba dozvoliti da nas ovakve stvari odvraćaju od razmišljanja i djelovanja u surovoj i sivoj stvarnosti u kojoj na žalost živi svaki normalan i pošten građanin ove zemlje. Mislim da je krajnnje vrijeme da prestanemo svi zajedno da se "ibretimo" nad ružnoj i nakaradnoj stvarnosti i da zaista počnemo djelovati na način koji će uzdrmat i sistem i sistemske poslušnike koji se godinama, lagodno vozaju na našoj grbači. U potpunosti sam spremna na svaku akciju i od sveg srca želim da nam se više nikada ne desi Mahir, Denis, Amar, Vedran...

Gost

#968

2016-01-06 11:33

Potpisao sam peticiju u nadi da se ipak nesto moze promijeniti kad se ljudi sloze i kad zajedno radimo na dobru.
pedagog
Gost

#969

2016-01-06 11:37

Želim da u ovoj državi prestanu postojati nedodirljivi spram zakona.Nemamo k stinsku podjelu koja je prezentna u Indiji,u kojoj nedodirljivi pripadaju četvrtoj kasti.Oni su van svih zakona.Kopija istog se dešava u našem sistemu,i obuhvata tzv.novopečene elite,koje nikome ,ni za šta ne odgovaraju.Njihovo potomstvo se 'igra'sa drugim životima kroz maltretiranja,zlostavljanja,i u konačnici ubistvima.Ne dozvolimo da nam djeca budu objekti sadizma od strane gore navedenih,kao ni od strane tzv.nastavnika u školama za koje nemamo podatke ko su i kakvi pedagozi.

 


Gost

#970

2016-01-06 11:47

Jer me se tiče!
Dosta je više straha,nezainteresovanosti,ravnodušnosti,defetizma!
Dosta je!

Gost

#971

2016-01-06 11:50

Nije svejedno

Gost

#972

2016-01-06 11:51

Ko ubije jednog nevinog čovjeka kao da je ubio cijelo čovječanstvo. A ko bude uzrok da se nečiji život spasi kao da je spasio cijelo čovječanstvo.

Gost

#973

2016-01-06 11:52

Kao profesor sam nailazila na maloljetničko nasilje za koje mnogi nisu smatrali da je nešto više od "dječijih nestašluka".
Mida

#974

2016-01-06 11:55

Zato što sam majka,zato što me se tiče,zato što svakodnevno strahujem za budućnost svoje djece u zemlji bahatih političara,zemlji gdje je zakon i pravo samo mrtvo slovo na papiru,krajnje vrijeme je za promjene zbog budućnosti naše djece


Gost

#975

2016-01-06 11:59

Zato sto je ispravna i potrebna ovom drustvu.