Peticija protiv gašenja bolnice Abdulah Nakaš

Kontaktirajte autora peticije

Ova rasprava je automatski kreirana od peticije Peticija protiv gašenja bolnice Abdulah Nakaš.

Rimtutitukiustau

#301

2016-01-09 12:26

Ovo je cista demonstracija sile i pokazivanje koliko su gradjanj minimizirani, nemocni i koliko je vlasti stalo do gradjana jer prosto je nevjerovatno da "jedan covjek" moze ugasiti bolnicu bez prethodne saglasnosti Ministarstva zdravstva i drugih nadleznih organa, na kraju kosi se sa zdravim razumom da zgrada koja je infrastrtukturno izgradjena kao bolnica i kao takva djeluje dugi niz godina jednostavno ugasi i da na koristenje uhljebima, pogotovo ako se zna stanje u zdravstvu, hronicni nedostatak bolnickih kreveta, koliko se ceka na pregled itd. Ovo je cisto prepucavanje SDA i SDP preko ledja gradjana, i svaka cast gradjanima koliko mogu da trpe vodjeni devizom... E moj narode za sta si se borio...


Gost

#302

2016-01-09 12:26

Zato sto sam nezaposlena a po struci sam dipl.pravnik i nisam niti u jednoj politickoj stranci i zbog toga ne.mogu da pronadjem posao. Na birou sam 10 godina sto je srmno. SDA je kriva zato sto ja ne.mogu da se zaposlim i ne zelim da uticu i na zatvaranje bolnice koja ima svoju tradiciju 150 godina. Ne mogu raditi sta hoce! Ne smijemo im to dopustiti!

Gost

#303

2016-01-09 12:27

Jednostavno bila sam pacijent bolnice i nikad takve usluge nisam imala u Kosevu.Volim ovaj grad i sve sto je simbol zivljenja i zajednistva u njemu.

Gost

#304 Re:

2016-01-09 12:28

#302: -  

Ovo je samo jos jedan u nizu dokaza da se narod ne pita nista..


Gost

#305

2016-01-09 12:30

Ima puno vaznijih stvari u drzavi koje nikako ne funkcionisu i koje treba rjesavati,Gras,vodovod,stranacko zaposljavanje u administraciji itd

Gost

#306

2016-01-09 12:34

Ima puno razloga, tu sam lijecen nakon ranjavanja kao i mnogi moji saborci 92-94,sto smo sa rahmetli Dr Abdulahom Nakas svim snagama se trudili da ta bolnica opstane u ratu i sluzi gradjanima Sarajevo sto smo i uspjeli. Sto je moje obadvoje djece rodjeno i dobijalo zdravstvene usluge u njoj.I ako postoji imalo postivanja zakona nece se desiti da ona postane dio malogradjanske i porodicne oligarhije Bakira Izetbegovica.



Gost

#307

2016-01-09 12:34

Zbog historijske vaznosti ocuvanja ove institucije! Smatram da ovo treba biti odluka vise tijela drzavne vlasti kao i naroda a ne jednoglasna odluka porodice Izetbegović i njezinih bliskih suradnika.

Gost

#308

2016-01-09 12:40

Zasto rusit tako lijepu zgradu, mislim da je dobro gradjena i tvrda da nebi tebalo je rusit. A gospodja Izetbegovic neka ide odakle je i dosla, da ne remeti vec uhodanu ekipu i u ovoj bolnici i u KBC Sarajevo.

Gost

#309

2016-01-09 12:40

Opca bolnica Abdulah Nakas je vlasnistvo nase BiH i za nasu istoriju ona je od velikog znacaja .Bitna je nama i nasem narodu .nesmijemo dopostiti da uniste i ovo malo vrijednog sto nam je ostalo.Ljudi probudite se da se suprostavimo mafiji.

Gost

#310

2016-01-09 12:41

Samo daj ,daj,daj.Ljudi ce bez posla ostati i onda se čude što nam doktori idu u inostranstvo da rade,ko bi slušao onu vješticu.Oni su sebi napravili državicu,a mi idioti glasamo za onog idiota. Super smooooopoo

Gost

#311

2016-01-09 12:50

Drzavna bolnica je BOLNICA svih gradjana Sarajeva i BiH. U najgorim vremenima od '92 -'95 gradjani su je stvarali, odrzavali zajedno sa medicinskim osobljem koje se brinulo za svoje gradjane. Danas kada trebaju da normalno rade i nastave sa svojim radom pokusavaju unistiti Ono sto smo stvarali. Moj sin i kcerka su tu rodjeni, moj muz i ja smo lijeceni kao i familija i prijatelji. Jedan od najvecu simbola humanosti ne smije nestati bas zato sto je iz pepela ponikao. Hvala svim ovima koji su bili tu svih tih godina i onima koji nisu tu sa nama.

Gost

#312

2016-01-09 12:51

To je apsolutna šizofrenija što rade!!!
stop nasilju nad gradjanima!

#313 ne postoje vise ni naslovi..ostaje samo praznina..

2016-01-09 12:51

Iako znam da od svega nema nista,jer kad 'oni' nesto namisle,prije ce meteor pasti na Zemlju,nego da odoustanu od svoje namjere, osjecala bih se 'PRLJAVO' da bar na ovaj nacin ne pokazem svoj bunt protiv nepravde i nepotizma!


Gost

#314

2016-01-09 12:53

Razloga je fakat puno, a eto jedan je i što sam znao ko je bio Avdo Nakaš.

Gost

#315

2016-01-09 12:54

Taj naum je necivilizacijski cin.To je protivno interesima gradjana Kantona Sarajevo.Mnogi su emotivno vezani za ovu bolnicu.To je namjenski objekat i treba da to i da ostane.

Gost

#316

2016-01-09 13:04

Po ko zna koji put porodica Izetbegovic i njihovi istomisljenici pokazuju da je borba za njihove bolesne ambicije vaznija od drzave i naroda.Njihov preporod znaci vecini ljudi propast.Privilegije koje su oni sebi stvorili kroz nepravedan i nehuman sistem ,obicnom covjeku malo po malo uzmaju pravo na zivot dostojan covjeka

Gost

#317

2016-01-09 13:05

Zato što je Sarajevo zaslužilo da ima dvije bolnice, zato što ćemo mi i onako siromašni i obespravljeni snositi posljedice a troškove rušenja a izgradnje novih klinika u KC, zato što će mnogo ljudi ostati bez posla, zato što mislim da gospođa Izetbegović nije sposobna da vodi toliki centar, zato što su uslovi bili mnogo bolji u bolnici Abdulah Nakaš,već smo iskusili  uvođenje  su porodične medicine, pa sada duže čekamo da dođemo do ljekarske usluge,a i ljekari se stalno mjenjaju , znači nije porodični ljekar nego prolazni a toliki novac je na to potrošen,bolje da se sredstva usmjere za nabavku medicinskih aparata i poboljšanje pružanja usluga nego da se potroše na rušenje pa gradnju novih klinika, i da li uopće mi imamo pravo glasa u ovoj državi ne sjećam se da je iko pitao građane za mišljenje oko bolnica, a mislim da je to vlasništvo svih građana a ne samo jedne orodice.Imala bih još mnogo argumenata ali dovoljno je i ovo.Imam i jedno pitanjeza gospodina Izetbegovića, kako misle gubitak ove ustanove pokriti ili će ga nonšalantno uvećati, pa još hoće i da grade klinike, ma da nije bezobrazno a i žalosno nasmijala bih se.Krajnje je vrijeme da shvate da su oni tu zbog nas a ne mi zbog njih.

 


Gost

#318

2016-01-09 13:06

Potpisujem peticiju jer je Opsta bolnica primjer dobrog rada i strucnosti. Njenim gasenjem bi se kvalitet zdravstvenih usluga u Kantonu Sarajevo drasticno snizio. Dosta petljanja politike u struku, pustite ljude da rade!!!

Gost

#319

2016-01-09 13:07

Potpisujem ovu peticiju zato sto ne mogu i ne smiju sve da nam uzmu!Dosta je vise na sve su stavili granice samo na svoju pohlepnost ne.

Gost

#320

2016-01-09 13:10

Rođena sam u ovoj bolnici, ako žele ukinuti ovakav simbol grada šta je onda dalje na listi? Sebilj?

Gost

#321

2016-01-09 13:11

Stop nepotizmu i nepostivanju gradjana.

Gost

#322

2016-01-09 13:11

Zbog bakirovog lopovluka hoce da pravi hotel od bolnice a guzva u obadvije bolnice i vise i ptice znaju da je lopov to bi kupili Arapi

Gost

#323

2016-01-09 13:12

Ne dajmo bolnicu

Gost

#324

2016-01-09 13:13

Zato sto je to nasa bolnica nije Sekina i Bakirova niti SDA.Narode dizi se protiv nepravde i begovluka.

Gost

#325

2016-01-09 13:15

Sarajevo ce se izgleda zvati saraj izetbegovica, Kako ih nije sramota.Gdje im je moral. Kakvi su to vjernici, sram ih bilo.