NE izgradnji hidroelektrana na rijeci Vrbas

Kontaktirajte autora peticije

Ova rasprava je automatski kreirana od peticije NE izgradnji hidroelektrana na rijeci Vrbas.


Anonymous

#1

2016-01-22 00:58

Izgradnja HE na rijeci Vrbas znači da bi nesagledivo više odnijela i uništila nego što bi koristi donijla njihova izgradnja.

Gost

#2

2016-01-22 01:50

Potpisala sam zato sto vec imamo hidrelektrane jajce 1i 2 sto vec imamo 2jezera sto ce ljudi izgubiti svoja mjesta prebivalista i sto ce grad jajce nestati i biti nepozeljan za zivot zbog opasnosti od vode klizista i klimatskih promjena

Gost

#3

2016-01-22 05:02

Voda je bogastvo BiH ako se iskoristi na pravi nacin a ovo definitivno nije pravi nacin

Gost

#4

2016-01-22 05:11

Pa jer nezelim zbog nekih korisnika ovog projekta da unistim neciju djedovinu.

Gost

#5

2016-01-22 05:16

Jer vec imaju HE Jajce 1,2 Bocac, sta je sa njima ili su zakupljene

Gost

#6

2016-01-22 10:31

Zivim u inostranstvu, dolazim 2 puta godisnje u BiH te posjedujem kucu u Vincu, izgradjenu s mnogo ulaganja, kao sto su i ostale. Prvobitno iz tog razloga ne zelim da se hidroelektrana gradi na podrucju Vinac-Jajce. Iz drugog razloga, na Vrbasu nije moguce graditi te dvije hidroelektrane posto imaju veliku potenciju a Vrbas nije u mogucnosti da bi to pogonio. Uostalom na Vrbasu vec imaju dvije hidroelektrane, treca i cetvrta nisu potrebne !

Gost

#7

2016-01-22 12:51

Ćuvajmo ovoe prirodne ljepote za nas i buduće generacije.Sem toga imamo već dovoljno rijeka i jezera a samim tim i previše vlage!

Gost

#8

2016-01-22 12:54

Peticiju sam potpisao zato sto zelim da mjesto u kojem sam rodjen ostane onakvo kakvo jeste. Drugi razlog je zato sto ne vidim sta stanovnici mjesta na koje bi ta centrala utjecala dobijaju time.

Gost

#9

2016-01-22 12:55

Bilo bi zanimljivo znati (pa i jako vazno!) gdje je pregradno mjesto? Kolika je visina brane? Koja je kota uspora? Kolika je zapremina buduceg jezera?


Gost

#10

2016-01-22 19:53

Zato kao prvo zbog ekoloske katastrofe koja nam prijeti izgradnjom iste ..Flora.Fauna...etc ..Biometeroloske promjene.......mogao bih nabrajat do sutra i na kraju MI...mjestani..ljudi ..jedinke koje bas niko nista nepita mada sam dolazio i prisustvovao licno protestnom skupu u prostorijama Opstine prije 2 godine uJulu mjesecu..gdje su ljudi iznijeli na stotine argumenata protiv izgradnje HE..ali ovi neodustaju iz nekih svoih interesa uglavnom profiterskih...

Gost

#11 Re: ne

2016-01-23 12:41

#1: -  

 


Gost

#12

2016-01-23 23:39

Ja se nadam da se nece graditi

Gost

#13

2016-01-24 19:29

Zato sto ne zelim da se nastavi s unistavanjem prirodnih ljepota u okolini Jajca,i sto od te hidroelektrane gradzani nebi imali nikakve koristi osim stete.Samo lud moze da pomisli da potopi nekoliko sela.Nek prave vjetrenjace,brda i vjetra kolko hoces od Donjeg-Vakufa do Jajca


Gost

#14

2016-01-25 15:03

Peticiju sam potpisao zbog očuvanja prirodnog okoliša rijeke Vrbas,jer sam prvenstveno veliki zaljubljenik u prirodu,a i ribolovac sam.
Ukoliko se nekome proizvodi struja,ako nisu znali,postoje i drugi načini za dobijanje iste,bez da se potapaju tako lijepe obradive i građevinske površine.
Posjedujem kuću u Jajcu i jako skupo plaćam KWh struje,bez obzira što imamo već postojeće HE na našoj općini.
Stoga ne vidim ništa pozitivno gradnjom novih HE.

Gost

#15

2016-01-25 18:11

Peticiju potpisujem iz razloga sto bi prilikom izgradnje HE na Vrbasu, bilo poplavljeno moje rodno mjesto-selo Bravnice...



Plaćena reklama

Ovu reklamu će vidjeti 3000 ljudi.

Saznajte više...