Pravo na hidžab: Borimo se za svoje pravo

Kontaktirajte autora peticije

Ova rasprava je automatski kreirana od peticije Pravo na hidžab: Borimo se za svoje pravo.


Gost

#326

2016-01-27 10:07

Nema smisla da se zenama ukida pravo na hidzab. Ujedno se ukida sloboda vjere.

Gost

#327

2016-01-27 10:11

Zasto? Pa ovo je jedna druga vrsta genocida na nas muslimane


Gost

#328

2016-01-27 10:30

Zato sto je hidzab dio mene i moje pravo da ga nosim i moja obaveza sprem moga Gospodara nema niko pravo da se mijesa u moju pokornost prema Bogu!!!

Gost

#329

2016-01-27 10:37

Peticiju sam potpisal jer je hidžab dio mene. S hidđabom živim već 30 godina, a to je veći dio mog života i po cijenu života ne bih skinula hidžab. Obrazovala sam se u komunističkom sistemu i zbog hidžaba prije agresije na BiH nisam mogla dobiti bilo kakv posao. Zar i u periodu "demokracije" u državi koju su naši očevi, braća i sinovi svojom krvlju platili, a bogami i mi žene i djevojke s njima, da moje visokoobrazovane, kompetentne sestre i kćeri zbog hidžaba budu diskriminisane i ne mogu raditi posao na koji po svim drugim uvjetima prednjače ispred ostalih. Pa to je čista diskriminacija!

Gost

#330

2016-01-27 10:37

i tito je zabranio pa cim je krepo opet se nosi oni sto se nosilo,,,,Kuda to Bosna ide nazalos u nazad ..mi na zapadu radimo sa maramama u Evropi ,,Boim se da to rade neprijatelji Bosne iHercegovine u Sarajevu ,dali u Sarajevu ima Muslimana makar tradcionalni , da zastite svije majke cerke i sestre Bosnjakinje,,Ustanite vi bosanke dignite svoj glas protiv neprijtelja Bosne ,Nije samo u pitanju .Mahrama .nego smo u pitanju nas identitet ,nezaboravite Narode ako ovo uspije zabraniti za kratko vrijeme ce mnogo toga zbraniti ,Zato Bosanko junakinjo nedaj svoju tradiciju pod noge da dusmani bace bori se i boricemo se nek vide da je Bosanka ko planina koju nemogu srusiti ,Selam Alejkum moja nagizdana Bosno

Gost

#331

2016-01-27 10:57

Misljenja sam da imamo potpuno pravo nositi ono sto hocemo, I protiv sam bilo kakve diskriminacije jer, ovo upravo I jeste diskriminiranje nas muslimanki.
Kako bi se doticna gospoda osjecala da im ja diktiram sta smiju a sta ne oblaciti?
Oni se fakticki samo povode za Svijetom I slijepo slijede sto im oni sugerisu..

Gost

#332

2016-01-27 11:22

Od petnaeste godine života nosim hidzab. Ne mogu zamisliti život bez hidzaba. To je naše pravo i naša zaštita.

Gost

#333

2016-01-27 11:30

Zato što me se ovo pitanje, kao muslimana, itekako tiče.

Gost

#334 Hidžab

2016-01-27 11:31

Nisam nosila hidžab al sam se divila ženama koje nose i zamišljala se u hidžabu Neznam zašto toliko nisam mogla odlučiti da nosim to me je jako rastuzivalo i nisam bila dobro al hvala Allahu već godinu dana kako nosim hidžab i tu sreću nemogu opisat ,razumice onaj ko već osjeća i nikom ama bas nikom nedam tu sreću borići se dokle života ako Bog da imam ,nedm da mi neko skine krunu sa glave nedam da me neko gleda kao komad mesa imam pravo i ja na svoju sreću ko i drugi kad ih nesta obraduje to i izaberu Moja sreća moj hidžab i nedam ga nikom ,to mi niko nemoze zabranit imam pravo obuci sta hoću to je moje vlasnistvo


Gost

#335

2016-01-27 11:33

ZAo nam je sto nase sestre muslimanke, i one koje ga nose i one koje ga ne nose, svakodnevno prolaze pored mnostva Allahovih znakova i blagodati koje su posebno vezane za njih, a da se na njih skoro i ne osvrcu. Nazalost, pricu o hajru i Allahovim blagodatima, sejtan - Allah ga prokleo, im je zamjenio sa pricom o tome sta je ko rekao, ko je sta uradio, dokle je dosla ta ili ova aktivnost, a sve im je to uljepsao uz jednu kahvicu i pokoji kolacic. Euzubillah!!! A s druge strane pitamo se i jadimo na stanje Ummeta u cjelini ili na njegove pojedine aspekte. Euzubillah!!!
I tako, pored nas prolaze godine i godine, a mi kao da nas je sejtanov dodir dotaknuo, ne micemo sa mjesta naseg tvrdog i glupog odbijanja ilma i razmisljanja o znanju, odbijajuci time i vidove ibadeta koje nam je propisao Uzviseni Allah, i ostavljajuci prostora sejtanu u sirenju nereda i nepokornosti!
Gospodaru nas, smiluj nam se i oprosti ovome narodu jer on ne zna! Neka je hvala Allahu, Gospodaru svih svjetova!


Gost

#336

2016-01-27 11:38

Islam je nasa vjera a hidzab za zenu je duznost ,,,,,

Gost

#337

2016-01-27 11:44

Ukidanje osnovnih prava i sloboda u ime čega i koga? Moja nena rahmetli me odhranila sa maramom i dimijama a nikome to nije smetalo. Sloboda odijevanja po islamskim principima ne vrijedja nikoga.

Gost

#338

2016-01-27 11:47

jednostavno zbog toga NEDAM SVOJ HIDZAB ...i ponosna sam na njega

Gost

#339

2016-01-27 11:51

I ja kao više muslimanki sam pokrivena i želim da u svojoj zemlji idem u školu sa hidzabom . Sram ih bilo tih koji su ovo izmislili,sta je sa sehidima koji su dali svoje živote za Islam u Bosni ?

Gost

#340

2016-01-27 12:30

Moj izbor..moje pravo.. moj ZIVOT.....

 


Gost

#341

2016-01-27 12:32

Zato jer niko ama bas niko nema pravo da nekome zabranjuje nosenje ovog ili onog obiljezja,to je prije svega privatna stvar svakog covjeka,i neznam zasto to nekome smeta..ali sve upucuje na to da bi se Muslimanke izbacile sa javnih pozicija i da ih se sve vise ponizi ali to nece dozvoliti Onaj u cijoj je moci i ova drzava i cijeli svijet a to je nas Gospodar Allah radi koga i nosimo nasu najdivniju titulu,,,,HIDZAB

Gost

#342

2016-01-27 12:46

Sramota BIH


Gost

#343

2016-01-27 12:54

Moja obaveza prema Allahu moje pravo i odabir

Gost

#344

2016-01-27 12:55

Mislim da je skandalozno
Ida

#345

2016-01-27 13:10

Ja ne nosim Hidžab ali smatram da je ova odluka ishitrena i neosnovana. Imam namjeru ako mi Bog dadne ići na Čabu i tada ću nositi Hidžab. Zar da žene koje rade u pravosuđu nemaju pravo na nošenje za njih odgovarajuće garderobe. Šta mislite kad bi se tako nešto uvelo u bolnice to bi također bila katastrofa jer je puno žena pokriveno pa da u to ubrojim i mnoge "časne sestre" koje su uvijek bile najbolje njegovateljice, ni one ne bi mogle raditi u bolnici. Praznoglavi su na vlasti i to je najveći problem.

 


Gost

#346

2016-01-27 13:16

Mislim da niko nema pravo zabraniti ono sto je Allah dz.s naredio

Gost

#347

2016-01-27 13:16

Moj hidzab je moje pravo i moj izbor...moj zivot...

Gost

#348

2016-01-27 13:25

Samo hrabro B-)

Gost

#349

2016-01-27 13:36

Zato sto sama nosim hidzab i smatram da ima pravo svak slobodu vjeroispovijesti,a uz to ide i hidzab

Gost

#350

2016-01-27 14:00

Pravo na Hidžab je pravo i obaveza za svaku ženu muslimanku