Pravo na hidžab: Borimo se za svoje pravo

Kontaktirajte autora peticije

Ova rasprava je automatski kreirana od peticije Pravo na hidžab: Borimo se za svoje pravo.


Gost

#451

2016-01-28 08:09

Ne znam samo kojem je pametnjakoviću uopšte ideja došla u glavu, zabraniti nešto što je postojalo oduvijek i u svakoj vjeri i u cijelom svijetu ( marama - pokrivač i zaštita za glavu koju može i želi nositi svaka žena, u ovom slučaju iz obaveze prema svojoj vjeri)! To ne može i ne smije niko zabraniti dok je svijeta i vijeka!!!! To je samo moja lična stvar i moje pravo, i ne treba, ne može i ne smije biti prepreka i smetnja u obavljanju svakodnevnog posla u javnosti! Oni koji su to "odlučili" su nepismeni, nenačitani i nevjernici! A njihove podle namjere Allah dž.š. će osujetiti! Amin

Gost

#452

2016-01-28 08:49

Ne zelim da me u slobodi vjere nosenja hidžaba iko sputava ...posebno ne demokratska BiH u koju se zaklinjem...Ne bih željela to da pozalim!
Democracy123

#453

2016-01-28 09:31

Hijab je ispoljavanje i poštivanje Islama.

Ali, dok ste na ovoj vrsti posla, neki i ne žele da vide razlike između ljudi.

Ako je ovako, zašto ne dopuštamo jevrejima da stavljaju one kapice na ćošak glave dok su na poslu, zašto ne dopuštamo homoseksualcima da budu homoseksualci(ne slažem se da homoseksualizam ima ikakvog smisla ali eto...). Zašto im to ne dopuštamo?

Ugledajmo se na Njemačku, Hrvatsku, Austriju, a ne na primitivce sa istoka! 

U svoja četiri zida radite šta god želite, pa i na javnom trgu i ulici imate pravo da ispoljavate vjeru, ali na dužnosti.. Ne bih se složio.

Lijep pozdrav i sretno sa peticijom.


Gost

#454 Re:

2016-01-28 09:49

#453: Democracy123 -  

A de mi samo objasni na tacno sta da se ugledamo u Njemackoj, Austriji??? Na to sto se muskarci oblace kao zene ili obrnuto. A de mi molim te reci gdje je to u Njemackoj zabranjen hidzab??? Pa cak i prosvetni radnici ga smiju nositi. Imaju u skolama cak predmet religija islama. To trebaju oni da imaju vise prava nego mi u BiH u kojoj je vise od 50 posto muslimansko stanovnistvo. A prije si ti primitivac sa takvim komtarom nego oni sa istoka, jer pises o necemu o cemu pojma nemas. Ja teme u koju se ne razumijem izbjegavam.


Gost

#455

2016-01-28 09:51

Mi smo muslimanke-vjernice koje izvrsavaju FARZ koji nam je Uzviseni Allah propisao,a to je hidzab!
Pokoriti se Allahu je dobitak i na dunjaluku i na ahiretu,a pokoriti se narodu je gubitak i dunjaluka i ahireta!

Gost

#456

2016-01-28 09:52

Prvo su došli po komuniste,
a ja se nisam pobunio
jer nisam bio komunist.
Zatim su došli po Židove,
a ja se nisam pobunio
jer nisam bio Židov.
Zatim su došli po sindikaliste,
a ja se nisam pobunio
jer nisam bio sindikalist.
Zatim su došli po katolike,
a ja se nisam pobunio
jer sam bio protestant.
Zatim su došli po mene,
a do tada više nije bilo nikoga
da se pobuni.

Gost

#457

2016-01-28 10:25

Tako bude kad se opanci pokundure onda zaborave i ko su i ciji su i odakle su i ko ih je stvorio i zasto su na dunjaluku. Mijenjali bi i oca i majku i vjeru samo da se pokazu i dokazu. Jadni oni. Allah naredio a oni bi da zabrane. Zaista ne znaju protiv koga dizu glas.


Gost

#458

2016-01-28 10:36

Budimo ponosne muslimanke, ne dozvolimo da neko , protiv svih zakona, nama pravi ograničenja, budimo ponosne na svoj hidzab.
Borimo se za sebe. Mi smo protiv zakona VTSV.

Gost

#459

2016-01-28 11:11

Ovo je direktni napad na ISLAM i na njene pratioce i vraća nas unazad nesto poput sistema komun. i ovo je čista provokacija i treba na svaki mogući mirni način podržati protivljenje ovome zakonu.Selam

Gost

#460 Re:

2016-01-28 11:13

#455: -  

 Da te Allah nagradi, i da nas Allah puti na Istinu.


Gost

#461

2016-01-28 11:19

Zato sto je to diskriminacija

Gost

#462

2016-01-28 13:07

Podrzavam svakoga da zivi kako njemu odgovara a da pri tome ne ugrozava nicija prava. Na zalost u ovom slucaju se ugrozavaja prava onih koji zele da nose hidzab. Podrzala bi svakoga ko bi zabranio golotinju i vulgarnost. O tome treba raspravljati a ne o hidzabu. Ovaj svijet putuje u propast.

Gost

#463

2016-01-28 13:38

Jer sam pokrivene, jer je to moj izbor, moje pravo, moj život, moj ponos, ne vidim kako ja na taj način bilo koga ugrožavam. Ja sam majka, supruga, sestra, komšinica, magistar farmacije, radim, cijenim i poštujem svakoga, doprinosim svojoj zajednici i društvu.Ne kršite ljudska prava...MOLIM VAS

Gost

#464

2016-01-28 14:30

Selam aleikum..sekoj ima pravo na svoja opredelba.taka i muslimankite vo BIH..so toa sto mosat marami na glava nikomu ne smetaat nitu se stetni po zdravjeto na sekoj gragjanin..gi molam instiruciite vo moe ime i vo imeto na site zeni muslimanki da gi ostavat na mira ..INSHALLAH....selam aleikum

Ovaj post je uklonjen od strane autora ove peticije (Show details)

2016-01-28 14:37



Gost

#466 Re:

2016-01-28 14:44

#378: ŠERIJAT -  

 Upravo tako.  Snašlo ih je poniženje koje su same prouzrokovale, a nema goreg poniženja do Allahovog.


Gost

#467

2016-01-28 14:57

Svi se moramo boriti protiv apartheida koji se provodi prema Bosnjacima u Bosni. Proces Demokratizacije nam nije donio
nista za sto smo se borili.

Gost

#468

2016-01-28 15:08

Jer nas odluka VSTV-a vraca u 1941 - u godinu.

Gost

#469

2016-01-28 15:32

Ono sto Allah propiše i Muhamed s.a.w.s prenese to se ne ukida

Uz vas sam. :)

Gost

#470

2016-01-28 17:00

Sloboda vjerskog izražavanja.

Gost

#471

2016-01-28 17:02

Meni hidzab nije vjersko obiljezje

Ovaj post je uklonjen od strane autora ove peticije (Show details)

2016-01-28 17:22


Sanela

#473

2016-01-28 17:29

Bilo je zanimljivo čitati raznorazne komentare od donosilaca fetava do istinskih vjernika pa čak i argument jednog srbina. Ono što je meni trn u oku da jedna osoba koja u budučnosti želi braniti nečija prava nije se u stanju izboriti za svoje pravo. Ona nije osoba koja je tek diplomirala.  Ona je itekako stažirala na sudu, imala praksu kod raznoraznih poznatih advokata. Pred medijama mahala sa prosjekom ocjena. Ne znam, ja sam za osobu poput nje očekivala bolji angažman.  Ona kao buduča advokatica ispada da ona od drugih traži pomoć.  kao buduča advokatica koja ima toliko prakse i znanja ispada kao osoba kojoj je znanje ravno jednoj nuli. Članica je mnogih tih sektora, ni to nije šala.  Međutim ona kao pokretačica ovog svega ispada nepismenija od svih ovih komentatorica.  Nekako dovodi da čovjek pomisli na koji način je došla do diplome...Vjerujem da je ona započela ovom anketom. Za mene lično, bolji bi angažman bio kada bi sve pokrivene izašle na ulicu i blokirale grad, nego da se ovdje kriju iza raznoraznih profila. Svakako sa onom pozadinom znanja i prosjekom ocjena sam od nje više očekivala. 

Ovaj post je uklonjen od strane autora ove peticije (Show details)

2016-01-28 17:31



Gost

#475

2016-01-28 18:21

Hidzab nije puko vjersko obiljezje, nego Bozija naredba svakoj muslimanki i niko nema pravo da mi zabrani da ispostujem Boziju naredbu.