Hitno suspendovati lejlu Čolak

Kontaktirajte autora peticije

Ova rasprava je automatski kreirana od peticije Hitno suspendovati lejlu Čolak.


Gost

#26

2016-08-29 19:47

Pokrivena sam , postujem islamske propise, to je Bog naredijo, tako da Lejla se igra sa Allahovom naredbom ali nije ni svijesna .
Da je Allah uputi

Gost

#27

2016-08-29 19:47

Zato što mislim da Lejla kao novinar nema osnovnu kulturu medijskog govora , krajnje neprofesionalna i kao takva ne zaslužuje mjesto novinara niti bilo kakvo mjesto vezano za medije. Podržavam podnosioca peticije.

Gost

#28 Re:

2016-08-29 19:49

#7: -  

 Slazem se 

nn

#29 Re:

2016-08-29 19:51

#19: -  

 Tvoj govor je cisti dokaz ljudske gluposti. 

zzz

#30

2016-08-29 19:51

Jedna novinarka ima pravo da iznese svoj stav u svojoj kolumni, to je njeno pravo i njena sloboda, ovo je hvala bogu jos uvijek  demokratska i slobodna zemlja. Osudjujete li tako i novinare koji afirmisu hidzab a djevojke koje se oblace " provokativno" karakterisu kao one lakog morala? Ili vas zanimaju ipak samo vasi osjecaji ? Ne znam kako ne shvatate da vi ni u jednom aspektu niste ugrozene kao pokrivene zene, jer vi valjda sa samopouzadanjem i vjerom nosite taj hidzab, a ne zbog komentara drugih ljudi. Vjera je intima svakog covjeka, kao i seksualna opredjeljenost, a vi sa nekom apstraktnom borbom za apstraktna prava pocinjete podsjecati na homoseksualce koji se bore za svoja. Organizujte paradu. 

poz. 


Gost

#31 Re:

2016-08-29 19:52

#24: niki -  

 pa sigurno nisam veca pogan od vas ( oni koji druge ostavljaju bez hljeba) samo da bi dokazali koliki su muslimani. Hejt i fuj


Gost

#32

2016-08-29 19:54

Zato sto sam ponosna Muslimanka koja nosi hidzab vec 20 godina ovdje u dijaspori , cijeniim sve zene i njihovu slobodu izbora a posebno moje sestre u islamu, te ih na ovaj nacin zelim podrzati i zabraniti kaljanje Alahovih zakona i zapovijedi.Svi koji nam zele uskratiti da nosimo hidzab neka znaju da nece uspjeti u svojim namjerama Koje nicemu ne sluze osim uskracivanju ljudskih prava.


Gost

#33

2016-08-29 19:54

U ime Allaha.

Gost

#34

2016-08-29 19:54

Dzaba diploma,kad je propuh u glavi

Gost

#35 Re: Re:

2016-08-29 19:55

#29: nn - Re:  

 jest al je zato vas olicenje pametnog i intelektualnog govora mrs i hejt


Gost

#36

2016-08-29 19:55

Zbog uvrede za svaku bosnjakinju! Licno ne nosim hidzab ali me njen tekst uvrijedio kao vjernika i kao zenu bosnjakinju.

Gost

#37 Re:

2016-08-29 19:56

#19: -  

 1. Djevojka nije dala "svoje mišljenje" jer mišljenje ne podrazumijeva vrijeđanje. Ona je iznijela javnu uvredu svim pokrivenim ženama, na šta nema pravo ni po kojem osnovu. Izrekla je takvu stvar da mi se ni ne komentariše. Toliko je primitivno da nemam riječi.

2. Ti gospodine/gospodjo/gospodjice, ko god da je ovo napisao, radiš upravo istu stvar. Bez truna znanja pričaš besmislice i radiš isto što i Lejla-trudite se biti "cool" vrijeđanjem drugoga, a ustvari ne shvatate koliko ste nekulturni. Odakle pravo govoriti o vjernicama ili bilo kome drugome? Pokvarenih ljudi je uvijek i svugdje bilo i niko nema pravo generalizirati. 

3. Vrlo je evidentno da je ovaj Vaš post polupismen i da ste Vi ustvari iskompleksirana ličnost koja se ne ponaša kulturno, nego sebi dopušta niske i uvredljive riječi.

4. Samo nepismeni ljudi povezuju pokrivene žene sa Bliskim Istokom. Pokrivenih žena je uvijek bilo na svim prostorima, pa tako i u našoj lijepoj BiH. Promjene su nastale u novije doba, kada je moral postao besmislena vrijednost i kada je stida nestalo, pa se sve može staviti u obraz.

5. I na kraju, da, ova dotična treba ostati bez posla jer zahvaljujući ovakvim umovima koji svoje "mišljenje" oblikuju kroz nacionalističke i poruke mržnje, ne možemo dobiti realne i istinite vijesti. Dotična ne zaslužuje biti novinar jer je ona, prije svega, dokazala da nije covjek.


Gost

#38 Re:

2016-08-29 19:56

#19: -  

 Ljudskoj gluposti nigdje kraja..


Gost

#39

2016-08-29 19:56

Moja mahrama je moj identitet !
Gnusno pokušavanje diskriminacije mog identiteta treba i mora biti sankcionisano !
Država u kojoj živim mora da zaštiti moje pravo !
Kiki

#40 Sloboda govora jeste i sloboda vrijeđanja

2016-08-29 19:57

Sloboda govora podrazumijeva i slobodu vrijeđanja. Ono što NE podrazumijeva su prijetnje nasiljem i smrću, koje je ona dobila. Pa koliko samo puta dnevno vidim za sebe uvredljive izjave, ponekada mi se i cijeli dan plače jer ne znam kako neko može nešto tako reći i opet ne pravim dramu oko toga da neko izgubi posao.

Ako pojedine osobe mogu izjaviti da se nemuslimane treba oporezivati i reći "Vlahu glas ne dajte", ako neko može nazvati Bošnjaka s drukčijim mišljenjem balijom i za to dobiti podršku (i to od drugih Bošnjaka), ako neko može mene nazvati kopiletom nekažnjeno, onda i Lejla ima pravo da kaže šta misli (s njenim se mišljenjem lično ne slažem i smatram da je senzacionalističko i previše pojednostavljuje ono o čemu priča).


Gost

#41 Re: Re:

2016-08-29 19:58

#31: - Re:  

 BOLJE JOJ JE OSTAT BEZ HLJEBA ZA KOJEG ZARAĐUJE NA TAJ NAČIN NEGO JEST TAJ HLJEB ! SRAM I STID MOŽE DA JE BUDE A I TEBE ZAJEDNO S NJOM, I BIT CE VAS STID AKO NE NA OVOM SVIJETU ONDA AKOBOGDA NA SUDNJEM DANU HOCE SIGURNO ! GADURE JEDNE, KAO I SVAKA KOJA JE BRANI, PU !


Gost

#42

2016-08-29 19:58

Niko nema pravo vrijedati necije opredjeljenje!!!!

Gost

#43

2016-08-29 20:00

Djevojka je rekla svoje misljenje I ono je gnusno.Tu sankcija ne treba postojati jer svako ima pravo na misljenje kakvo god ono bilo ali nakon saznanja da je pripadnik OS BiH ponudio novac da istu neko siluje zbog ove izjave odlucila je sve dati u javnost. E sad nek I ona bude sankcionisana jer vrijedja vjeru I praktikovanje vjere I to javno,to vise nije njeno misljenje na drustvenoj mrezi koje moze procitati nekolicina njenih prijatelja vec su prenjeli mediji u regionu a neki jedva I docekali kao sto je rtrs pa je jedna od top vijesti-naravno pogodna vijest da se jos jednom baci ljaga na muslimane kako su nasilni,silovatelji itd...Sad kad je razglasila na sva usta sta misli o pokrivenim djevojkama nek zato I odgovara. Nisam pokrivena niti praktikujem vjeru,vjerujem u Boga I to je to al nikad ne bih uvrijedila nekog ko nosi krst oko vrata,maramu na glavi itd....rodis se kao musliman,srbin,hrvat,odgajaju te da volis svoje,postujes tudje I to je to.

Gost

#44 Re:

2016-08-29 20:00

#19: -  

 Naprosto koliko mržnje i zla u Lejlinoj objavi toliko je i ovom tvom komentaru, ali ne kaže se džaba kako zračis tako i privlačiš. Vi ateisti i svi koji podrzavate doticnu i njeno moralno dno zapitajte se sta cete kad krepate, kako cete pred Gospodara stat


Gost

#45

2016-08-29 20:00

zato sto izjava vrjeda dostojanstvo i ugled postene zene
#az

#46

2016-08-29 20:00

Ta novinarka se sada srami. Nije zgodno kada se izbrukas sa takvom izjavom, shvatite da mora kupiti podršku i pokušati se nekako odbraniti, iako je pecka sigurno svaka ona riječ koja nema smisla, a koju su svi vidjeli. Mora sada dobiti pažnje ikakve... Neka ove peticije da joj još malo posoli ranu, ne bil' se pokajala. Ne opravdavam onako teške uvrede na njen račun, al njena ružna uvreda je i pokrenula iste. 


Gost

#47

2016-08-29 20:04

Svaka čast onome ko je ovo pokrenuo. Novinari su ti koji truju javni red i mir, te zloupotrebljavaju slobodu govora za svoje lične ciljeve.
ANon

#48 Re:

2016-08-29 20:04

#19: -  

 Nek ti ona jebe mater s tim dildom.

 

P.s. ovo je samo moje mišljenje :)


Gost

#49 Re: Re:

2016-08-29 20:05

#44: - Re:  

 Stat ćemo i reći da je imala pravo da kaže šta misli koliko god to za nekog uvredljivo bilo i da ne bude linčovana za svoje mišljenje. Neki od vas vjernika se zaista ponašate isto kao da i mi ne primamo svakodnevno kojekakve uvrede. Naiđeš na to, pročitaš, skontaš da je neki debilizam, ideš dalje.

Neko

#50 Re:

2016-08-29 20:06

#30: zzz -  

          Daj ba Lejla, ofirna si =D