Hitno suspendovati lejlu Čolak

Kontaktirajte autora peticije

Ova rasprava je automatski kreirana od peticije Hitno suspendovati lejlu Čolak.

Ovaj post je uklonio njegov autor (Show details)

2016-08-29 20:29


Kiki

#77 Re: Re: Re: Re:

2016-08-29 20:29

#68: - Re: Re: Re:  

 Vidjela sam i ja Lejlinu objavu i odmah sam znala do čega će doći. Žao mi je što su se žene sa hidžabom osjetile uvrijeđenima ovime, ali moj stav iz gornjeg komentara još uvijek stoji.

Također, nije da nisam vidjela nekih uvredljivih stavova koje su iznijele žene sa hidžabom - od toga kako su djevojke koje se ne oblače poput njih lakog morala, kako su one koje se ne pokrivaju nekako zaslužile silovanje, pa onda ona priča o zamotanim i nezamotanim bombonama gdje kažu da će muško uvijek radije polizati onu bombonu koja je bila u pakovanju.

Opet, žao mi je što se neko uvrijedio, ali i dalje mislim da svako ima pravo na izražavanje svog mišljenja.


Gost

#78

2016-08-29 20:30

Povreda na vjerskoj osnovi gora je nego na fizickoj osnovi.Povreda svake zene,djevojke,sestre i majke koja nosi mahramu,zar,feredzu,hidjab ili nikab direktno vrijedja sve one koji praktikuju vjeru i one koji je podrzavaju zeleci time pojacati svijest o moralu.

Gost

#79

2016-08-29 20:31

Potpisujem jer mislim da doticna gospodicna nema osnovnu kulturu,niti postovanja ni prema kome ako se nastavi baviti ovim poslom moze napraviti vise stete nego koristi.

Gost

#80

2016-08-29 20:32

Sramota. Treba je javno osakatit satarom...

Gost

#81

2016-08-29 20:34

Nema pravo niko nikoga vrjedati i treba biti suspendovana da zna da je pogrjesila i da se javno Izvine

Gost

#82

2016-08-29 20:36

21 vijek je . Demokratija, lljudska prava... ili je to samo mrtvo slovo na papiru?! Ulicama hodaju ljudi u svakakvoj odjeci, a najvise bez nje,da li je iko cuo ikada da se neka žena muslimanka bunila protiv golotinje koja se vidja ne samo kod nas, vec sirom svijeta?! Hodaju tetovirani, polugoli, pijani, drogirani, sa pirsinzima,maskama, sarenim kosama itd...I sve je to ok osim muslimanske nosnje...


Gost

#83

2016-08-29 20:39

ZATO STO VRIJEDA POKRIVENE ZENE

Gost

#84 Re:

2016-08-29 20:39

#82: -  

 Jeste demokratija i ljudska prava, novinarka ni jedno ni drugo nije nikome uskraćivala. Izrazila je svoje mišljenje.

I da, sigurno je bilo slučajeva da su se muslimanke bunile protiv "golotinje", opet, jer imaju pravo da se bune na šta god žele. Što se mene tiče neka hoda kako ko hoće, ali svako treba imati pravo na svoj stav.


Gost

#85

2016-08-29 20:42

Teške uvrede zaista !! Da joj se Allah s.w.t. smiluje i uputi je na Pravi Put, ali joj jedno treba biti jasno, naša vjera nalaže lijep ahlak, što znači da pokrivene žene nikada neće uvrijediti nekoga na ovakav način. Isto tako, neka joj je jasno da je ženi naređeno da se pokrije upravo zbog nje same, da ne bi bila izložena svakakvim opasnostima, neka razmisli malo ova djevojka, završila je fakultet, svrha hidžaba nije samo vjera, ima i drugih stvari tu.  Dovoljno je samo da pokrivenoj ženi neće suditi po njenom izgledu, nego po tome kakva je ona zaista iznutra, što naravno ne znači da je pokrivena bolje od one koja ne nosi hidžab, ne. Allah zna sve, vidi sve ! Kako god je ova djevojka imala slobodu i napisala takve stvari, neka pusti i žene sa hidžabom da imaju slobodu i da ponosno nose svoj hidžab. :)


Anonymous

#86

2016-08-29 20:43

Sloboda govora je samo do one granice do koje ne narušava tuđe slobode. Sve ostalo je vrijeđanje ili čak napadanje tuđih sloboda i opredjeljenja!


Gost

#87

2016-08-29 20:44

Sve sto je protiv vjere i propisa treba da se rijesi ;)
ewy

#88

2016-08-29 20:44

 Politika na vrhu kriminala drzava nam se raspada a njoj kao novinarki najpametnija tema vrijedjanje pokrivenih zena..jadna ona i njeno novinarstvo i ko joj je dao diplomu i uopste posao..ona niti ne zna sta znaci biti novinar..ona ispoljava svoje frustracije jadnica jadna


Gost

#89

2016-08-29 20:46

Moj hidzab je moja kruna,svoju vjeru volim i njegujem a isto tako tudje postujem...,iako svako ima slobodu misljenja mislim da nekad to treba zadrzati za sebe...isto se odnosi na doticnu Lejlu ako nesto nevoli ili nezeli nema pravo da vredja one koima je to sveto..

Gost

#90

2016-08-29 20:46

smatram da nije novinarski profesionalno iznositi svoja osobna stajališta po bilo kojem pitanju a pogotovo vrijeđati bilo ćiji izbor stila života. Dotična, neka se bavi novinarstvom tj, neka po mogućnosti objektivno izviještava a kritiziranje nekoga ili nečega nije njena domena.

Gost

#91 Re:

2016-08-29 20:46

#19: -  

 Ti upravo vrijedas kao i Lejla Iste ste Mi pokrivene smo malo kulturnije od vas Zasto da idemo na Bliski Istok


Gost

#92

2016-08-29 20:49

Zbog islamofobicnih stavova doticne....

Gost

#93

2016-08-29 20:49

Potpisujem peticiju zato sto mi je vise dosta da svaka šuša, laik i praznoglavac polemise o Islamu i sto zna i ne zna, onako da ispadne moderan i podoban. Zivim za Islam, dicim se sto sam muslimanka, a mora se i cuti glas toga.

Gost

#94

2016-08-29 20:49

Zato sto je to uvreda za mene kao i za sestre i braću u vjeri , pogotovo kada dolazi od strane jedne ortodoxne glupace koja misli da je pametna i još nosi muslimansko ime . E fino su je roditelji odgojili , a ovaj put je stvarno i zaslužila jednu pravu roditeljsku šamarcinu tek onako da zna sta je a šta nije lijepo za brbljati .
Meli

#95

2016-08-29 20:51

Mislim da nimo nema lravo vrijeđati neciju vjeru bio to hidzab, krs, križ ili oblacenje casnih sestara i porediti sa didlom, zalosno. Zar takva osoba da radi u novinskoj agenciji. Ako je ona ateista to ke njena stvar, ali vrijeđati neciju vjeru je krajnje bezobrazno i nelrofesionalno. 


Gost

#96 Re: Re: Re: Re: Re:

2016-08-29 20:53

#77: Kiki - Re: Re: Re: Re:  

 svakako, treba imati svoje mišljenje, a da li treba koristiti svoju profesiju tj, novinarstvo i pisati javno o tome što volim što ne volim, vrijeđajući druge ili drugačije. I u pravu ste, svi takvi načini izražavanja stavova nas previše dijele, što za naše društvo nije dobro. A na svom privatnom zidu neka svatko objavi što želi...to ga najbolje opisuje tko je i što je...

 


Gost

#97

2016-08-29 20:54

Neka se zapita, ima li išta u njoj što je čini "čovjekom "

Gost

#98

2016-08-29 20:56

Takvi kao dotična mogu imati prava na sve i svašta, njihov jezik je slobodan, a da nama uskraćuju ono što mi želimo. Ako se ona želi skinuti, e pa ja se želim obući i mene neće niko natjerati na to da hodam kao objekata za plazenje jezika. Sram nek je bude, jer stida nema. Smatra sebe "osvješćenom" i "modernom" a drugome bi da određuje sta to treba da radi. Ako ona živi "slobodno" kako želi, neka pusti na miru i one što nisu kao ona da žive onako kako su odabrali. Sram neka je bude takvu nekulturnu, o sebi samoj misleći da je "napredna", ali je očito NAZADNA. ŽALOSNO

Gost

#99

2016-08-29 20:57

Zbog uvreda koje je doticna kvazinovinarka izrekla na racun muslimana,muslimanki

Gost

#100 Re: Re:

2016-08-29 20:57

#84: - Re:  

 Grozno, nistavno je podrzavati svaciji stav, molim lijepo povrijediti vjeru, Allahovo naredjenje, nase dostojanstvo i ti neka i dalje podrzavas njen stav. Pitam te, ako si razumna, hoces li tako reci i Gospodaru kad budes stajala ispred Njega?! A pokrivene se, kazes, bunile na golotinju, pa draga, imale stav Islama, kao sto bi i ti trebala.