peticija protiv diskriminacije pokrivenih zena u BiH


Gost

#151

2011-10-26 21:23

Tesko je dati valjan komentar. Ne moze se bas sve svaliti na ovu sadasnju vlast, ali su krivi u toliko sto nista ne cine da se to ne ponavlja ili sto ustvari ne pokazuju nikako da ih to uopste i interesuje, odakle mozemo zakljuciti da su im ovakve stvari mozda u interesu.
Selma Sendo

#152

2011-10-26 23:49

Prije dvadeset godina su nam isto govorili - vrijeđale su ih naše marame (kakvo li su im zlo one nanosile, da su ih zbog njega strgali s glava djevojaka i žena, pa ih silovali - valjda je silovanje manja uvreda od nošenja marame), naša muslimanska imena, naši namazi, naše džamije (pa su ih valjda zato rušili)... I danas, u toj istoj zemlji, od ljudi koji su nam pokazali kako odgovoriti na uvrede, opet dočekujemo ni manje ni više nego - isto?!
Mene vrijeđa što mogu pomisliti da će uspjeti u svojim nakanama.
Ne može. Ne dopuštam. Do zadnjeg daha ću se boriti. I pobijediti!

Gost

#153

2011-10-27 00:22

MORAMO NA SVE NAČINE DA ZAŠTITIMO SVOJU VJERU, NAŠE PRAVO KAO VJERNIKA, I NE DOZVOLITI NI POD KOJIM USLOVIMA DA POKLEKNEMO I ZLIM LJUDIMA DOZVOLIMO DA NAM SVOJOM"DEMOKRATIJOM" UZMU NAŠU DEMOKRATIJU, KOJA JE NJIMA TRN U OKU.

Gost

#154

2011-10-27 01:02

Samo naprijed inšAllah.

Gost

#155

2011-10-27 01:03

Moj hidžab će biti moj hlad u Dženetu !
Potpisujem.

Gost

#156

2011-10-27 07:05

pokrivena zena je slobodna zena jer samo Allaha robuje. i ko zabrani hidzab ili je protiv toga.. znaci on je protiv Allahove naredbe.. i koje protiv Allahove naredbe je u ratu sa Allahom dz.s.
i potvredjeno je kome ce biti pobjeda.

Gost

#157

2011-10-27 10:03

Svako ima pravo na vlastiti izbor odjevanja. Mislim da imamo puno vise vaznijih problema sa kojima se treba da pozabavimo a ne o ovim stvarima. Podrzavam sestre koje su pokrivene i divim im se. Ako Bog da i ja da budem jedna od njih. AMIN

Potpisujem....


Gost

#158 Re:

2011-10-27 10:28

#157: -  

 amin draga nasa amin  :)


Gost

#159

2011-10-27 11:41

samo naprijad Allah je uz nas

Gost

#160 Ago Mujkanović

2011-10-27 16:18

Takav sličan slučaj Bošnjaci su već doživjeli pedesetih godina prošlog stoljeća, kada su se muslimani morali otkrivati svoje žene, majke i sestre da bi dobijali bijedne "tačkice" za hranu. Do 1963.g. nijekano nam je pravo na nacionalno izjašnjavanje,u Kraljevini SHS pravo na vjersku samostalnost i autonomiju u prosvjetnom i kulturnom smislu, tada su nam IVZ stavili pod Ministarstvo pravde, u vrijeme reisa Čauševića. Ovaj posljednji slučaj jeste nijekanje prava na slobodu vjeroispovijesti, provođenje određenih obreda vjere kao što je slobodno pokrivanje muslimanke, te da se takvima zabrani pristup određenim institucijama po uzoru na sekularnu Tursku. Tamo pokrivena žena ako želi da uđe na univerzitet mora staviti periku na glavu. Kakva je to demokratija koja niječe jedno od osnovnih ljudskih prava tj. pravo na slobodno ispovijedanje vjere,po svim prilikama sljedeće pravo koje će nam zabraniti jeste pravo na život. Jadna je ova demokratija u kojoj "nastrani" ljudi imaju veća prava od vjernika.


Gost

#161

2011-10-27 16:55

Nesmijemo dozvoliti diskrminaciju muslmana.

Gost

#162

2011-10-27 16:56

Zele poniziti zenu muslimanku

Gost

#163

2011-10-27 19:28

Esselamu alejkum...!
Vec odavno je bilo vrijeme da se Bosnjaci pocnu boriti svi za jednog , jedan za sve, u protivnom necemo moci opstati kao narod pun ponosa koji se gazi na svakom koraku a Bosnjaci il ne znaju il nece da pravovremeno reagiraju..
Kad je u potanju mahrama na glavi muslimanke, tu nema kompromisa, to je zagarantovano pravo na izbor nacina odijevanja i td, i td..
Ne smijemo ni pokoju cijenu dozvoliti da se muslimankama zabrani mahrama a da casne sestre tu istu mahramu nose gdje god da idu i niko im ne prigovara a kamo li da potegne pitanje zabrane nosenja mahrame.
Ovi pokusaji su grub i necivilizaciski akt diskriminacije, NE SMIJEMO TO DOZVOLITI DA PRODJE....
Maxuz selam..

Gost

#164

2011-10-27 23:21

Rijaset i Nahla zvanicno se oglasili!!! HVALA SVIMA!!!!

Gost

#165

2011-10-27 23:43

Ovo je jedna od borbi protiv svih onih koji se busaju da su demokrate a ustvari su bezocnjaci,koji usko gledaju na slobodu drugih i razlicitih.

Gost

#166

2011-10-28 00:27

Šutnja je odobravanje

Gost

#167

2011-10-28 00:47

"Ako me pitaš ko sam s ponosom ću ti odgovoriti, ja sam muslimanka ,namli bošnjaka iz ponosne zemlje Bosne .I znaš još nešto ti vrlo važno imam reći ja maramu nosim i za nju ću i život dati, ne da tebi prkosim već svoju obavezu da ispunm"


Bejta Kurtagić

Gost

#168

2011-10-28 18:06

Sramotno je da zene koje su propisno obucene i koje imaju hidzab da im se uskracuju ljudska prava a moralno je prihvatljivo da svakodnevno gledamo golotinju sto na tv ekranima sto na ulici.Samo njihovo oblacenje uklapa se u sve dress kodove ozbiljnih firmi ali eto neki vise vole da im radnice dolaze gole na posao i tako im dizu reiting.

Gost

#169

2011-10-28 18:12

Allaha dua ederim, bacilarimiza, anelerimize, kizlarimiza, bize sabir ver, bizi dogru yola göster Allah'im !

Gost

#170

2011-10-28 20:16

trebamo se boriti svim zakonskim sredstvima,nesmijemo ostati pasivni

Gost

#171

2011-10-28 21:21

Potpuno podrzajem ovu Peticiju i suosecam sa nasim dragim sestrama Bosnjakinjama u njihovoj borbi !
Sto se tice gospodina reisa Cerica , mogla bih se o njemu knjiga napisati , ali evo samo jedan podatak -odnosno pitanje ?
KAKO DA ON UZME NOVAC PRLJAVI I HARAM OD ''GADAFIJA''za izgradnju Islamskog Centra BIH a pogotovo kad se zna ko je bio taj diktator ikako je i koliko dugo vladao !
Dok nama sve ove godine VELIKI GOSPODIN CERIC glumi neko postenje i jos bih zelio da bude dozivotni reis !!!!!!!!!!!!!!! Poruka reisu i njemu slicnim: Narod koji je se odbranio od onako silne Srbo-Crnogorske-Cetnicke AGRESIJE NEMOZE NIKO NITI SMIJE PODCJENJIVATI pa ni trenutna islamska zajednica na celu sa uvazenim gospodinom reisom nego moraju da daju sve od sebe kako bih zastitili Bosnjacki narod !

Gost

#172

2011-10-28 21:27

nejra čirić-hajrlahovć

Gost

#173

2011-10-28 22:59

Stvarno ne znam zasto ljudima smeta zene tj muslimanke koje su pokrivene tj bule?!!!To su casne zene,koje zele ispostovati veru,Stvoritelja,i biti postovane od strane drugih muskaraca i zena.Zivimo u vremenu kada je svaka druga devojka ljubavnica,ruse brakove,odvajaju decu od porodice,kada bi one bile pokrivene to se nikad ne bi desavalo,ne bi bilo toliko razvoda po Bosni i varanja!Nisam do sad cula da je neka casna sestra bila napadnuta zbog njenog vela,a kad vide muslimanke sa velovima domah im smeta,a za posao da i ne pricamo kako ih niko nece zaposliti.Za to je kriv narod u Bosni,zajednica,i Vlada Bosne.Vise protesta je potrebno,peticije,razgovor u medijima na ovoj temi, ne smete da cutite nego se borite jer to su vasa verska i gradjanska prava!!

Gost

#174

2011-10-28 23:57

Nadam se da ce se nesto postici ovom peticijom!

Gost

#175

2011-10-29 00:14

Drage moje sestre Islamske vjeroispovesti ,,ovo sto se dogadja ne treba cudit nas.Jer mogu vam reci da u nasoj svetoj knjizi Kur``anu stoji da ce doci vrijeme kada ce neznalice doci na vlasti i donositi neke zakone protiv postenog naroda i cestite vjere.I da nece biti vise ni Hodza a da se narod nece imati gdje ni pomoliti niti se obratiti kome za ,,pomoc kakvu u vezi svoje,,A to sto misle zabranjivati nase zene da su pokrivene ,to je za svaku kritiku i jedna vrsta ponizenja naseg Islama. Jer svako ima pravo na slobodu svoga odijevanja,,jer kako se kaze to je ta demokratija koju uvode zapadne sile i Amerika.A ne uvode se zakoni protiv golotinje i prikazivanja svega prostackoga na TV ,,internetu itd,,gde i djeca imaju pristup..To je stvarno neprihvatljivo za nas zene muslimanke. Evo i ja sam upravo dugo razmisljala da se pokrijem i ako zivim u Svedskoj,To nije nikakvo prisiljavanje nas muslimanki,nego je to nasa zelja za Dinom i Imanom koju nosis u srcu. Pa neka to se protumaci ,,kako ko hoce od ovih neznalica i nevjernika.Vasvija Bella Omeragic Koljic