peticija protiv diskriminacije pokrivenih zena u BiH


Gost

#26

2011-10-24 16:26

Drzite se cvrsto Allahovog uzeta...Allah voli one koji u bojnim redovima stoje kao bedem cvrsti....Za sve sestre u ime Allaha...

Gost

#27

2011-10-24 16:48

apsolutna podrska

Gost

#28

2011-10-24 16:49

:)
Sad

#29 Re:

2011-10-24 16:49

#1: -

Ja nisam pokrivena i ne nosim mahramu ali cu uvijek podrzavati svoje sestre pokrivene, i aBg uz Allahovu pomoc i pomoc dobrih ljudi cemo uspjet.Amin


Gost

#30

2011-10-24 16:52

Esselam alejkum wa rahmetullahi wa barakatuh .
Molim Allaha swt da pomogne sve Muslimane i Muslimanke u dobru,da uputu ne upucene tako da mogu razumjeti nas majke Muslimanke koje imaju dusu i srce znaju da vole i znaju da cjene ,i koje su cjenjene,Majki koje nisu samo majke nego uciteljice supruge kuharice doktorice itd..Koga Allah pomogne njega niko nemoze unistiti a koga Allah ostavi nemoze ga spasiti niko ,Dovoljan je nama Allah i divan li je on zastitnik,

Gost

#31

2011-10-24 16:59

Sve su prilike da BiH ide stopama tj.grškama Republike Turske.Pogledajte koji je ovo zmljotres u posljednjih par godina koji je zadesio Tursku,zapitajmo se šta je izazvalo Allahovu s.w.t. srdžbu i želimo li da i mi zazovemo takvu srdžbu na sebe???

Gost

#32

2011-10-24 17:00

Molim Allaha da nas učini jačim nego ikad. Amin!

Gost

#33

2011-10-24 17:12

Zar su potrebne rijeci na ovakav cin diskriminacije i mrznje prema muslimanima i njihovoj djeci.Svaka rijec bi bila suvisna i dovodila nas na nivo bolesnih i iskvarenih umova,a eto mi muslimani smo ipak narod mira i ljubavi.

Gost

#34

2011-10-24 17:13

mene samo zanima ko je pravio peticiju pa je podesi na cerilicu da izaberem drzavu mislim ako se tice bosne i hercegovine zasto nije latinicom hvala

Gost

#35

2011-10-24 17:16

Draga braco i sestre,
Dragi Bosnjaci, dali znate da su se podizali ratovi onda kada je bila u pitanju cast i dostojanstvo muslimanke. Gde su danas ti veliki borci za islam, gde je Omer naseg doba, gde je ona ulema sto je grlata samo na svog brata kada se treba dijeliti novac i kada se treba uhvatiti za najvecu poziciju i najudobnije mjesto na vlasti. Zar jos slijepih ima? Do juce su nam silovali nase sestre a mi se odmah uspavali i nije nas briga.
Draga moja braco, znajte da ima jos zivih mudzahida koji su spremni dati svoj zivot da odbrane cast svoje majke, sestre, hanume. Necemo io nesmemo cekati na korumpiranu ulemu koja zivi od islama a ne za islam ( cast izuzecima).

Gost

#36

2011-10-24 17:16

Selam alejk...u potunosti vas podrzavam i dajem svoj glas i javno i tajno..zasto?zato sta je Allah dz.s. u Kuranu kazao,naredio,muminki,muslimanki da pusti vela svoja nizase..znaci da je to FARD...onda,kako moze musliman biti a da fard nepodure???!!!!!nasi predstavnici u vjeri sute..do kada!!!???zaboravljaju na slucaj kad je nasa sestra bila zarobljena od Perzijske vojske pa kad je halifa poslao pismo perzijskom caru u kome kaze: O Perzijski psu!!!!ako ne pustite nasu sestru u pratnji drugih zena,neobscascenu neosramocenu itd.dolazim ti sa vojskom kojoj je pocetak u Iraku a kraj ovdje i koji vise vole smrt nego sto tvija vijska violi zivot...pa sta je sa nama??klanjamo,uci mo kuran,postimo itd..zasto?????bojim se da nije sve to dzaba..kad nismo u stanju da se zauzmemo za prava nasih sestara ,majki itd...kakvi smo to mi muslimani???
jos jednom ponavljam..izadjimo na ulicu i javno podrzimo sestre i protestirajmo protiv nasilja i onih koji zakidaju na ljudskim i vjerskim pravima..selam

Gost

#37

2011-10-24 17:19

da te Allah dž.š. nagradi za tvoj trud sestro

Gost

#38

2011-10-24 17:22

Eselamun alejkum posteni svijetu.Hidzab je Allahova naredba i ne smije niko to da uslovljava(zabranjuje)to je vrhunac kulture i ljepota bogom dato.Da skratim treba se ustati i boriti na Allahovom putu nista je dati glavu svi cemo pred Tvorca odgovarati vAllahi i zasto nismo stali u odbranu Allahovi naredbi.Ako to dozvolimo naredice da se mora go hodati da nas Allah sacuva i pomogne na NJegovom putu.Mi cemo biti krivi ako dozvolimo tako nesto subhaneAllah eselamun alejkum !!!
SWEDEN

#39

2011-10-24 17:27

Sellam...Nenosim hidzab..al je ovo sve granice preslo..sta hoce vise od Islama..sta im smeta hidzab..bolesne glave neznaju vise kako da ubijaju pa na ovaj nacin..da nas Allah.dz.s. sacuva i olasksa nasim teskim iskusenjima..gdje god da se pojavite ako ste musliman s hidzabom ili bez hidzaba odmah vas gledaju drukcije...ZASTO??? sta kome radimo...MI VOLIMO MIR,LJUBAV,RADOST,POMOC,...a gle sta nam rade...Molim Uzvisenog da nam InsAllah pomogne...AMIN

Gost

#40

2011-10-24 17:28

AFERIM, na nama je da se izborimo za svoje pravo i da pokazemo da je u javnost plasirana sasvim iskrivljena slika o nama pokrivenim zenama, te da smo i obrazovane, i sposobne i primjerne, da znamo sta zelimo i sta mozemo i da znamo da IMAMO PRAVO i na obrazovanje, zaposlenje, bavljenje sportom, jednom rijecju da smo i mi osobe koje imaju svoju osobnost kao i ostali i zelimo je i sacuvati

Gost

#41

2011-10-24 17:29

...ovo je velika sramota za cijelu Bih,što nam se dešava,ali zato samo šaljite dalje svojim sestrama i braći neka podrže ovu peticiju neka se i naš glas čuje a ne samo njihov. Selam i da nam dragi Allah swt podari pobjedu

Gost

#42

2011-10-24 17:31

Nasi predci su nam ovu stvar tj.Islam ostavili u amanet
a amanet se mora ispostovat,selam


Gost

#43

2011-10-24 17:42

:)

Gost

#44

2011-10-24 17:53

da allah nagradi inicijatore

Gost

#45

2011-10-24 18:00

A oni koji vjernike i vjernice VRIJEĐAJU , a Oni to ne zaslužuju , TOVARE na sebe klevetu i pravi grijeh.

I slusat će te doista mnoge uvrede od onih kojima je data KNJIGA prije vas..

Ti izdrži kao sto su IZDRŽALI odlucni poslanici ....

Zato strpljivo POdnosi ono sto oni govore...

Oni žele utrnuti Allahovo svjetlo ustima svojim, a Allah će učiniti da svjetla Njegova uvijek bude, makar krivo bilo nevjernicima.

Istinu je rekao UZVISENI ALLAH !

kur'an

Gost

#46

2011-10-24 18:19

Smatram da se ovim činovima (zabrana djevojčici iz Bugojna da se takmići pokrivena, zeni iz Travnika da radi u sudu...)krše ljudska prava, bez imalo sumnje. Mislim da "im" (onima koji im osporavaju njihova prava) nije problem sto se te zene tako odijevaju, vec sto je to "islamska nosnja".

Gost

#47 Re:

2011-10-24 18:36

#44: - AMIN !

 


Gost

#48 Re:

2011-10-24 18:56

#31: -

Molim sve da obrate paznju kako tumace Allahovu milost! Ne govorite nebuloze poput "zemljotres  je kazna za ljude u Turskoj". Nije nase (ljudsko) da sudimo koliki je ko vjernik ili ne, pogledajte u svoja srca, pa se zamislite, a Allah prasta i milostiv Je! Allah je stvorio Zemlju i sve na njoj i oko nje, pa je i uredio procese. To sto se zemljotres desio sada, nije kazna za "neke tamo nevjernike", nego mu je vrijeme da se desi. I otkuda znate da su nevjernici stradali??? Ako nisu, ko je, vjernici? Pa zar bi Allah napravio gresku???


Gost

#49

2011-10-24 18:59

u nama čuči vrisak koji će sigurno do Nebesa stići

Gost

#50

2011-10-24 19:01

Osnovno pravo-pravo na slobodu,vjeru i život nesmije niko uzurpirati.To su ideali zbog kojih su mnogi sistemi porušeni sve dok pravda nije zadovoljena. Onaj ko nije spreman stati iza ovih ljudskih prava suočiće se kad tad sa gnjevom obespravljenih...