peticija protiv diskriminacije pokrivenih zena u BiH


Gost

#51

2011-10-24 19:26

Samo bi volio cuti te koji govore protiv pokrivenih zena jednu losu stvar koju pokrivena zena nosi sa sobom, samo jednu...........

Gost

#52

2011-10-24 19:28

Neka vam Allah pomogne da ovo vise jednom razumite-Amin

Gost

#53

2011-10-24 19:28

"Ako vam nestaje snage, glasa, samo recite - u nama čuči vrisak koji će sigurno do Nebesa stići, ako ga pustimo van iz prsa, jer ova bol nije mala. I budite sigurni da mi nećemo tek tako pristati da nam se zabrani pristup Univerzitetima, javnim institucijama, školama - jer mi smo Bošnjakinje - obrazovane, vrijedne, sposobne, inteligentne, odane svom Gospodaru i Njegovom Dinu i izuzetno - jake. Ne moram Vas podsjećati šta smo preživjele, i s ovim zlom ćemo se izboriti. Agresor nam je poznat."
eno

#54 samo cvrsto i odlucno..

2011-10-24 19:30

dirljiv i odlucan govor..tako trba, moramo se boriti na Allahovom dz.s. putu..i pobjedicemo akoBog da..selam alejk

Gost

#55

2011-10-24 19:39

Nositi hidjab nije imidz niti je fundamentalizam ,jednostavno receno to je odlika jedne individue koja vjeruje i odana je u potpunosti Allahu Dzelesanuhu i sarijatu .,Mislim da trebate razmisliti pre nego sto donesete bilo kakvu odluku ,da ne mozete oduzeti muslimanki njen identitet niti je prisiliti zakonom da ona to uradi,jer je to njena jedina volja i izbor...

Gost

#56

2011-10-24 19:44

Podržavam!

Gost

#57

2011-10-24 19:49

to je bruka i sramota za bosnu i hercegovinu a pogotovo za nas muslimane stidimo se.....

Gost

#58

2011-10-24 20:06

Demokratski je da se oblaci kako ko hoce.
neke vole minice i kratke majce a neke vole mahrame i duge haljine.
Ja sam na strani onih zena koje se boje Boga s.w.

Gost

#59

2011-10-24 20:19

sve sestre dase udruzimo za nasa prava ALLAHU EKBER

Gost

#60

2011-10-24 20:29

sramota nek je sve one koji se navodno zalazu za ljudska prava,pa jel muslimanima ne pripadaju ta ista prava,pitam te preverante,koji samo sta im narede njihovi Gospodari eto to cine,samo nered

Gost

#61

2011-10-24 20:31

Puna podrška vjerskim slobodama jer ovo mi miriše na diskriminaciju,zašto bi nekog vrijeđalo kako se neko oblaći pod plaštom toga ovo smatram specijalnim ratom protiv muslimana na ovim prostorima.

Gost

#62 Re:

2011-10-24 20:31

#1: -

Piše se "ne može". Rastavljeno. Sretno.


Gost

#63

2011-10-24 20:31

Ovo je sramotno sto se desava i jos sramotnije sto Rijaset IZBiH nista ne poduzima sto se tice ovog slucaja. Kao sto je navedeno u peticiji, ako nemate snage da progovorite onda napustite funkciju koju obavljate u ime Allaha dz.s. kako bi sluzili svom narodu i dozvolite da to radi neko ko ce stiti prava svoje vjere i svojih gradjana.
Bilal Haider
Chichawatni

#64 ti brat u Pakistan

2011-10-24 20:34

ja govor bosansuski jezici ali malo. Dear sister. I didn't able to understand what happened because I don't know Bosnian language fully. What I understand is, I think it is about Hijab. Please wear hijab even anybody say to leave it. Don't leave Hijab. Allah will help you Inshallah. Allah o Akbar

Gost

#65

2011-10-24 20:34

Hijab - my choice!

Gost

#66

2011-10-24 20:40

stop diskriminaciji

Gost

#67 yazakomollahu hayren dear brother in islam for supporting asRe: ti brat u Pakistan

2011-10-24 20:43


Gost

#68

2011-10-24 20:44

zasto se pravo gradjana trazi preko Islamske zajednice??
Ne valja??

Gost

#69

2011-10-24 20:45

Molim Allaha dz.š da vas pomogne da istrajete na ovome. Da nas ucvrsti da se ni u jednom trenutku ne postidimo svoje mahrame i da se uspijemo izboriti za svoja prava . Amin !

Gost

#70 Re:

2011-10-24 20:59

#68: -

Zar nisu legitimni predstavnici gradjana koji se nazivaju muslimanima? zar im ne placamo zekat, sadekatul fitr, kurbane, sve ostalo, ocekujuci zauzvrat ovako nesto? Od koga drugog da muslimani traze jasan stav po spomenutom pitanju?


Gost

#71

2011-10-24 20:59

Da... mi smo izabrale put do Allahove milosti i čvrsto ćemo se držati i boriti za taj put istine i nećemo dozvoliti da nas ponižavaju i diskriminiraju samo zato što vjerujemo i što svoje poslove želimo obavljati čestito i pošteno zaraditi platu a ne razgoličavanjem i bludničenjem....

Gost

#72

2011-10-24 21:00

Molim Allaha dz.s. da olaksa svaku borbu koja se cini u njegovo ime dina Islama,nezaboravite ovaj rat i sve one sehide zasto su oni poginuli i u cije ime su ginuli ,a da sad vlast zabrani nama zenama nas FARZ;i neka niko ne zaboravi da ce odgovarati pred gospodarom kakvi su kao odgovorna lica postupali sa Allahovim zapovjedima,Bosna je muslimanska zemlja a ko se srami sto je musliman i sto su mum sestre muslimanke zavijene neka se podhitno pokaje,zivim u Austriji i ima dosta zena pokrivenih i na radnom mjestu,a DA SAD VLASTI U bOSNI TO ZABRANE SRAMOTA I GREHOTA

Gost

#73 Re: ti brat u Pakistan

2011-10-24 21:03

#64: Bilal Haider - ti brat u Pakistan

Yes dear brother, you understood well - its about hijab. There are some happenings that are showing us how some levels of government are trying to discriminate, humiliate and forbid wearing hijab in public. We are devoted to our Lord and we will not be silent in this regard - in short, this is what all this is about :) thank you for your kind support!!


Gost

#74

2011-10-24 21:07

esselamu alejkum, Allah da vas nagradi amin sve koji ste učestvovali, molim Allaha da nas pomogne sve muslimane i ujedini i ojača da nam narod nevjernički nemože nauditi, a to nam je on obećao , samo trebamo da budemo jake u svojoj vjeri i da se oslonimo samo na Njega Uzvišenog, On je najbolji zaštitnik i pomagać za vjernike

Gost

#75

2011-10-24 21:19

Slažem se ljudima koji su ovo pokrenuli,vrijeme je da se naš glas čuje,vrijeme je da se borimo sa svoju čast i svoju vjeru to nam je jedino ostalo u ovo vrijeme kad svak razvlači na svoju stranu,ujedinimo se danas za bolje sutra,jer ako budemo štitili vjeru Allahovu i naše majke i sestre gradimo sebi sutra inšaAllah put ka boljem i ljepšem životu.Selam za sve one koji se odazovu i podrže ovo.