SPASIMO KASTEL

Kontaktirajte autora peticije

Ova rasprava je automatski kreirana od peticije SPASIMO KASTEL.


Gost

#51

2012-02-06 12:24

Sacuvajmo duh naseg grada!

Gost

#52

2012-02-07 09:33

Da nam ne uniste ikonu Banja Luke!
Meho od Kastela

#53 Re: MORAO!

2012-02-07 18:38

#27: - Ne slazem se sa komentarom da onih koji su odrasli na Kastelu u BL vise nema, jer ja sam jedna od mnogih koje poznajem i koji su jos uvijek tu. To sto se u zadnjih 20 god. struktura promjenila ne znaci da novim generacijama Kastel ne predstavlja nista. Uostalom, iz BL niko nije MORAO da ode vec je tako izabrao.

MORALO, MORALO!

Od 1992. do 1995.(septembra) se bez pogovora MORALO otići (zna se i ko i zašto) i to nije bio ničiji 'izbor'.

Žao mi je što moram ići "off-topic", ali....

Kad te otjera s posla, oduzme ti stan, kuću (sve "dobrovoljno")... kad te fizički i psihički maltretira, kad ti u radnju stave bombe ili 'dinamit'.......kad se koriste mehanizmi KAPILARNOG TERORIZMA (pronađi značenje) i to sve u gradu u kojem rata nije ni bilo, onda si MORAO otići (i platiti još za to!) a ne 'birati' (osim izuzetaka kojih uvijek ima).

To je gosp. #27 istina. Sve ostalo...ma znaš ti to, vjerujem samo treba prihvatiti istinu i činjenice a ne iracionalnim i imaginacijom sam sebe lagati.

KASTEL!

Ako to neprocjenjivo blago ne sačuvate i renovirate (autentično) uz adekvatne sadržaje, onda možete i Vrbas betonirati, postakliti i to ruglo koje se pravi od "Ljepotice na Vrbasu" dovršiti do kraja.

E, sad mnogi od tih tadašnjih  kreatora  "izbornog odlaska" i njihovi sljedbenici nastavljaju nešto slično - sad im i KASTEL SMETA!!!

Možda u svom (ne)znanju misle da je to "turska" građevina...pameti draga.

Posveta

#54 Kaštel

2012-02-07 22:44

Nema problema, čemu frka?! Ako Bog da izgraditi će mo novi i još stariji!

Gost

#55

2012-02-08 11:22

Puno je toga bilo uništenog na našem Balkanu. Previše! Sačuvajmo našu identitetu!

Gost

#56

2012-02-08 14:55

Ostavite Nas grad.......Dosta je betona i betona...A taj Kastel ipak je simbol grada,simbol mladosti i ponajvise simbol ljubavi...Ostavite ga nedira vas.nego vam smeta,cobani jedni nije to od juce pa de zaori..ti sto zele da ga uniste nisu banjalucani, vec cobani koji su se docepali asvalta i betona....jedan rece---ako nam sruse i uniste KASTEL,neka onda i betoniraju zelenog ljepotana VRBAS....ali jedno kazem dosta je bilo nedajmo NAS GRAD, NAS KASTEL ,NAS VRBAS ,NASU BANJALUKU....dignite se BANJALUCANI.... NEDAJMO......

Gost

#57

2012-02-09 15:45

Bahatosti i egoizma raznoraznih pridošlica nema kraja, kao što se vidi i ovim projektom, vrijeme je da ih mi spriječimo!!!

Gost

#58

2012-02-09 17:01

Kastel je bitan spomenik za nas grad. I na njemu trebaju da budu kulturni dogadjaji. Trebao bi grad Banja Luka da spasi ovu nasu lijepu tvrdjavu i da se da dio novca na restauraciju. Cuo sam da tamo treba biti neki hotel pa to je skrnavljenje objekta.
AntiZgradoljub

#59 Zgradoljub

2012-02-09 22:17

To je sve zakuhao Zgradoljub i stari banjalucani od '95te.. Picka vam materina, smetaju vam drvoredi, jer vas podsjecaju na vas kraj u kom su drvoredi sume, jebe vas kompleks. Smetaju vam parkovi, jer vas podsjecaju na livade na kojima ste stada cuvali, jebe vas kompleks.
Samo zgrade, beton i kretenizam. Naselite seljake ko ove iznad mene sto zive, sto po citav dan lupaju i seru neki kurac pa kad im se komsija fino obrati da ne lupaju jer to nekome smeta za vrijeme kucnog reda, oni te posalju u picku materinu uz izgovor da je to njihov stan, kao njihova njiva, neotudjivi dio otudjene licnosti koja se na betonu ne snalazi, a svog kraja se stidi...

Svi na Kastel, ako dodje jedan bager neka Kastel bude ono zasta je napravljen, tvrdjava.

Gost

#60

2012-02-10 00:35

pa nek mami na grobu prave parking.gdje god zgodno mjesto vidis ti zgradu ili parking posadi.pa kakvog jovana jovanovica zmaja su oni citali usta ih seljacka jebem.

Gost

#61

2012-02-10 13:12

Sramotno je to sto nam rade od grada! Srusili su nam staru gimnaziju pod izgovorom da je ostecenje od zemljotresa ozbiljno,staru zeljeznicku stanicu, drvorede (Kralja Alfonsa, nisu u stanju da rijese problem parkiranja vozila po trotoarima i zelenim povrsinama. Bilo bi potrebno puno vremena i prostora da se napisu svi propusti ljudi koji vode ovaj nas grad. Dozvolili smo da nas vode ruralni ljudi (po svemu). Pametni se povlace, a vladaju glupaci!!!!!

Gost

#62

2012-02-10 13:13

Sramota , ne vredi ovo komentarisati :(

Gost

#63

2012-02-10 13:34

Konacno jedna pametna inicijativa. Hvala onome ko se sjetio.

Gost

#64

2012-02-10 15:24

Jedan stakleni paviljon je dovoljan, restorana takodje imamo, parking mjesta 100 m. niže, pa 250 m. više i tako redom.
Posjekli ste uži centar grada, pa podsjeća na OPUSTOŠENU ULICU iz spagetti vesterna, a sad bi da rušite i betonirate ovaj istorijski spomenik i područje oko njega.
Još samo da napravite "bolji i ljepši narod", pa da lakše vladate.

Gost

#65

2012-02-10 16:06

Trebamo se udružiti protiv svake intervencije koja će dalje reducirati zelene površine u Banjaluci. Dosta više betona, stakla i čelika

Gost

#66

2012-02-10 16:17

Hvala onima koji su pokrenuli ovu peticiju.

Gost

#67

2012-02-12 12:05

treba naci dobro rijesenje a kompromisi ne smiju biti u korist biznis ekipa a na stetu kulture istorije i tradicije, jer se tako kastel unistava i postaje jos jedna gromada parkinga i betona*ko shoping centri, da se na njemu gledaju bijesne limuzine politicara , biznismena i kriminalaca umjesto da se edukuju posjetioci i pravi istorijsko turisticko srediste u nasem gradu.
Milana

#68 Projekat obnove Kastela

2012-02-12 17:23

Imala sam priliku gledati u Muzeju izlozena rjesenja o rekonstrukciji i revitalizaciji Kastela. Prvo nagra]eni projekat nije radio niko ko je odrastao u Banjaluci i ko ima duzno postovanje prema takvom spomeniku kulture. Beton, beton i opet beton je karakteristika odabranog rjesenja a po sve to nekako necemu podsjeca na park Petar Kocic u kojem se danas umjesto fontane, koja je bila banjalucki prepoznatljiva, koja je bila dio mladosti generacija i generacija, teku zavbokrecine i nevidljive fontane. Bolje bi bilo da imamo staru, a modernizovanu fontanu nego paviljon-kafanu. Kastel treba spasiti na autentican, a minimalno modernizovan nacin sa puno, puno i puno zelenila.

Gost

#69

2012-02-12 17:34

Nadam se da ce peticija uticati na nadlezne da ozbiljno razmotre koncepciju rekonstrukcije Kastela. To treba da bude kljucni turisticki dio ovog grada, ali to ne znaci nuzno sami beton. Kastel koji ne sacuva svoju autenticnost, nece biti Kastel.

Gost

#70

2012-02-14 02:21

Unistili su gradski park, betoniranjem. To hoce i sa parkom Mladen Stojanovic. Kastel je sljedeci. Parking ispod kastela je  napravljen na rimskim tunelima iskopanim poslije zemljotresa. Aktuelna vlast nista nije ucinila na ocuvanju imidza Banjaluke kao zelenog grada naprotiv sjeku drvorede i unistavaju zelene povrsine. Zlocin.


Gost

#71

2012-02-14 13:26

Sta da se kaze nego da budemo jedinstveni i u sto vecem broju protiv ove devastacije.KASTEL I SEHITLUCI SU ZA MENE SPOMENICI B.LUKE.Ima toga jos ali ovo je SRCE B.LUKE.
Banjalucanka-rodjena!

#72 Re: BRAVO !TO JE PRAVA PORUKA

2012-02-14 13:31

#56: -

BRAVO !TO JE PRAVA PORUKA.


Gost

#73

2012-02-14 13:44

konacno BUDJENJE. Mislila sam da je vec kasno , i da u ovom gradu zive melanholicni i mrtvi ljudi koji se ne znaju boriti i izboriti . ta snaga mora doci , iz redova mladih , a podrsku ,i mudru rijec dobiti od starijih. Hvala na konacnom startu.

Gost

#74

2012-02-14 18:36

Ja sam uradila sa svoje strane ono sto je sada mogucePOTPIS PROTIV DEVASTACIJE KASTELA.
Apelujem na sve ljude bez obzira da li su banjalucani da daju podrsku ovoj peticiji.
Nesmijemo biti pasivni i pustiti unistavanje spomenika ,obiljezja,prirodnih resursa od ove novo nastale ,,elite,,kojoj nista nije sveto.

Ovaj post je uklonio njegov autor (Show details)

2012-02-14 19:17