Bosanci-Hercegovci na popisnom listiću

Kontaktirajte autora peticije

Ova rasprava je automatski kreirana od peticije Bosanci-Hercegovci na popisnom listiću.

Mersi

#1

2012-11-23 09:24

Ja sam drzavljanka BiH,samim tim sam i Bosanka-Hercegovka...
Just_a_girl

#2

2012-11-23 09:39

Ako ne uvedu ovu opciju, zanemaruju i diskriminišu bar ovoliko ljudi koliko će potpisati peticiju, a da ne govorimo da će taj broj biti realno daleko veći, s obzirom da većina ljudi starijih od 40 godina ne koristi internet, mail, ili uopšte ne posjeduje kompjuter. Ne želim se u vlastitoj zemlji izjasniti kao stranac (ostali), a kao bošnjakinja, hrvatica ili srpkinja se sigurno izjasniti neću.
Kondor

#3

2012-11-24 16:42

Normalno je da u Americi žive - AMERIKANCI, u Kini - KINEZI, u Mexiku - MEXIKANCI itd. Pa zašto u novonastaloj tkz. Bosni i Hercegovini ne bi živjeli BOSANCI I HERCEGOVCI??? Uvijek su i živjeli! Zašto je sad to nekome problem? Pa problem je onima istim koji su na silu i prevaru postojeća južno slovenska plemena ( slovence, hrvate, srbe, crnogorce, makedonce i bošnjake ) pretvorili u narode i još licemjernije u NACIJE! Pa sad kad neko hoće da bude Bosanac ili Hercegovac to im smeta a pogotovo, nedo bog da neko kaže da je Jugosloven. E to im je onda pravi košmar i problem za koji nemaju odgovor, ni validno rješenje niti će ga ikad imati. Jer jedino Jugosloveni imaju atribut NARODA na prostoru bivše SFRJ! Sve je ostalo laž i velika prevara koja na našu žalost traje već 20 godina. Zato vrijeme je da preuzmemo stvari u svoje ruke i da se na idiotsko pitanje šta smo po nacionalnosti, izjašnjavamo onako kako se i osjećamo u tom momentu. a ne kako nam oni koji nas pitaju predlažu. Slobodno budimo Bosanci, Hercegovci, Jugosloveni,Srbi, Hrvati, Bošnjaci, Marsovci, ma možemo da budemo šta hoćemo i kad hoćemo ali zapamtite za sve normalne nacije i narode svijeta mi smo po nacionalnosti - SLOVENI, po narodnosti - JUGOSLOVENI, po plemenskoj pripadnosti ( slovenci, hrvati, srbi, crnogorci, makedonci, bošnjaci ), po regionalnoj pripadnosti ( bosanci, hercegovci, sremci, banaćani, slavonci, šumadinci, dalmatinci itd.)i govorimo jednim Jugoslovenskim jezikom sa različitim dijalektima i narječjima. To je sva istina o nama, sve je logički i naučno-genetski dokazano! Prema tome ko ovo ne želi da prihvati možemo ga smatrati zlonamjernim ili veoma glupim čovjekom!!! A s takvima se ne raspravlja!
Bosanac

#4 Bosanac

2012-11-24 23:26

#3: Kondor -

Sve je to OK.Međutim nije ok da se Bosanci ( Hercegovci) ne mogu na glasačkom listiću izjasniti tako već kao ostali niti mogu učestvovati u političkom životu ravnopravno sa ''konstitutivnim'' narodima. Ovom peticijom borimo se da to promijenimo.

Bosanac

#5 Re:

2012-11-24 23:57

#2: Just_a_girl -

Slažem se. Mislim da su u strahu da nas ne bude ''previše' pa da u nekom toru bude premalo ovaca da nas nadglasa i podijeli Bosnu i Hercegovinu.

Bosanac sa dna kace

#6 Prigovor na naziv peticije

2012-11-25 00:26

Peticija bi trebala da glasi: "Bosanci-Hercegovci na popisnom listiću!"

Gost

#7 Re: Prigovor na naziv peticije

2012-11-25 00:49

#6: Bosanac sa dna kace - Prigovor na naziv peticije

U pravu si,totalno.Uvažave se prigovor,hvala!

Enes Vrbaslija of Mejdan

#8 Re:

2012-11-26 17:49

#2: Just_a_girl -

Podrzavam te..isti sam.....

BOSANAC 100 % !!!?

#9

2012-11-26 19:06

Svako pametan će potpisati ovu peticiju , potpuno podržavam ovakvo nešto u borbi protiv prevare koju nam servira močna šestorka!

Gost

#11

2012-11-26 23:04

Nas Bosance veze nasa historija za Bosnu i ne interesuje nas uopste koliko ce se srba/hrvata/bosnjaka tako izjasniti na popisu.Bosanski Sabor ce proglasti Bosance jedinim konstitutivnim narodom u Bosni i Bosance kao naciju u drzavi. To sto srbi/hrvati/bosnjaci svoj identitet vezu za centre izvan Bosne je njihov problem. vlast ,ce preci u nadleznost naroda, gradjana Republike Bosne.

Ovaj post je uklonjen od strane autora ove peticije (Show details)

2012-11-27 22:08



Gost

#13

2012-11-27 23:55

Bosna i Hercegovina njenim gradjanima Bosancima i Bosankama. Ustav R BiH da se vrati,izdajnik po njemu da plati. Argument da je najveca sila,pa makar iz sam 1 osoba bila.
Beg

#14

2012-11-27 23:57

Drzava Bosna i Hercegovina da je Republika, da Ustav R BiH na startu vlada. Da je argument najveca sila, makar iza toga jedna osoba bila.
m11d0

#15 Predmet

2012-11-28 02:26

Veze vi nemate. Da, da tako odite u "Ostale", smanjite broj bošnjaka i skupa budimo manjina u našoj drzavi.
Izjasnjavanje kao Bosanac i Hercegovac ce biti opravdano tek onda kad se bude popisivala samo nacija bez narodnosti, a do tad naucite razliku izmedju nacije i narodnosti.
Samo pravite stetu svima nama. Radije se borite da se razdvoji nacija i narodnost u listicu nego sto se pravite (da ne kazem sta) i unistavate drzavu.
Branili je ocevi, omladina je unistava. cc.
Kad cujem da se neki Srbin iz RS-a izjasni na ovakvom listicu kao Bosanac i Hercegovac onda cu se i sam zalagati da se svi izjasnjavamo.
NEMOJTE BITI OVCE, SVE JE OVO CETNICKO MASLO
Bosanac

#16 Re: Predmet

2012-11-28 12:48

#15: m11d0 - Predmet

Ovce ste vi u torovima a ne mi, slobodni Bosanci i Hercegovci. Zadnjom rečenicom si o sebi dovoljno rekao a svim koji pričaju priče da se Srbi i Hrvati neće izjašnjavati kao Bosanci-Hercegovci ova peticija je  kontraargument, trenutno oko 30 posto potpisa nisu muslimanska imena.Dakle,ta teza pada u vodu,odabite nacionanisti!

irena

#17

2012-11-28 23:40

No comment peticija sve kaže

Ovaj post je uklonio njegov autor (Show details)

2012-12-01 02:19


Zlaja

#19 Re: za Mersi

2012-12-01 02:31

#1: Mersi -

jesi ti Bosanka i Hercegovka al' to ti je teritorijalna pripadnost a ne nacionalna/etnicka,brkate pojmove,i zbog takvih kosto ste vi bit cemo manjinski narod. Bolje vam je da malo vise proucavate istoriju Bosne,vec da pravite problem sopstvenom narodu.

Bosanac

#20 Re: Re: za Mersi

2012-12-01 02:45

#19: Zlaja - Re: za Mersi

Takvih džamijskih i crkvenih ''istoričara'' nam je pun k....ofer. Mi želimo budućnost za našu djecu a vi polemišite na svojim nacionanističkim stranicama,ne ovdje, na malom prostoru za normalne ljude.

Ovaj post je uklonjen od strane autora ove peticije (Show details)

2012-12-01 17:37


Sejo

#22 Bosanci-Hercegovci na glasačkom listiću

2012-12-03 16:48

Jedini nacin da nasa djeca ikada budu mogla da se izjasne kao bosanci i hercegovci je upravo da se bosnjaci danas izjasne kao bosnjaci jer time daju podrsku snagama koje se jedine zalazu za drzavu bosnu i hercegovinu u ovim presudnim trenucima.
Izjasnjavanjem bilo cega sto nije navedeno u trenutnom ustavu, bilo to marsovan ili bosanac i hercegovac, se umanjuje broj bosnjaka i time daje jos veca prednost tamnim silama iz banja luke i zapadne hercegovine. Jer tamo ih je jako malo koji ce upisati bilo sta drugo nego srbin i hrvat. Zar je to tako tesko shvatiti, nakon svega sto vidite da se desava na ovim prostorima?

Unistavate sopstvenu buducnost i buducnost vase djece, stvarno ne razumijem da se tako naivno mozete odnositi prema necemu tako vaznom.
Bosanac

#23 Re: Bosanci-Hercegovci na glasačkom listiću

2012-12-03 23:14

#22: Sejo - Bosanci-Hercegovci na glasačkom listiću

Budućnost svoje djece i svoje domovine uništavaju oni koji misle tuđim glavama a ne svojim. Da ova odeja nije dobra, ne bi se tolika prašina dizala oko nje. Dvadeset godina nas Bosanaca i Hercegovaca nema u Ustavu,dvadeset godina se BiH dijeli i pljačka u '' ime naroda''. Pa dokle više? Imamo i svoja prava a BiH svakako ne gubi sa Bosancima, naprotiv.Mi nećemo da je dijelimo.

Just_a_girl

#24 Re: Predmet

2012-12-11 20:11

#15: m11d0 - Predmet

Mislis - bosnjaci ce biti manjina? Pa da budem iskrena, voljela bih da budu manjina, zajedno sa hrvatim i srbima. Voljela bih da budete manjina, a da bosanci/ke-hercegovci/ke budu vecina. Dokle god se dijelite na tri tora, postojat ce i podijeljena drzava i podijeljeni interesi. Kad budemo svi jedno, a to je ova kategorija za koju potpisujemo peticiju, tek onda cemo imati i jedan cilj, iste interese i tek tad cemo napredovati. Dokle god bude "podijeli, pa vladaj" princip obitavao na ovom prostoru, nasoj zemlji nema napretka.


Gost

#25 Re:

2012-12-16 11:46

#1: Mersi -

Mene iskreno zabrinjava relativno mali, gotovo zanemariv broj potpisnika ove peticije...