Peticija Ambasadi SAD povodom preustroja FBiH

Kontaktirajte autora peticije

Ova rasprava je automatski kreirana od peticije Peticija Ambasadi SAD povodom preustroja FBiH.

Nikola

#26

2013-02-04 06:53

meni bas i ne smeta da se Bosna prosiri iz srcolike u jabucastu Bosnu. onda sva moja rodbina moze biti u Bosni i ne mora ostavljati rodnu grudu.

Gost

#27

2013-02-04 08:00

Podrzavam peticiju
Sonja

#28 ZA PETICIJU!

2013-02-04 15:05

Svaki razuman čovjek će podržati ovu peticiju!

Gost

#29

2013-02-04 19:41

Sve za BIH...
buco

#30

2013-02-05 11:05

Trazili ste gledajte,preustrojavanje BIH sa ovakvim istim liderima što su na vlasti već 20 godina je ponovo trpanje magle u vreću. Kasnite za kladuščanima koji su tražili autonomiju i krenuli u bolju budućnost na čelu sa FIKRETOM ABDIĆEM koji je bosnu htje da ustroji prije žrtava kako u Krajini tako u cjeloj BIH.

Gost

#31

2013-02-05 20:01

Istovremeno R.S. i Federacija sa kantonima su nastali u Deeytonu, mogu zajedno i nestati. Gosp.ambasador SAD izabrao liniju manjeg otpora, a hoće da pokaže pamet i volju da vrši preustroj. Gosp. BiH se moze posmatrati samo cjelovita, svaki drugi postupak je gubitak vašeg kredibiliteta. Ustav R BiH daje rješenje presude Sejdić-Finci pa kada ste voljni da korisno uradite aktiviraj Ustav

Gost

#32

2013-02-06 06:17

Potpuno saglasna
Nada

#33 Peticija

2013-02-06 06:19

Slazem se sa Peticijom , znam da je ostvarivo i ostvareno ono sto narod trazi.
Dina

#34 Re: Peticija

2013-02-06 06:31

#24: Katarina - Peticija

 

e pazi  Kaco  "Religiozne teroristicke stranke" nisu religiozni  muslimani  bili  teroristicki  organizovani  AKO  su  branili svoju zemlju od  terora JNA koja nas nije odbranila vec napala.  Organizovani su specijalci  koji  su se morali suprotstaviti jakom teroru.

 

 

Mile Beketic

#35 Re:

2013-02-06 06:34

#31: -

Slazem se

Zoka Ostojic

#36 Re:

2013-02-06 06:40

#30: buco -

Pa  da znas  nikakve autonomije  ne mogu biti u Bosni  jer  Bosna i Bosnjaci  imaju pravo  na ravnopravnosti  na cijeloj teritoriji  svoje  Domovine  ,   a  zasto  onda  da  drugo  Stanovnistvo  nase  Domovine  bude  potcjenjeno i  ugrozeno .  Sta je tebi.   Svi  su  Bosnjaci  i imaju  jednako  gradjansko pravo  u  cijeloj  Drzavi .

 

Jadranko V.

#37 Re: :)

2013-02-06 06:43

#26: Nikola -

Bilo bi  vise  sretnih Dalmatinaca  pa bi  i Hrvati  mogli biti  brojniji haah

Jovo M.

#38 Re: Re:

2013-02-06 07:35

#36: Zoka Ostojic - Re:

Tako je Zoka ----- ako su Bosnjaci  svi  i Katolici i Pravoslavni i  Muslimani  ali   bogami  i  Jevreji  i  Romi  i puno jos razlicitih pojedinaca i grupa, da ne kazem  o  onima sto se  sada  skoluju  u  Dijaspori   pa  dolaze  iz Amerike  , Danske  Svedske  , Turske  Rusije  i  crnih i zutih rasa- mjesaju brakove sa strancima ,   Pa  ako imaju  djedovinu  u Bosni  ili zenili se i   zive ovdje .... moraju  sve  polagat  Bosansko drzavljanstvo  .  Jezik zvanicni  moramo zvati  Bosanski  jezik   .  Ljudi  to je  lako  napraviti  . Ovako razmislja svaki slobodan um ako nije opterecen  nacionalno-vjerskim utjecajem.  Istorija  nam je  1000 godina  poznata.  Nije cudo  sto smo  bili podjeljeni -  djelile su  nas  i  ucile  crkve  prije Muhamedanaca .  Nema veze .  Ostali smo ovdje svi.  Bosna ima realno izglede  da  procvjeta  u punom  sjaju i bogatstvu bez pomagaca sa strana.  Nasa savijest je  zrela i priznala da je Bosna  jedinstvena  drzava sa svojim  Bosanskim jezikom koji razumije i govori cijelo stanovnistvo  bez obzira na njihovo porijeklo . Jezik ima 3 dijalekta , narjecja sto je normalno da ima i jos raznih lokalnih govora koji  nisu uvedeni u  skolski i knjizevni zvanicni jezik Bosne i H. Nikom se ne moze zabraniti da govori  svoj maternji jezik  u  privatnom zivotu .   Bilo je i prije  tako .  Samo  smo  iz politicko-osvajackih-izdajnickih  razloga poceli govoriti  Srpski  a neko  samo Hrvatski .   Bosnjaci  su bili zbunjeni  i  govorili  SH   ILI   MATERNJI   .   Ma  on  je Bosanski  i  nema ustrucavanja zbog toga. Zivi se u Bosni  i oni izvana  znaju da je ovaj nas  Bosanski jezik .  Da  razume  nas  oni ali  pismo i govor  nije isti  i kod susjeda,  Ja naucio  Ruski  pricat  a  tek onda shvatio  da oni  medju sobom  znaju odakle je ko po govoru.  Ne govore isto ali  zvanicno svi znaju Ruski sluzbeni drzavni jezik  .  Privatno sa familijom i  svojima   tamo  kad  se pricaju niko ih ne razume. Amerikanci isto.  Pa u Srbiji  je Srbski jezik  i  nema  veze ko je ko   tamo svi uce  od domaceg stanovnistva  govoriti . Pa i Slovenci  isto   svi govore  Slovenski iskljucivo  i moras ga uciti ako si tamo.  Nama  valja  Peticiju potvrdit i  imat Parlament  ... Ustav i Zakon   za cjelo stanovnistvo    RED I  OBAVEZAN  RAD,  Zdravstveno osiguranje  kao nekad i  skolstvo -- besplatno-- da se odbija procenat od svake plate.  Imamo  sansu da ucimo cijelu planetu  kako se treba zivjeti. RELIGIJA --- svaka  njoj cast.  Dosta su politizirali svoj stav prema Bogu i ljudima.  Covjek  moze bit sretan  i vjerovat  kako hoce i da ne prigovara nikome  da je  ugrozen  zato  sto oni drugi ljudi  vjeruju drugacije. Naucili smo se mi na toleranciju.

 

 

 


Gost

#39

2013-02-06 10:32

Dragi Bošnjaci širom svijeta ne budite slijepi pored očiju,niko više ne može da nas razočara samo nam oči otvara.

Gost

#40 Re: Re: Re:

2013-02-06 16:55

#38: Jovo M. - R Bosanski ti pricaj u svojoj kuci na ulici , ma pricaj gde hoces ali taj jezik ne postoji ....a samo da znas u Srbiji se govori Srpski jezik ,a ne kako si ti napisao "Srbski" ( prvo malo citajte gospodine)

A ovim muslimanima,bosnjacima ili kako se vec zovu poruceujem da malo vise citaju istoriju, a ne historiju i da se ostave politike mrznje prema srpskom nardou i Republici Srpskoj jer mrznja ce vas odevesti tamo gde ne zelite ici ...


Gost

#41 Re: Re: Peticija

2013-02-06 16:57

#34: Dina - Re: Peticija

O cemu ti pricas covece a ? xaxaxa zivis u zabludi ..probudi se

Fuad

#42 KO SMO MI???

2013-02-07 00:33

Mi smo svi Bosanci i Hercegovci, gradjani Republike Bosne i Hercegovine,,, tako bi trebalo biti!!!

Fuad

#43 Re: Gostu

2013-02-07 00:35

#39: -

Mani se Bosnjaka, Srba i Hrvata,,, mi smo svi Bosanci (skraceno) ili Bosanci i Hercegovci!!!

Neka svako bira religiju,,, licna stvar,,, ali nismo ni Bosnjaci,,, to je nekad bilo,,, sadasnji Bosnjaci nemaju veze sa nekadasnjim Bosnjacima,,, sadasnji Bosnjaci su samo Muslimani!!!

Bodo S.

#44 Re: Re: Re: Re:

2013-02-07 09:02

#40: - Re: Re: Re:

Eto ti  skole ,  pa  nisi  svestan da Srbija ima svoje mesto na karti  i  nema  sirenja  posle svakog zveckanja oruzjem . Izgubili ste  Jugoslaviju.... niste je sacuvali . JNA vas je u crno zavila, ali jeste napravili Srbsku   na Bosanskoj teritoriji .   Jos niste nigdje procitali  kako se to desilo, a  drago vam kad neko govori  srpski jezik. Vi sami niste sretni sto imate tu svoju Srbiju sve nesto zevate  napolje , gladni i  ratoborni . Slutite  da ni Srbija  nije  vasa prapostojbina ,  znate da ste dosli  iza Karpata i Rusi  vas  vole,  ali  zato  mislite da je vasa misija  sirenje  pravoslavlja i srbstva na Evropu sto  dalje pa i do  Londona . Da unistite Evropsku Uniju?  Bosanci vole i postuju svoje susjede pa cak i kada  oni nisu  dobronamjerni i posteni .  Bosnjaci znaju da svaki  covjek pojedinacno u svom zivotu nosi svoje vaspitanje i odgovoran je za svoje ponasanje licno.  Karma postoji .  Ponekad vas ne razumemo ali verujemo da je sve prolazno . Izgubili ste vi mnogo raznih  zemalja koje su planirane da budu sve  Srbske zemlje. hahahah --- a eto  mozete se nadat --- sve  dok vam kriminal dusu hrani i  vodi.  Znamo da nista nije  vecno ,  pa to  i jest  glavna  POENTA  u predmetu sto se zove  Istorija .  Nikad  nije malo  citanja Istorije . A ja govorim sve jezike koje znam i naucim  i  slobodan sam Bosanac u sred  Banja Luke.

 

Amela M.

#45 Re: Re: Gostu

2013-02-07 09:30

#43: Fuad - Re: Gostu

Pa danas su dokazali ... oni sto su u Crkvama trenirali svoju nacionalnost a ne religiju.  Sa strahom i gadjenjem sakrivali su   svoje  vjekovno porjeklo Bosniansko ....  sta  pa  eto  odbacili  svoju  postojbinu  pretvarali se u  svoje  susjede i sami sebi  uskocili u usta. Sad  sami sebe zovu  Hrvat  , Srbin,  ...  Sad  ne mogu  da se nazovu Bosnian   jer  im je neko  vjekovima  trubio  u usi  da su oni dio  od  onih preko granice  u susjedstvu koji  jos nisu  ni imali  Kralja  ni  drzavu. A  oni sto  su bili tvrdji  i  imali svoju Bosansku Crkvu ,  izgubise sve  i  Kralja  i  drzavu  i  prihvatise  Islam  da bi  sacuvali  svoju  Domovinu nezavisnu od utjecaja i pritisaka komsija.  Ma ni  Turci  nisu bili  prijatelji nego odvlacili svako dobro  sto je bilo u Bosni .  Rusi  im  svojim  suknjama prevrnuse  dvor .  Bosnu su puno puta iskoristili .  Samo hvala im na Religiji ,  koja se Bosnianima  svidjela.  Tako je  ipak   ti  muslimani   nikada nisu  sebe  nazivali  JA SAM  TURCIN  .  nEEE .  Bosanski  ili Bosniani  muslimani  su  zaista  sacuvali  svoje  porjeklo  Bosnjansko i  nisu  dopustili ni  Turcima  da se  Bosna izbrise. Sjeti se a  Turci  i njihovi janjicari  setali  su Bosnom  437 godina  . Bosnjani su ostali Bosnjani sa  vjerom muslimanskom. A oni sto su ranije pali pod pritisak  Krscana  u pogranicnim  teritorijama bili su  UGROZENI  i  bezpomocni. Morali su popustati i  spasavati se  u  Crkvi  i  dobro  poslusni  biti  ,  pa  su i  tako  izgubili  svoju Bosansku Crkvu  i  Domovinu Bosnu i  prihvatili Hrvatsku narodnost  i drzavljanstvo , isto tako  Srbsko-pravoslavnu  narodnost i pripadanje .  Zemlju  u smislu  teritorije  nije bilo lahko  predati  susjedima jer nisu imali  jacu drzavu . Bosna je Bosna a oni  pripadaju sada tudim  Crkvama i pomazu susjede.  Ne svidja im se biti  Bosnian  a  nemogu da IDU IZ  BOSNE ,  tamo gdje im se vise  svidja. Pa pravi stari  Hrvati  osjecaju  da Bosnian nije  Hrvat.  To isto  osjecaju  i  oni  Srbski gradjani sto nikad  nisu  bili u Bosni.  HHHHa  jel  to  nesto  CUDNO.  Gdje nas jadni Bosnjak  strada davno  sa ovim vjerama.

 

suad

#46 Re: peticija

2013-02-08 11:49

#1: EsopWorldPage -

ez ljutnje ali mi se cini da je ovo sistem nacin ,peticija da se vidi i ipipa puls bosnjaka da li ce reagirat u masovnom broju na pripremljene rezove u bosni koji ce samo skodit bosnjacima??? npr vi ste mozda ta americka ambasada ????ako je nas malo vi cete ici dalje u unistavanju bosnjaka ????


Gost

#47

2013-02-09 04:32

Samo jednaka preva svima na cijeloj teritoriji Republike Bosne i Hercegovine -pozdrav !
Fuad

#48 Re: Re: peticija

2013-02-09 16:37

#46: suad - Re: peticija

Suade, bezveze pricas,,, trabunjas,,, koji Bosnjaci, Srbi,Hrvati???

 

Nikola

#49 Bosanac

2013-02-09 16:46

Ja sam Bosanac!
Bosna i Hercegovina je moja domovina!
Volim sve svoje zemljake, Bosance i Hercegovce!

Pozdrav od Nikole iz Bijeljine
Filip T.

#50 Re: Re:

2013-02-10 08:54

#14: prle - Re:

kako ti Prle  govoris  vidi se odmah da si  ulicar i siledjija pa  naucio  licno  i sam  da djelis pravdu  i provodis svoj zakon hahahh  Pa  sta to  ti  govoris  o  drzavi  Srbiji  ili  o  drzavi  BiH  ?    Sta  si  se zapetljao  u  zeljama  ?