Da i nezaposlene trudnice i porodilje ostvaruju naknadu

Svaba

#1

2014-01-13 21:31

ja sam iz Berlina i voleo bih da postoji tako neki fond gde bih mogao da budem od neke koristi otadzbini
Ivana

#2

2014-01-14 08:34

Zasto mora Sergej Trifunovic i njegov fond da bude umesan u jednu ovako divnu zamisao? Nesto mi se ne dopada taj covek. Da nije on ukljucen ja kao majka i trudnica bi prva potpisala ovu peticiju. Za sad cu samo da podelim vest.
Srdacan pozdrav,

Ovaj post je uklonio njegov autor (Show details)

2014-01-14 08:41


Milos

#4 Re:

2014-01-14 08:43

#2: Ivana -

Ne mora da to bude on i nije to njegov fond,to bi bio privatni fond svih nas.On kao javna ličnost ima neki kredibilitet i njegova reč se daleko čuje.Ovo je samo ideja,i verovatno kao i mnoge neće zaživeti.Ali bilo bi lepo da se ujedinimo bar oko pitanja koja se tiču našeg opstanka.


Gost

#5

2014-01-14 15:50

Satanovnistvo polako odumire,Srba sve manje mislio sam da ce drzava ipak nesto uciniti,tacnije oni koji vladaju sa njom ,ali njima su uvek naj vazniji oni sami sebi,njihovi bliznji,prijatelji za obicnog gradjanina kicmu Srbije ,niko ne haje jednog dana vladace se ali bez naroda ,onda im je sve djaba

Gost

#6

2014-01-14 17:05

Zaista je divno sto se neko setio da se pokrene ovako nesto. Volela bih da to zazivi, jer u Srbiji je jako tesko i zaposlenim a kamoli nezapislenim majkama.

Gost

#7 Peticija

2014-01-14 18:03

Da li vi nas zaj.ebavate? Da se prvenstveno da visokoobrazovanim zenama i onim zenama koje su u poslednjih 6 meseci ostale bez posla? Kao zena u 8. mesecu trudnoce nemam nameru da potpisem ovakvu budalastinu od peticije. Strasno. Cista diskriminacija. Za pocetak, ako zivite van Beograda i Novog Sada ( a na trudnickom ste bolovanju ) isplacuju vam 65 posto od plate jer po drzavi manje vredite od njih a sad jos samo odredjena grupa zena treba da prima novcanu naknadu kao nezaposleno lice. Ovo je strasno.Kao neko ko je zaposlen nemam nista protiv da se pomogne nezaposlenim zenama, ali svim nezaposlenim zenama. Kao buduca majka misljenja sam da su sva deca ista i da treba da se tretiraju podjednako a ne da tamo neko odredjuje koje dete vredi vise a koje manje. Za svoje 34 godine nisam procitala a ni cula vecu uvredu za zenu u Srbiji.

Gost

#8 Re: Peticija

2014-01-14 18:52

#7: - Peticija

A jok,davaće se prednost cigankama da im bude plaćeno sto radjaju...Ja sam popisala i pozivam sve da potpisu.I ja sam trudna,nemam posao i sta cu da radim?A da sam se zaposlila prvo pa cekala da prvo napravim karijeru kada bi se ostvarila kao majka?

Milos

#9 Re: Peticija

2014-01-14 19:07

#7: - Peticija

To je samo predlog,može biti bez ikakvih kriterijuma ali imali bi problem što bi onda to nekom postala profesija :-) Uostalom,i sada po Zakonu ne primate istu naknadu ako ste zaposleni 3,6 meseci ili godinu dana i visina naknade nije jednaka za sve.Jel to pravedno?


Gost

#10

2014-01-14 19:59

Puna podrska bolje ako vec sede kuci mlade i nezaposlene da radjaju i primaju neki novac za to vreme.Korisno i njima i drzavi koja izumire.A i ako bi se jos ujedinilo sa humanitarnim fondom to bi bilo sjajno.A svako treba da da po malo,sto bi reko nas narod zrno pa zrno onda pogaca.
maja

#11

2014-01-14 20:42

Nisam bila u radnom odnosu,a rodila sam dve devojcice.Nek su one meni zive i zdrave! Od drzave nisam dobila nista. Posao nemam zato sto nemam para da ga kupim,jer na zalost svuda je tako! To govorim iz iskustva jer sam,dok je nisu zatvorili,radila kao prodavac u pekari-preko veze?! Po struci sam vaspitac,ali ne biram posao! Ako bude zdravlja rodicu i trece! A drzava kako hoce! I onako mene nece poslusati.

Gost

#12

2014-01-14 22:12

Kriterijum za dobijanje naknade može biti da se pomoć koristi samo jednom.Time bi se i motivisale da nakon isteka naknade potraže posao ali to je nešto što se precizira ukoliko bude uslova da se realizuje ovakav projekat.Isto tako,u ovom sistemu ne bi se pravila razlika u profesijama jer bi ukupan iznos bio podeljen na jednake delove svim porodiljama,čime bi bio i pravedniji u odnosu na postojeći a koji se odnosi na zaposlene.Ovaj projekat je nemoguće pokrenuti bez angažovanja države i jakog marketinga.Ali,privatni humanitarni fond je neophodan,ogromna je nezaposlenost i izumiremo kao nacija.Ulaganje države bi bilo minimalno u odnosu na koristi koje bi imala.Neka definišu to kao moralnu obavezu onih koji imaju,kao ulaganje u budućnost Srbije.I ovako ulažu u razne budalaštine i kukaju kako nam fale projekti.

Tasha

#13

2014-01-14 23:47

Meni je ugovor istekao dok sam bila na bolovanju,mlade devojke zato i zaposljavaju na odredjeno i ostajemo bez icega

Gost

#14

2014-01-15 07:44

Moramo učiniti nešto protiv genocida nad sopstvenim narodom

Gost

#15

2014-01-15 18:16

potpisano
Mara

#16

2014-01-15 18:21

Bravo,velika podrska ovo je nesto sto nam treba!
Danka

#17

2014-01-15 19:46

Ovo bi bas najvise bilo.od koristi u manjim sredinama gde je nezaposlenost najveca samo napred
uros

#18 Predmet

2014-01-15 21:28

Podrska sa moje strane...
Dajanaa
Gost

#19

2014-01-15 22:25

Moja podrška za naknadu,majka i trudnica <3 !!!

Ovaj post je uklonio njegov autor (Show details)

2014-01-27 17:01


razumna

#21 Re: Peticija

2014-01-27 17:02

#7: - Peticija

Vi sami sebe demantujete.Pa prva drzava pravi razliku,ne vrede isto deca pekarke i lekarke


Gost

#22

2014-09-12 16:39

nije u redu da nazaposlene zene nemaju nikakvu pomoc
u toku trudnoce a trazi se da srbija ima sto vise stanovnika i apeluju na nas zene da radjamo. treba nam pomoc i podrska da bi uspeli do cilja i izgurali do kraja.svaka cast za jagodinu gde svaka trudnica prima mesecno 12000 hiljda dinara sto je dovoljno za jednu trudnicu.nadamo se boljem od nasih opstina i predsednika.hvala