Pravo na hidžab: Borimo se za svoje pravo

Kontaktirajte autora peticije

Ova rasprava je automatski kreirana od peticije Pravo na hidžab: Borimo se za svoje pravo.


Gost

#601 Re:

2016-02-09 06:49

#600: Denisa Malić -  

Ono što ja ne razumijem kakve veze ima jedna profesorica Bosanskog jezika (doduše nezaposlena) sa odlukom na sudu iz Sarajeva? Kakve veze ima Mostar sa odlukom koja je donesena u Sarajevu? To su dva različita svijeta.

Vjerojatno je sestra mislila na to da si ti prva kreirala ovu peticiju, a da te niko nije spominjao u medijima. Za razliku od jedne iz Mostara koja apsolutno nikakve veze nema sa tvojim zanimanjem. Koju prozivaju u medijima da je pokrenila neku akciju.  Koja govori da se konsultovala s poznanicima pravnicima. Pa valjda je na tim pravnicima da to  odrade, a ne jednoj koja ima i suviše slobodnog vremena.  

 

Komentar koji joj se ne sviđa, samo izbriše. 

 

Zašto ne traži posla u svojoj struci? Bolje da je završila Hrvatski jezik.


Gost

#602 Re:

2016-02-09 09:54

#592: -  

 Od devete minute prica Azra, ako to nije dokaz da je bila na protestima,ne znam sta je

 

https://www.youtube.com/watch?v=wL02uyoscos&feature=youtu.be

Denisa Malić
Autor ove peticije

#603

2016-02-09 10:01

1. Nije mi jasno ćemu tolika ogorčenost i sarkazam, i opet ponavljam ne razumijem i ne želim da razumijem zašto napadate ženu koja je pokrenula jednu akciju. Napadate njenu struku, njeno zanimanje, njenu nemogućnost da nađe posao, a svi smo u istom sosu. 

2. Ja nikada ni u jednom komentaru nisam naglasila da sam diplomirana pravnica, oni koji su iznosili takve zaključke su upravo oni koji su izdavali fetve i koji su izmišljali ono čega nema

3. Prigovarate joj što je pokrivena samo 5 godina, da je pokrivena samo jedan djelić sekunde meni nije ništa manje vrijedna od nane koja je pokrivena 50 godina, prigovarate joj što samo briše komentare a svjesni ste i ja i Vi koliko je i kakvih komentara ovdje izbrisano 

4. Ako mislite da pravnice iz Sarajeva treba da se bore za svoju struku i da pokrenu neku akciju i ja sam za to, odmah ću se uključiti šta god da osmislite 

https://www.facebook.com/1544131775823275/videos/1716352925267825/

U prethodnom linku gosp. Tegeltija objašnjava zašto su zabranili hidžab. I kao što su i ovu odluku donosili skrivajući je od javnosti gosp. Tegeltija ide i još dalje pa kaže: "kada žena počne raditi u javnim institucijama, ona mora prihvatiti neka ograničenja." Ne znam zašto novinarka nije razmilslila malo o njegovoj izjavi i zašto mu nije naglasila da javne i pravosudne institucije nisu jedno te isto. Gosp. Tegeltija ovdje očito da li namjerno ili nesvjesno odluke VSTV-a nameće i ostalim državnim institucijama, jer smo svi svjesni da su pravosudne samo dio javnih institucija, a da su javne=državne institucije: školstvo, zdravstvo, sudstvo, tužilaštvo itd...dok nam ne zabrane da izlazimo na ulicu, jer u kući u privatnom sektoru možeš raditi šta hoćeš, u javnosti ćemo te ograničiti

U nedjelju dok sam učestvovala na protestnoj šetnji, iz suptrotnog smjera je pored mene prošla djevojka koja je rekla: "Straši me ovo!" Nije mi bitno što se pogrešno izrazila, bitnije mi je to da nije jedina koja ovako misli, pa i ovdje su se javljale "demokrate" koji se slažu s odlukom VSTV-a

Ova peticija je pokrenuta kako bi se pružila podrška ženi muslimanki, i sama sam muslimanka, iako će nekima možda biti krivo jer nisam diplomirana pravnica, to me uopšte ne zanima, jer po svemu sudeći odluka VSTV-a će kad-tad pogoditi sve nas, nije važno da li smo u Sarajevu, Mostaru, Travniku, Jajcu ili bilo kojem drugom gradu BiH

 


Gost

#604 Re:

2016-02-09 12:38

#603: Denisa Malić -  

 Ja, koji sam stao na odbranu sestre napisat ću zašto! Ze mene nema logike da osobe koje su toliko vremena potrošile studirajuči neki zakon, koje su stažirale na sudu ( što ne može svakog) TO SVI ZNAMO, PA ČAK I PTICE NA GRANI. Od te svoje tolike nauke, nisu u stanju da se izbore za SVOJE pravo. Pa kako su planirane i na koji način sutra da brane prava sestara i braće svoje? Ko se bori za njihovo pravo? Prva si ti, ko si ti? Nisi ni diplomirana pravnica, pitanje je da li si zaposlena igdje, šta si od škole završila, ali si se tako angažovala da, vjerujem, ovdje ih je 80% pomislilo da si diplomirana pravnica.  To je kompliment! Ne krije se nikakav sarkazam. 

Drugo, druga osoba koja diplomirane pravnice brani je upravo dotična profesorica Bosanskog jezika.  Zašto? I na žalost, iza nje se krije njezina nezaposlenost. Isuviše slobodnog vremena. Zašto nije pokrenula akciju zaposlimo pokrivene u Mostaru? Ovako nekako ispada žena priča nekakve priče (laži) o gradu u kojem prvo ne boravi, drugo te priče su zasnovane na rekla-kazala (trač). Ona ima jedino pravo da piše o svom gradu. Da piše u svoje ime zašto nije zaposlena. 

Treće, za gospođu Azru se slažem da je oklevetana. Žena je prisustovala, imamo i dokaz.

Četvrto, sve dok pokrivenih ima u bolnicama, školama, opštinama, niko nema pravo da govori kako je status pokrivenih ugrožen. Sve dok pokrivene hodaju slobodno ulicama ne plaćajući kazne, niko nema pravo da priča o bajkama kako su sestre danas ugrožene. Ugrožena je braća s bradom i kratkih hlačama. 

 

 Peto, zašto nisu intervijuisali sudinicu koja je pokrivena? Zašto se baš traži "vlah" u ovakvim situacijama? Zašto okrećemo glavu od činjenice (a imamo i spisak) da su Bošnjaci (muslimani) glasali za zabranu hidžaba?


Gost

#605 Re:

2016-02-09 13:26

#603: Denisa Malić -  

 Citajuci ovako tvoj komentar nekako ispada pravda ali samo za odabrane...tvoje etiketiranje ljudi izdavaci fetava, ovakvi onakvi tacno covjek dodje da se razmisli kakav je nijet...zar je greska ako neko kaze istinu, zar je greska sto je zenama zabranjeno da se mjesaju sa muskarcima...tacno to tvoje para usi kada covjek cita..zar je greska sto neko pita zasto nema casnih sestara po sudovima BiH?


Gost

#606

2016-02-09 13:39

Koliko ih se duplo potpisalo?

 

8 092 ljudi je potpisalo ovu peticiju. Potpisi dolaze sa 7 649 različitih IP adresa


Gost

#607

2016-02-09 13:41

Jer je hidžab moje pravo

Ovaj post je uklonjen od strane autora ove peticije (Show details)

2016-02-10 08:00