Hitno suspendovati lejlu Čolak

Kontaktirajte autora peticije

Ova rasprava je automatski kreirana od peticije Hitno suspendovati lejlu Čolak.


Gost

#451 Re:

2016-08-30 16:39

#442: -  Smatram da osoba fasistickih i homofobnih stavova ne treba da radi u medijima.

 To su onda maltene svi muslimani, čast izuzecima, koji se bez razloga nazivaju muslimanima.


Gost

#452 Re:

2016-08-30 16:43

#433: - 

Srami se pokretačice i svi vi koji ste potpisali ovo smeće od peticije. Istina, Lejla je napravila krivu usporedbu. Ono sa čim bi se zapravo te burke/hidžabi i ostale gluposti zapravo mogle usporediti su sa plaštovima grim reapera ili dementora iz Harry Pottera, a to izgleda i smiješno i zastrašujuće istovremeno. Smiješno je, jer jbg, maškare su u 2. mjesecu i 31.10. kad je halloween, a ne po cijelu godinu. A zastrašujuće je iz razloga da se pod tim prnjama lako mogu sakrit raznorazna oružja pa čak i bombe za dizanje u zrak ''nevjernika'' i ostalih nedužnih građana. Ali ono što je ustinu najzamljivije od svega jest da vi muslimani nazivate islam religijom mira, što je zapravo teško licemjerje sudeći po vašim bijesnim izljevima, prijetnjama i na sav teror koji vršite nad ostatkom planeta zbog vašeg boga. Stoga prvo počistite pred svoj pragom, a onda sudite drugima da nebi morali mi drugi vama sudit, a u tom slučaju vam se ne piše dobro. Ponosni borac protiv agresivnih religija i indoktrinacije!

 e pa popusis nam onda ku*ac :D


Gost

#453

2016-08-30 16:44

Ljudi u ovoj nasoj najljepsoj zemlji na svijetu ima onih koji su gladni,zedni bez krova nad glavom. Bolje da se o njima malo pobrinemo nego sto vrijedjamo jedni druge. A pogotovo zene koje nose maramu. Ova ista Lejla bi trebala prva kao novinar da pokrene akciju za narod koji nema sta jesi, gdje spavati, umjesto da vrijedja Islam i njegove odlike,a pokrivena zena predstavlja dio Islama.. pustite se ljudi Lejle i slicnih njoj,pomozite svojim gladnim komsijama ili onima koje poznajete.. 


Gost

#454

2016-08-30 16:47

Pa kaže........


Gost

#455 Re:

2016-08-30 16:56

#433: -  

 molim vas , borac,  smiješan izgovor da pod prnje može svašta da se stavi. RAZMISLI!!!  Istina može

Nego da znas da ljudi nisu savršeni, rat neće pokrenuti istinski vjernik, ne gledaj sta govore ljudi nego Bog,  a to što On kaže mnogi ne cuju pa te to zbunjuje. Ok? Jer vidiš ti znas da Bog postoji al ne želiš da to znas. Pa tako i ostali znaju ali ipak rade suprotno. E to je sve zbog x faktora kojeg trebaš istražiti kako bi ti bilo jasno. 

Od kud ti ovdje??? 

 

Gost

#456 Lejla Čolak

2016-08-30 17:05

Lejla me odavno iritira, još kada je radila intervju sa tzv. reperom Jala Brat. Djevojka je toliko umišljena da se počela zamišljati osobom od uticaja i slično, a u stvari, ona je jedna polupismena umišljena glupača koja se ne zna pravilno izražavati.

Za ovo što je sada uradila nema nikakvog opravdanja, sem da se pokaje i izvini. Ali, naprotiv, ona pokušava da se opravda time što tvrdi da smo njenu "metaforu" pogrešno razumijeli. Zamislite, METAFORA! Kada koristite metaforu, strpate je u jednu rečenicu, a ne u opširno napisano mišljenje u kojem vam je glavni cilj "metafora". Ona je novinarka, i te kako treba da zna kako se koristi metafora i šta uopšte znači metafora.


Gost

#457

2016-08-30 17:16

Necu da slusam i citam gluposti ove tz Koze !

Ed

#458

2016-08-30 17:25

Hvala Bogu pa ima pravnika muslimana, pa sad lijepo skupimo se svi pokrenuti tužbu protiv novinarke i tražiti odštetu. Ovakvim tekstom nije omalovažavala samo muslimanke 21 vijeka već i naše pretke. Ne znam šta je tu čudno što neko nosi mahrmau i zar, prije 50-ak godina su ga nosile s ponosm naše nane, a djedovi čakšire i fesove, a bradu su svi imali. 

Razlika između slobode govora i vrijeđanja je velika. Djevojka očito gaji veliki animozitet samo prema Islamu. Ne vidim da je napisala nešto za časne sestre, za ortodoksne jevrejke. Da je to dopisala sigurno bi reagirali na njenu objavu svi drugi kao govor mržnje i nacionalizam. Ovako je svi veličaju jer je "napala" muslimanke. Sram da je bude. Iskreno ja sam jako ogorčen takim bezobraznim i bahatim ponašanjem. Upoređivati mahramu sa dildom, je stvarno kruna bezobrazluka, kućnog ne odgoja i istinske mržnje prema nečemu što ne poznaje. 

Čitam komentare tipa: "Sram vas  bilo, hoćete da ostane bez posla i da izgubi svoj hljeb, koji pošteno zarađuje!". 

Strašno, da neko ne misli kako se osjećaju žene koje je svojim tekstom povrijedila Lejla. Mahrama se nosi zbog sebe, zbog pokornosti prema svevišnjem stvoritelji, ne zbog marketinga i čaršije. Nema pravo niko, ali baš niko da vrijeđa žene sa mahramom, i da ih predstavlja ako bića bez inteligencije i mozga, bića koja "moraju zbog 'nake vjere i zbog muškaraca" biti pokrivena. Žene sa mahramom po mnogim anketama koje su rađene u zemljama gdje su muslimani manjina, izazivaju poštovanje, jer svojim skornim oblačenjem sreću pažnju prvenstveno na svoju inteligenciju i obrazovanje, a ne na svoje tijelo. 

Još nešto, iz komentara pročitah gomilu psovki i uvreda. Ja sam svejstan da ste izrevoltirani, i ja dok sam čitao tekst iskren da budem psovao sam za sebe, ovu bezobraznu osobu. Ja sam i sad mogao napisati j.... ti familiju, korijen i sjeme, rod i porod...ali time bih se sputio na njen nivo, za koji se treba poprilično namučiti pa se sputiti na njega. Molim vas smirite svoje strasti, znam da je ovo uzrujealo jako sve nas. Sve se ovo lijepo bez halabuke može riješiti na sudu i jednom organizovanom sudskom sporu gdje svi možemo učestvovati, ako treba i sa donacijama za nekog boljeg advokata i tražiti novčanu odštetu za duševnu bol žena sa mahramom. Toliko. 

ps: sa zadvovoljstvom sam podpisao peticiju i proslijediću prijateljima da je što više ljudi potpiše i uključi. 

Pozdrav

 


Gost

#459

2016-08-30 17:26

Suspendovati bezobraza
sanny

#460

2016-08-30 17:40

Jos jedna jadnica iz reda bosnjakinja koja vrijedanjem vjere zeli postici popularnost. Nije svjesna koliko je jadna.


Gost

#461

2016-08-30 17:41

Samo se pitam kako ovo smeće se može nazvati muslimankom i ženom pihhhhh.Allah nek joj da šta je zaslužila.Lako je biti munafik ali teško biti vjernik u ovim teškim vremenima za islam i muslimane.(Blago)majci kojeg je izroda rodila.

Gost

#462

2016-08-30 17:44

Od novinara se očekuje kultura izražavanja i poštivanja prava ljudi.
odvracanjeodloseg

#463 Re: Re: Re:

2016-08-30 17:47

#413: - Re: Re:  

Pa , znam ja da te nervira sve u vezi islama, takvi su prijatelji sejtana koji hoce nametnuti Bosnjacima da je islam u dzamiji i u kuci, a nece moci ISLAM JE CJELOKUPNI SISTEM ZIVLJENJA, a sto se tice rata  iole normalan covjek bi shvatio da je ovo sve jedna velika borba protiv islama, a to sto neki ljudi rade grijehe  koje ti vidis, oni ne objasnjavaju islam, ISLAM JE SAVRSEN A INSAN NIJE, svako ima pravo na pokajanje, a ko osim Allaha grijehe prasta, kaze Allah subhanehu ve te'ala u svojoj Plemenitoj knjizi."O robovi moji koji ste se ogrijesili prema sebi, ne gubite nadu u Allahovu milost! Allah ce, sigurno, sve grijehe oprostiti. On, doista, mnogo prasta i On je milostiv."(prijevod znacenja, sura Zumer, 53. ajet)


Gost

#464

2016-08-30 18:02

IMA ALLAH!
Islam-je-savrsen

#465

2016-08-30 18:06

Kad sam prvi put procitala izjavu pacenice, ne psujem, ne vrijedjam roditelje, Allah zna mozda su se trudili u odgoju. Ali mi je ostala dova koju sam uputila Allahu a koji je Pravedan. Molim Allaha da je ponizi i na ovom i na onom svijetu, da je ponizi da je osramoti bas sa onim cime je pokusala ismijati muslimanke. Amin. A wallahi svi oni koji su se  ismijavali sa bilo cim od islama tegobno su zavrsili, a kazna na ahiretu je mnogo veca jer ovo je direktni atak na Kur'an, preko ovoga se ne prelazi!!!!  Procitah jedan  kom.  da je napisala ovo isto i spomenula casne sestre i sl. Sta bi tad bilo? A zasto nije??? Ima ih po Bosni, vidjaju se, zasto samo hidzab i burka??? Licemjerje cisto.


Gost

#466

2016-08-30 18:20

Opsa opsa sa


Gost

#467 Re: Re:

2016-08-30 18:23

#455: - Re:  

Pa kad smo već krenuli tako pametovat, ajd ti meni lijepo reci kaj bi se dogodilo nekomu poput mene (tko je btw agnostik i ne vjeruje u nikakve bogove koje su uspostavile velike pa isto tako i male svjetske religije/sekte) da se počne stravsteno ljubit s ženom u jednoj od zemalja arapskog poluotoka (npr. Saudijskoj Arabiji) ili da se prošeće po centru nekog grada u Iron Maiden majici? Ili još bolje, što bi se dogodilo nekoj ženi da prošeta tako u hot pants i majici kratkih rukava bez ikakvog rupca na glavi? Ono što sam siguran jest da se ni u jednom slučaju osoba nebi dobro provela. Stoga dok takve države ne prestanu postojati tj. ne promijene svoje lude zakone dotad nećemo ni mi normalni prestat s kritiziranjem vaše vjere tj. ne vjere već načina života. Neki koncepti koje neke religije zagovaraju su zastarjeli/srednjovjekni i kao takvi bi trebali polako nestat sa svijeta i ostat u ropotarnici povijesti. A za kritike ste si sami krivi što ne osuđujete niti se ograđujete kako spada od vaše radikalne braće koji vrše terorizam po cijelom svijetu. 

ze100%

#468 Re:

2016-08-30 18:25

#19: -  

evo ovakav izopacen narod kao sto je ovaj/ova, sto je napisao/la ovo treba protjerat,takodjer Lejlu i slicnu njoj. U wc se sere a ne na fb i to anonimno mamicu ti !! 


Gost

#469

2016-08-30 18:33

Muslimanka sam,nisam pokrivena,ali me rodila i odhranila najbolja zena pod.kapom nebeskom i ona nosi mahramu.I veliki je broj zena koje su pokrivene i u svim ustanovama rade,a da se uporede s tim gadostima sto je doticna navela je krajnje bezobrazno i uvrrdljivo.Mene je povrijedilo najvise radi moje majke i svih majki,a i sama ponekad.nosim mahramu i mislim da ce doci vrijeme da je uvijek nosim.

Gost

#470

2016-08-30 18:34

Ta osoba je bolesna i treba da se lijeci.

Gost

#471 Re: Re:

2016-08-30 18:36

#452: - Re:  

 Dedera ti borac ako si junak reci gdje da se nadjemo!! Ti brani svoje a ja cu Islam!! Jajaro!!


Gost

#472

2016-08-30 18:37

Jel mrzim vredjanje zena protiv nasilja sam, a provenstveno sam Musliman, svako zna sta je zena za Muslimana u islamu je zena ne procenjivi dijamant.

Gost

#473 Re:

2016-08-30 18:45

#458: Ed -  Hvala Bogu pa ima pravnika muslimana, pa sad lijepo skupimo se svi pokrenuti tužbu protiv novinarke i tražiti odštetu. Ovakvim tekstom nije omalovažavala samo muslimanke 21 vijeka već i naše pretke. Ne znam šta je tu čudno što neko nosi mahrmau i zar, prije 50-ak godina su ga nosile s ponosm naše nane, a djedovi čakšire i fesove, a bradu su svi imali. 

 Jasno je da živiš u imaginarnom svetu, ali ne bi bilo loše da ponekad svratiš na kahvu u ovaj pravi svet.

''Razlika između slobode govora i vrijeđanja je velika. ''

A gde si to pročitao? U Mikijevom Zabavniku? Pokaži mi, gde te boli uvreda?

''Ne vidim da je napisala nešto za časne sestre, za ortodoksne jevrejke.''

To je zato što si nepismen, očigledno. ''ILI BILO KAKVO VERSKO OBILJEŽJE'' - to je deo njenog teksta. Kako se hrišćani u tome nisu pronašli, jevreji, nego samo radikalni islamisti. Nisu joj čak ni muslimani zamerili, već samo onaj najradikalniji i najzatucaniji sloj društva.

''Da je to dopisala sigurno bi reagirali na njenu objavu svi drugi kao govor mržnje i nacionalizam.''

Govor mržnje, zato što joj nešto smeta? Jel pozivala na linč? Nasilje? Nije. Što preuveličavaš, majmune?

''Iskreno ja sam jako ogorčen takim bezobraznim i bahatim ponašanjem.''

Iskreno, zabole nas sve kolektivno kurac, što si ogorčen.

''Strašno, da neko ne misli kako se osjećaju žene koje je svojim tekstom povrijedila Lejla.''

Strašno. Kako je smela? Užas. Šta ćemo sada? Eno, suze liju, Bosna u poplavama. Bole ih pička, nego su dokone i sujetne, zle i pokvarene, osvetoljubive, glupe, indoktrinirane, zatucane.

''Mahrama se nosi zbog sebe, zbog pokornosti prema svevišnjem stvoritelji, ne zbog marketinga i čaršije.''

Pa to i jeste marketing, kada je nosiš zbog nekoga, a ne zato što ti je realno potrebno, smeta ti sunce ili slično. Glup si ko noć.

''jer svojim skornim oblačenjem sreću pažnju prvenstveno na svoju inteligenciju i obrazovanje, a ne na svoje tijelo. ''

Koja inteligencija, ona koja ne razume šta je sloboda govora? :D

''ali time bih se sputio na njen nivo'' 

Spustio si se i niže od najnižeg, time što si pokušao kao da objasniš kako bi ti jebo njoj mater, ali nisi, jer si kao fin, ko i onaj izmet što se kao izvinjavao što joj je slao poruke pretnji smrću...

''Sve se ovo lijepo bez halabuke može riješiti na sudu i jednom organizovanom sudskom sporu gdje svi možemo učestvovati, ako treba i sa donacijama za nekog boljeg advokata i tražiti novčanu odštetu za duševnu bol žena sa mahramom. Toliko. ''

Tako je. Na sud, pa da vas osramote kao stoku. Pa da vidite šta je sekularna država u kojoj ne vlada šerijat, već sloboda govora.
Ne samo da nećeš dobiti odštetu, već ćeš zbog uvrede časti i duševne boli, morati da isplatiš odštetu.

'''ps: sa zadvovoljstvom sam podpisao peticiju i proslijediću prijateljima da je što više ljudi potpiše i uključi. ''

Sa zadovoljstvom skoči sa najbližeg mosta, i smanji broj glupana na ovoj planeti. Talibanu.


Gost

#474

2016-08-30 18:49

Ne vrijeđa ona sam hidzab nego i cijeli zenski rod. Neka se stidi svog imena i prezimena.

Gost

#475

2016-08-30 18:54

NARAVNO ONA TREBA DA RADI SVOJ POSO I NEJMA NIKAKVO PRAVO DA PRICA O RELIGIJI NA TAKO BRUTALAN NACIN ONA JE JAKO NEKULTURNA I JA JOJ NEBIH DOZVOLILA KOZE DA CUVA A NE DA RADI U NEKOJ NOVINSKOJ AGENCIJI .