peticija protiv diskriminacije pokrivenih zena u BiH


Gost

#126

2011-10-25 19:11

Ova peticija je na svom mjestu, to su osnovne slobode svakog čovjeka i ovo je potpis protiv diskriminacije u BiH. Svi koji nisu spremni na suživot sa drugim i drugačijim neka sele iz BiH...

Gost

#127

2011-10-25 19:49

Sramotno što nam dušmani malo po malo uzimaju od vjere i ponižaju nas svakim danom,ako ne ustanemo protiv toga bojat se da se neće zaustaviti na ovome.
Pogledajte našu historiju,sve nas planski udaljavaju od vjere izmišljajući metode gušenja Islama na ovim prostorima,ODUPRIMO SE!

Gost

#128

2011-10-25 20:20

Ne zelim da mi sude zbog mahrame neka sude o meni zbog mojih djela.

Gost

#129

2011-10-25 20:30

molim Allaha uzvisenog da ojaca muslimane i ujedini njihova srca i ojaca njihove bratske veze u borbi protiv kjafira i kufra svake vrste amin

Gost

#130

2011-10-25 21:32

Es-selamu aleykum, jako je zalsono da se u svojoj zemlji moramo da borimo protiv diskriminacije hidzaba subhanAllah. Ja sam pokrivena i imam to pravo...iako zivim u njemackoj koja je krscnska zemlja..to mi pravo niko ne moze uzeti...I ja se ne bunim sto one hodaju gole..pa sta...nama nasa vjera njima njihova...

Es.selamu aleykum we rahemtullahi weberekatuhu

Gost

#131

2011-10-25 21:43

Pokrivene zene trebaju da bude postovane na nacin kako se postuju nepokrivene zene i da nema diskriminacije u pogledu radnih mjesta.Stavise, pokrivene muslimanke predstavljaju primjer moralnih zena. Pokrivene zene imaju pravo da se edukuju i da ucestvuju u drustvu kao svi ostali.Sto nosimo maramu i sto postujemo farz ne znaci da smo primitivne i needukovane.

Gost

#132

2011-10-25 22:05

samo napred,,,ALLAH je uz vas

Gost

#133

2011-10-25 22:09

Svaki komentar bez konkretnog djelovanja je suvišan

Gost

#134

2011-10-25 22:48

potpis

Gost

#135

2011-10-25 23:28

ovom peticijom zelim potvrditi slobodu covjeka .
Nase robovanje Allahu znaci biti slobodan covjek.

Gost

#136

2011-10-25 23:51

Svijet sigurnim koracima putuje prema svome kraju koji je neminovan, a i mi smo nažalost dio tog jadnog svijeta koji je posrnuo u neposluhu prema Bogu.Sve je ovo davno određeno i molim sestre u vjeri da sačuvaju hladnu glavu i ostanu ustrajne u svojoj borbi za pravo na vjeroispovijest, dok Israfil ne puhne u rog po naređenju Uzvišenog, Jedinog hvale Dostojnog.Selam i dova za sve sestre.
Halis Spahić, Doboj
"A na Dan kad se u rog puhne pa se smrtno istrave i oni na nebesima i oni na Zemlji, izuzev onih koje Allah poštedi, svi će Mu ponizno doći. /87/ Ti vidiš planine i misliš da su nepomične, a one promiču kao što promiču oblaci, to je djelo Allaha, Koji je sve savršeno stvorio; On, doista, zna ono što radite. /88/ Ko učini dobro djelo, dobit će veliku nagradu za njega i bit će straha na Sudnjem danu pošteđen, /89/ a oni koji budu zlo činili, u Vatru će naglavačke biti gurnuti. 'Pa zar se vi kažnjavate osim za ono što ste radili?'" /90/

Gost

#137

2011-10-26 00:00

Sramota za drzavu BiH i Sarajevo. Kad je tako tamo,sta treba da bude u Srbiji?!
musliman i borac za pravdu

#138

2011-10-26 00:01

A đesu ti tzv borci za ljudska prava,oni su izgleda borci po ineresnoj sferi,ali no sikiriki slobodu čovjeka garantuje ALLAH GOSPODAR SILNI I UZVIŠENI, a pitaće ON GOSPODAR PLEMENITI I SVEZNAJUĆI na danu sudnjem i naš rijaset i našu ullemu na čijoj su to oni strani bili,dali su bili na strani ALLAHOVIH robova ili ...........

Gost

#139

2011-10-26 00:06

Vaznije bi bilo Rijasetu da se bavi time nego "pomirenjem" u Sandzaku.

Gost

#140

2011-10-26 01:01

očekujem da se Helšinski komitet za ljudska prava oglasiti povodom česte diskiriminacije temeljnih ljudskih prava prema ženama koje imaju hidjab dress code.

Gost

#141

2011-10-26 07:24

Selam Alejkum,sramota je sta nam rade,koliko nas mrze zasto him smeta,zasto nisu nase bosnjakine slozne pa da se ujedinimo,zasto niko nereaguje za nase sestre u Francusku,Italiju gdje im je zabranjen hidzab,mnogo boli nepravda a nasa islamska zajednica cuti,kako mogu druge religije a mi nemozemo,druge se sisaju nose perike a niko him nista nesmije rec a nasa muslimanka cim se pokrije odmah komentari . Mislim da nije fer zasto ako neko hoce svoje zasto mu branit.Uz vas sam i neka dragi Allah nagradi sve koji su pokrenuli ovu peticiju.

Gost

#142

2011-10-26 10:02

Muslimanka sam, ne nosim maramu, ali postujem, cijenim i podrzavam svaku zenu, koja je nosi. Mislim, da zene moraju imati to pravo da biraju, da li bio krst oko vrata ili eto bas ta marama, koje se ocigledno ljudi boje! Cega li se boje? Da nas gospodja Evropa nece priznati? U Belgiji sjedi zena sa maramom u parlamentu. U Njemackoj cure idu sa maramom na sporstka takmicenja. U Engleskoj, politesse nose maramu pod kapom. A mi? Cega se mi stidimo? Naseg imena, korjena, porijekla? Nek se svak stidi Boga i naroda, ko na ovo presuti! Mahsuz selam iz Njemacke, uz dovu da se cuje glas zena, koji svoju vjeru vole i zive!
Vahida *

#143

2011-10-26 11:14

naš hidžab naš izbor,naš ponos,ne diramo druge neka ostave na miru nas ako ne budemo stale rame uz rame jedna uz drugu,nemamo što očekivati od drugih,naše "vođe" muškarci ,niko se oglasit neće,budimo složne sellam sestre

Gost

#144

2011-10-26 11:37

Gdje su silne organizacije koje se brinu za ljduska prava,zašto se ne prihvate posla Obdusmeni, CCI, i dr. veoma glasne organizacije koje se "bore" za civilno društvo? Od predstavnika Islamske zajednice ne očekujem ništa jer 20 godina su imali vremena da izmjene samo jedan član zakona koji je na snazi od 1948 kad su feredže skinute? O drugim promuslimanskim strankama neću ni

Gost

#145

2011-10-26 11:55

O ovome ne bi trebalo ni da bude diskusije, a kamo li da moramo pisati peticije
NA NOGE

#146 Ima nas dovoljno..

2011-10-26 12:09

Svako od nas treba da uključi svoje prijatelje. Putem facebook-a, e-maila i na svaki drugi način pokušati obavijestiti normalne ljude. Mi smo na granici svoje egzistencije, kako nacionalne tako i vjerske. Tlace nas, a mi još vise se spustamo, pa do kada vise???. DOSTA BA VISE! OmLadina je budućnost ove države. Volio bih da uradimo nešto sto će "zacepiti" usta svakom bogohulniku, nevjerniku i "sezonskom muslimanu"...

Gost

#147

2011-10-26 13:06

Ja sam Mulimanka od rodjenja i tako cu preseliti na ahiret aBd-niam pokrivena ali podrzavam zene koje to zele,i imam ih jako puno medju svojim prijateljicama,svaka od njih ima nijet radi kojeg se pokrila i ja to podrzavam!!!

Gost

#148 # 26

2011-10-26 16:26

Moja mahrama je moj ponos...

Gost

#149

2011-10-26 16:29

Da nam Allah Milostivi na pomoci bude...AMIN

Gost

#150

2011-10-26 18:25

radije bi golotinju nego casnu i dostojanstvenu djevojku i zenu..sramota