NAJSTROZIJA KAZNA ZA UBICE CETVEROGODISNJEG DJECAKA IZ HADZICA


Gost

#301

2014-03-08 14:24

http://balkans.aljazeera.net/blog/ubistvo-djecaka-smaje-i-nasa-savjest

Mali Smajo, ako ništa, kao razlog naše slabosti, nezainteresiranosti i uspavanosti izgubio je svoju bitku, ali barem sada zaslužuje jednu ulicu u Sarajevu. To njemu ne treba, svakako je džennetska (rajska) ptica, ali treba nama, koji ostajemo, kao opomena, kao podsjetnik, kao stalni budilnik.

gost
Gost

#302

2014-03-08 15:34

Nemogu pronaći riječi koje ti " ljudi " zaslužuju . . ..Dragi Allahu otvori tvoje bašće za maksuma, mali melek, a ti si najpravedniji da se pobrineš za monstroume, . . .


Gost

#303

2014-03-08 15:57

ne mogu da iskazem rijecima,koju tugu osjecam za ovim malim melekom , andjelom, kako da ga vise nazovem... On ,dusa mala . i nije mogao razumjeti , zasto to njemu cine... Monstrumi, bolesnici...Sve komsije koji su imali nagovjestaja za ovo zlostavljanje,treba krivicno goniti i postaviti na stub srama, a ovu gamad , koja je ubila dijete,njih objesiti javno..Da Bog im sudi ... Mali nas Smajo ,Halali nam sto te nismo uspjeli spasiti...

Gost

#304

2014-03-08 19:53

" Ma kakav Smajo" ovih dana su u BiH usta ljudima puna pjevacice i njene dusevne boli, jer zamislite ispala i ŠOUA PA JOJ TESKO DA TO PSIHICKI PODNESE, JER JE JOS DIJETE. Puna usta ljudima brige o njoj i njenoj tegobi!!! Ja u sta smo se pretvorili, U DRVENSUZE!!! Umjesto da je cijela BiH ustala na noge NA SAMO JEDNU MINUTU kao znak OSUDE SVEGA ONOGA STO JE JADNICAK PREZIVIO!!! Neka nam je Bog na pomoci, kad smo se sa razumom rastavili!!!

Gost

#305 Azra

2014-03-08 20:33

Da, baš smo postali imuni na tuđu bol i nesreću. Dragi naš dječače, srce slatko, oprosti nam što te nismo spasili, oprosti nam što nam je sistem takav kakav jeste, da ne štiti nemoćne i one kojima je pomoć potrebna. Bitnije nam je što je Ilma ispala iz tamo nekog glupog šou-a ,nego tvoj prekinuti kratki teški i napaćeni život.
Dušo slatka! Ti nikada nećeš biti zaboravljen u srcima onih koji istinski suosjećaju sa tvojm patnjom i boli. Ti za radost u životu nisi ni znao. Ukrali su ti djetinjstvo, oteli ga, uništili dušmani prokleti. Ti nisi osjetio majčin topli zaštitnički zagrljaj. Nisi osjetio kako je prvi dan ići u vrtić, školu. Nisi osjetio, niti ćeš ikad osjetiti istinsku radost djetinjstva. Nisi znao zašto te tuku, i koja je tvoj krivica. Molim sve dobre ljude da se dovom, učenjem Fatihe, minutom šutnje, Jasin-om, sjete našeg dragog Smaje, naše zvjezdice što sada na nebu sija.

Gost

#306

2014-03-08 21:04

Da hoce ovi krvnici dopasti u ruke ovima i njima slicnim http://www.avaz.ba/vijesti/crna-hronika/svjedok-priznao-ubistvo-zatvorenika-dzake

Ovaj post je uklonio njegov autor (Show details)

2014-03-09 08:14


1234

#308

2014-03-09 08:16

Suvisan je bilo kakav komentar :((((((((

Gost

#309

2014-03-09 10:30

Ovaj gnusan zlocin mora biti kaznjen najstrozijom kaznom!!!

Gost

#310

2014-03-09 17:14

avakve monstrume treba seci na komade dusu detetu su silom uzeli njih treba postepeno ubijati komad po komad seci.
E.B.

#311 Re:

2014-03-09 21:38

#304: -

Bas tako,sluti nas narod mnogo cemu!! I kad nam se opet desi rat pitace se ''pa zasto nama''??!!


Gost

#312

2014-03-10 00:47

Sve u zatvor i to najstrozija kazna...Od porodice, do odgovornih iz sociajalnih ustanova koji su bili nadlezni da urgiraju, a koji to nisu ucinili. Cak i komsije bi trebali odgovarati. Sramota...bruka...Katastrofa...Tragedija...Necovjecnost.

Gost

#313

2014-03-16 11:09

ovako nesto je da im se sudi u islsamabad ili teheran da vidite kako oni to resavaju po kratkom postupku

Gost

#314

2014-03-17 08:22

  • niko više ne spominje malenog Smaju. kao da se zataškava pakao koji je dozivio u svom prekratkom zivotu i njegovo okrutno ubistvo. sramota za sarajevo, bosnu...

Gost

#315 Re:

2014-03-17 12:18

#314: -

Baš tako, niko ga više ne spominje. Nažalost. Šta će biti sa ovom našom peticijom, kome će se predati. Šta mislite da se pokrene inicijativa da jedna ulica (ne znam gdje, u Sarajevu, Hadžićima, ili možda Konjicu) dobije ime ovog dječaka. Da ga ne zaboravimo.


Gost

#316

2014-03-17 14:47


Gost

#317 Azra

2014-03-18 12:33

Ništa, sve je nekako podmuklo tiho. Niko više ne spominje zvjersko ubistvo .Ne smijemo dozvoliti da sve stane na ovim komentarima. Osjećam se krivom ako ništa ne poduzmemo. Barem inicijativu, prijedlog za naziv ulice, ustanove za djecu bez roditeljskog staranja isl.
Dzanina

#318 Re: Azra

2014-03-18 12:44

#317: - Azra 

 Ja sam pisala raznim institucijama, ministarstvima, nevladinim organizacijama da se aktiviraju da se proglasi Dan zalosti barem u kantonu Sarajevo zbog malenog Smaje, ali niko ama bas niko se nije udostojio da barem odgovori na mail. Potpuno sam zgrozena nereakcijama na ovu ogromnu tragediju i nece me zacuditi da se opet ovako nesto desi pa i gore od ovoga, jer ljudi vise izgleda nisu ljudi...


Gost

#319 Re: Re: Azra

2014-03-18 13:25

#318: Dzanina - Re: Azra

Ovo me sad baš razočaralo, pa baš niko da ne odgovori ništa. Hoćemo li se udružiti i pokrenuti inicijativu da ime jedne ulice nosi naziv našeg malenog dječaka Smaje.

Ita
Gost

#320 Re: Azra

2014-03-18 13:26

#317: - Azra

Hoćemo li se udružiti za pokretanje inicijative za naziv ulice. Da  pokušamo, i ja se nekako osjećam krivom ako baš ništa ne pokušam poduzeti.

 


Gost

#321 Azra

2014-03-18 18:05

Ja sam za bilo kakvu akciju, samo da ne ostane na ovom. Duša me boli što se ništa ne poduzima. Dužni smo rahmetli Smaji, DUŽNI. Moramo učiniti nešto. Zna li neko kada je suđenje monstrumima i hoće li se moći prisustvovati???

Gost

#322

2014-03-18 19:41

niko od medija više nista ne pise. valjda ih nece pustiti iz pritvora. a sto se tiče neke akcije, ova peticija pokazuje nezainteresovanost javnosti. za kaznjavanje ubica malenog djeteta jedva 2582 glasa sve govori. voljela bih da griješim...

Gost

#323

2014-03-19 18:59

Ma niko nista, ja sam se jedva smirila nakon ubistva ovog djeteta. Iskreno gadi mi se vise i ova zemlja i ljudi u njoj!!! Kakvi smo to "ljudi"????? Sta je to sto bi nas dotaklo ako nije ovo svirepo ubistvo??? Ja sam kontaktirala osobu koja je pokrenula peticiju, nisam dobila odgovor. Interesuje me kako se ova peticija (MADA JE SRAMAN BROJ) moze iskoristiti? Ako znate pisite.

Gost

#324 Re:

2014-03-20 07:32

#323: -

I mene interesuje šta će biti sa ovom našom peticijom. Broj je takav kakav jeste i ne vjerujem da će više rasti, nažalost, voljela bih da se varam. Dajte, molim vas autoru peticije recite nam šta dalje s ovim.


Gost

#325 Re:

2014-03-20 08:51

#323: -  

 Strašno i ja sam razočarana svime. U zivotu nisam cula za tako kratak, a tako tuzan i prepun nasilja zivot od onog koji je imao mali Smajo. Ne mogu ni da pomislim na njega a da ne zaplačem...