Podrška reizboru dr Bakira Nakasa za direktora Opce bolnice SA


Gost

#951 Re: etika

2013-03-19 20:42

#940: - etika 

 a tvoju su mamu zval guzna muha


Gost

#952

2013-03-19 23:47

Nadati se da ce NAROD KOJI ZNA prestati konacno da jede zlatnim kasikama

Gost

#953 podrška

2013-03-20 00:04

Kada je slijedeće potpisivanje nisam bila u mogućnosti da dodjem nisam bila u Sarajevu a vjerujte kada Sarajevo nekog odbaci on nema više šta da traži samo je pitanje vremena kada će nazovi gospodja biti zbačena sa prijestolja a svi mi moramo ustrajati da urbano pobjedi ruralno

Gost

#954

2013-03-20 06:06

Krajnje je vrijeme da se bandi stane u kraj.

Gost

#955

2013-03-20 06:20

Bojim se da se imenovanjem Seke Izmetbegovic ne kriju neke mreacne namjere kao: stecaj, likvidacija, privatizacija.....

Gost

#956 Re:

2013-03-20 09:33

#944: -  

 Grijesite i te kako, ima nas koji smo Akademski obrazovani. Upravo zato moram da kazem da Sebiju Izetbegovic ne mozete nazivati "doktoricom", jer ona to nije! To vrijedja sve nas koji imamo Akademsko obrazovanje steceno na posten nacin, trudom i zalaganjem.

Osim toga u jednoj demokratskoj zemlji svi imaju pravo glasa. Ne kazem da je Bosna demokratska zemlja, daleko od toga nazalost!  Podrska od svakog gradjanina je isto vazna pa bio on akademski obrazovan ili ne. Ruzno je to sto tako govorite. Za dr Nakasa  svi su jedanko vrijedni! Bitan je cist obraz, a tim se ne moze pohvaliti Sebija Izetbegovic a jos manje njen suprug!


Gost

#957 PRIJEDJIMO SA RIJECI NA DJELA

2013-03-20 09:48

POSTOVANI GRADJANI SARAJEVA I BOSNE I HERCEGOVINE

PROCITAH SVE OVE KOMENTARE OD 1 DO 956 I MOJ ZAKLJUCAK JE DA SE VISE NEMA STA RECI NITI CEKATI! SAMO NA OVOJ STRANICI PETICIJU JE POTPISALO 6621-a OSOBA! ZAR VAM TO NISTA NE GOVORI? DOVOLJNO JE DA NAS POLA OD OVIH STO SMO PETICIJU POTISALI IZADJEMO I SMIJENIMO I SDA I SEBIJU IZETBEGOVIC. NAPOLJE SMECE!
PREPUCAVANJE SA OVIM KOMENTARIMA NECE POMOCI NITI NAMA NITI DR NAKASU, A JOS MANJE PRAVDI I BOLJEM STANJU U BOSNI I HERCEGOVINI. VRIJEME JE DA SE PREDJE SA RIJECI NA DJELO!
PROCITAH PAR KOMENTARA GDJE LJUDI ZAISTA IMAJU DOKAZE U RUKAMA PROTIV KLANA IZETBEGOVIC. PA DAJTE MOLIM VAS DA SE TO JEDNOM VISE I RASVIJETLI! LEZATI NA DOKAZIMA A NISTA NE UCINITI JE ISTO IZDAJA!


U BOSNI I HERCEGOVINE IMA HVALA BOGU JOS PAMETNOG I POSTENOG NARODA! DR NAKAS NAM JE NAJBOLJI PRIMJER! PA HAJDE ONDA DA STANEMO BUKVALNO IZA NJEGA I SPRIJECIMO OVO STO SE DESAVA. AKO TREBA I ORUZJE UZETI U RUKE, PA UZMIMO GA! DA, DA MNOGI KAZU MENI JE DOSTA RATA! KOME NIJE! RAT JE BIO ALI NIJE PROSAO! NAROD JOS UVIJEK PATI I POTLACEN JE, MALTRETIRAN, GLADAN I ZLOSTAVLJAN! A OD KOGA? PA NE ZIVIMO VISE U 18 VIJEKU. LJUDI MOJI OVO JE 21 VIJEK, GODINA 2013, ZAR JOS UVIJEK DA TRPIMO ZLOSTAVLJANJE!


SVE OVO STO JE RECENO OVDJE - PRENESIMO U DJELO I TO JOS DANAS! SUTRA VEC MOZE BITI KASNO!


Gost

#958 Re:

2013-03-20 09:57

#905: -  

kao prvo ne zovi tu kucku doktoricom! Nazvati nju doktoricom srozava se status svim ostalim doktorima, specijalistima i ljudima koji zaista imaju mozga u glavi! Ona je toliko doktorica koliko sam ja predsjednik Amerike!


Gost

#959 Re:

2013-03-20 10:00

#944: -

Ovo je  politika a ne struka. A ne znam da li ste primjetili da smo sada u "demokratiji", pardon partiokratiji. Uostalom - kako znate ko daje ove komentare. Ja sam mišljenja da se ovdje javlja prilicno pismen svijet.

Imate pravo - ovo šteti doktorici Sebiji (stranki) a i doktoru Nakašu. Ali o tome su trebali misliti u SDA ranije.

Salković Jasmina i Ira (Rodice)

#960 Postovani Dr.Nakaš

2013-03-20 10:37

Dr.Bakir Nakaš je izuzetno divan čovjek i dobar profesionalista za takvu direktorsku funkciju tesko je da ga moze zamjeniti kao sto je gospođa Izetbegović,neka je bude sram i stid sta je htjela da napravi Hotel A kategoriju sa donacijama,jel joj to cilj?!A ne bolnicu koju je on napravio i podigao vise od 20 godina gdje se svi građani osjecaju udobno..Građani Sarajeva bi trebali da se skupe pred Općom Bolnicom Dr.Abdulah Nakas rahmetli,koji je i on svojim radom doprinio mnogo ovom gradu i ovoj Drzavi jer je u ratu uvijek bio spreman da pruzi pomoć pacijentima i sva njegova familija je gospodska i divna sa mojim poštovanjem i zato molim da sve svi okupimo pred bolnicom da protestujemo protiv gospođe Izetbegović koja nije vrijedna ni spomenuti za tu funkciju i da ukazemo podrsku Dr.Bakiru Nakašu!


Gost

#961

2013-03-20 11:17

kao prvo malo je glupo ovo sponzoriranje peticije, jer mi već liči na neku prevaru. drugo Bakir je čovjek o kojem ne treba ništa komentarisati. i treće snajka izetbegovića (lopova) će ostati gdje je jer se bolnica mora transformisati u hotel. ko će biti vlasnik pokušajte pogoditi, a moje mišljenje je da će biti piljar ili neko ko ima od škole samo čitanku više.

Gost

#962 Re:

2013-03-20 11:18

#882: -  

 Varate se - fali im posteno ime! Da su ti ostali clanovi familjie Izetbegovic posteni javno bi se izjasnuli da ne stoje iza lopovluka svojih sramotnih clanova. S kim si - takav si!

Istina najviše boli

#963 Re: PRIJEDJIMO SA RIJECI NA DJELA

2013-03-20 12:25

#957: - PRIJEDJIMO SA RIJECI NA DJELA 

 

Slažem se sa gotovo svim što ste rekli, ali kakva korist od toga. Ova peticija je postigla svoj cilj i dala do znanja da su građani prepoznali prevaru i da im se gadi to što Izetbegovići rade. Rečeno je po ko zna koji put i dosta činjenica koje oslikavaju pohlepu novih federalnih oligarha. I šta sad? NIŠTA. I Izetbegovići to dobro znaju i zato i rade to što rade. Škripi bošnjo zubima i odnekud očekuje pomoć i podršku koja nikad nije i nikad neće doći. Tuđa ruka svrab ne češe. Kukavičluk je naša karakterna osobina. Svi ti koji posjeduju dokaze o Izetbegovićevom kriminalu sakriće se u mišiju rupu i otud izvirivati i nagovarati druge da podmetnu svoja leđa. Tako smo i u ratu radili. Izvuci se do Minhena ili dalje i otud poručuj kako za našu stvar treba izginuti do zadnjeg. Koga zadnjeg. Mene? Sve ove hiljade potpisa praktično ne znače ništa. Kad se trebalo samo okupiti pred Opštom bolnicom slovom i brojem nije nas bilo ni dvadesetak. Eto to je ta virtualna podrška ravna lajanju kera iza plota. Dobro poznajem situaciju u bolnici i gospodina Nakaša. Pouzdano znam da ga većina zaposlenih u kolektivu voli i poštuje. Ali gdje su bili kad je to trebalo i praktično pokazati. Pa na kraju krajeva po čemu su to onda i zaslužili da im bude bolje. A ne može se reći ni da su glupi ni neškolovani. Pa šta su onda? Kukavice, tipični bosanci koji čekaju sadaku i da im neko drugi problem rješava. Ne može se carstvo zadobiti na dušeku sve duhan pušeći. Ja ću u bolnicu doći po nekad kad moram, odnosno kad se razbolim. A zaposleni će morati svaki dan trpiti tiraniju malograđanke Sebije. Osim toga šta će biti s njima i njihovim radnim statusom kad Izetbegović odtrguje objekat. Noga gospodo. I sve to im nije motiv da se za sebe bore. Čekaju da se to desi pa će onda cviliti. E sad razmišljam ovako. Što to opet ja da podmećem svoja leđa kad se oni sami za sebe ne bore? Besramnika, gnjidu od čovjeka i prodanu dušu Ganiju puštaju u bolnicu i on ih sve hladno posra po glavama. Odlično. Drugi put otvorite i usta gospodo. Narode ne gubi vrijeme u potpisivanju ovih sranja od peticija. One su i smišljene da se narod malo izduva, a Izetbegović će i dalje po svom kako je i navikao. Još dok proda BH Telekom i dvije tri firmice što su preostale pa gospođu za suknju i pravac bratska Turska. A ti se narode jebi u nazovi državi koja je davno kolonizirana i prodana i gledaj koji ćeš strani jezik učiti da znaš s gazdama razgovarati. Jal ruski, jal engleski. Šta ćeš takvi smo. Kukavice i uvijek pod nečijom šapom ili čizmom. Sluge koje se okreću za svakim čobaninom. To treba pisati u čitanke i ne lagati djecu.
zlatni ljiljan

#964

2013-03-20 12:52

Ovo je sve istina. Eto čitam u Energopetrolu Mađari ponovo otpuštaju radnike i to masovno. I "Zlatnom ljiljanu" noga u guzicu i to dok je još ležao u bolnici. Nešto mislim pa i šta briga Mađara za zlatnim ljiljanom, nije branio Mađarsku. Ali Bosnu i Hercegovinu jeste i što Bakir i oni što ih u vlast izabrasmo i kojima su puna usta Bosne i bošnjaštva ne donesoše kakav borački zakon koji bi to spriječio. Nema čovjek vremena od ispunjavanja želja svojoj hanumici i smišljanja kako da svojim drugovima u vlasti omogući još privilegija preko istog tog naroda u koji se kune i čije interese "kao" brani. Nekad su nas palili pričom pljačkaju nas četnici, pljačkaju nas hrvati, a ko nas to bogati sada i to najžešće pljačka. Zašto ovo navodim? Zato što "braća" i na primjeru Opšte bolnice primjenjuje isti recept kao što su svojevremeno i u Energopetrolu. Sindikat je na čelu sa Hrustemom Mališevićem (ista marioneta i prodana duša neradnička kao što je i Ganija) na sva usta hvalio odluku vlade (i od pretjerane doze vijagre sada preminulog šefa vlade Hadžipašića) da se Energopetrol proda uz čvrsto obećanje novih vlasnika da će ulagati u napredak i da neće otpuštati radnike. Evo danas možete vidjeti koliko takva obećanja znače i kakav nam je zakon i koliku su platu zslužili oni što ga takvog napraviše. U svakom slučaju narode sretan vam put u vlastitu propast i obavezno opet na izborima glasajete za "naše jebače".

Gost

#965

2013-03-20 13:22

zahvalan sam porodici Nakaš , obadvojici doktora koji su operisali moju pokojnu majku 2000 godine, i ukazali joj takvu pažnju pri liječenju i ležanju u državnoj bolnici, i zauvijek im hvala,
Meni se ni na šta ne diže

#966

2013-03-20 13:34

Ko to pametan misli da će oni što su na vlasti, zbog nesposobnosti smijeniti sami sebe?
Ko se to normalan nada da će oni koji su sve pokrali donijeti pošten zakon da se ukradeno vrati?
Ko to očekuje da se braća po kriminalu svih nacionalnosti stvarno razračuna s kriminalom.
Ko se to nada da će oni koji su lažnim diplomama i rješenjima zauzeli pozicije ustuknuti pred onima koji su svoje pošteno stekli. Niko se više dobrom ne nada. Šta nam je činiti? Kad će nam biti bolje? Kad navedeni odu s vlasti, a sami i dobrovoljno neće sigurno. Pa kad će nam onda biti bolje? Nama, ovoj u mozak ubijenoj generaciji sigurno neće biti bolje. Možda naša djeca kada u jadu i bijedi dotaknu dno siromaštva i poniženosti dignu svoj glas i umlate nekog tadašnjeg Čaušeskua. Ako dotad ne presele na neki drugi kontinent ili kakva međunarodna baraba cijelu planetu ne digne u zrak. Sumorno i pesimistično, ali istinito. Udara me sikiracija i to pravo među noge. Razmišljam da Sebiji pokažem bolno mjesto. Ona je od tog posla. Pa da vidim šta zna.

Gost

#967 Re:

2013-03-20 13:49

#966: Meni se ni na šta ne diže -  

Nemoj... tim bi joj /Seki/ samo ucinio VELIKU uslugu, a sebe bi samo ogadio! A vjerujem da je u tome PROFESIONALKA ... garant je cijelom novom upravnom odboru dobro popusila!

 

Sherry

#968 Re:

2013-03-20 14:40

#955: -

nemate se cega bojati,privatizacija je na pomolu...to i jeste cilj


Gost

#969

2013-03-20 14:58

nek taj nakaš ide u penziju gdje mu je i mjesto zar mu nije dosta 21 godina direktovanja,nije mu tu bolnicu ćaća ostavio u amanet

Gost

#970 Re:

2013-03-20 15:47

#969: -  

 SDA-seronjo, pricas gluposti kao i svi SDA-ovci! Dr Nakas se borio i izborio za tu bolnicu, a na nacin na koji su idioti uradili da ga sklone , samo je jos jedan dokaz da se radi o jednom postenom covjeku. SDA nece postene, pametne i skolovane ljude! Je li Bosnu, caca ostavio Bakiru Izetbegovicu? Caca ju je upropastio, a nepismeni sin ce da je totalno unisti zahvaljujuci takvim tikvanima kao ti! I ti si jedan od onih kome samo papci vire iz guzice Bakira Izetbgovice i njegove drolje!


Gost

#971 Re: etika

2013-03-20 16:13


Gost

#972 Re:

2013-03-20 16:22

#969: -

Kad nije dovoljno Akšamijama zašto bi bilo dovoljno Nakašu. A narod ga voli.

Zorge

#973 Vratimo zaslužnog dr.Nakaša, spasimo bolnicu od mafije Izetbegovića

2013-03-20 16:46

Mnogi nisu shvatili kakav se nesretni oblak nadvio nad Sarajevom i cijelom BiH. Naveo bih jedan običan primjer, bez da vrijeđam nečije zvanje. Zamislite da se razbolite i da vam je neophodna hitna operacija, a svi hirurzi zauzeti. Znači tu je direktor(ka) bolnice koji(a) ima kupljenu diplomu doktora i vas operiše. Nakon narkoze vi imate nepodnošljive bolove u predjelu stomaka i leđa. Ulazi sestra i vi se žalite na strašne bolove u stomaku i leđima. Ustanove da vam je umjesto slijepog crijeva izvađen zdrav bubreg. Možete li to sebi zamisliti, a mogući su mnogo gori slučajevi. Zato je najbolje da Sud BiH preispita cijeli slučaj. Koliko je Validna diploma te narkomanke odn. vještice kako je zovete, koliko je ona kompetentna tj. sposobna u struci a koliko u menadžerstvu? Bolnica nije ulična Trafika za novine i cigarete. U bolnici se rješavaju sudbine ljudi, izliječiti ili zaliječiti, dakle živjeti ili umrijeti. Globalno znači pacijenta spasiti ili ubiti, znači da je sve moguće.
Ali sve to ne interesuje SDA stranku niti klan Izetbegović B.S. Njih interesuje samo moć i novac. Pokrali su i prisvojili sve što se moglo a sada završavaju poslove i svode vas na status robova. Naravno Bošnjacima je to utkano u mozgu kao čip: "Vi ste božiji robovi ponavljaju hodže i imami sa Minbere". Vi ste se stime pomirili i saburite. Oni su vas parazirali da se više ne bunite i tražite svoja prava. Čekate pravdu na onom svijetu. A šta ako onog svijeta nema? Šta ako je dženet na ovome svijetu, kao Bakiru i Sebiji Izetbegović. Bez truda od fukare do premijera i doktora. Sve s vašim parama. Vaša djeca koja se muče i uče da polože ispit, sutra kad završe moraće da služe te besramne beštije i da se do zemlje klanjaju da dobiju posao. Zbog toga se ljudi i dižu u odbranu dr. Nakaša. Ljudi cijene vrijednost čovjeka i profesije. Ljudima je dosta i preko glave čivijaša, šibičara i uličara koje je rat iznjedrio kao najveće biznismene što opljačkaše ovu nekad divnu zemlju. Znači da ljudi kroz slučaj dr. Nakaša spašavaju ne samo njega i bolnicu već i cijeli grad i državu. Nije li ovo možda bosansko proljeće a dr. Nakašu sudbina da bude historijska ličnost u jednom pokretu: "Oslobađanje Bosne i Hercegovine od mafije i kriminalaca". Još jučer diskutiram s jednim diplomatom o slučaju dr. Nakaš i dvojka Izetbegović, spomenuh i mogućnost da se to možda proširi na: "bosansko proljeće". Čovjek s nepovjerenjem me pogleda direktno u oči i ne trepćući mi kaže: "Ovo je u povjerenju, ako do toga dođe mi ćemo vam 100% pomoći i nama su vaši problemi dogorili do nokata". Vraćam se kući i razmišljam, "stvarno bismo se mogli osloboditi ugursuza i početi normalni život, jedanput ćemo i onako morati, onda je bolje sada dok smo mlađi".
Samo kad moje Sarajlije ne bi bili kukavice i (ne)božiji i hodžini robovi i sitne šićardžije.
Bilo bi slobodno Sarajevo i cijela BiH od mafije i kriminala. Zato izađimo na ulice, pred bolnicu, pred ustanove. Animirajmo sve naše rođake i prijatelje. Objasnimo ljudima šta stoji iza pokreta dr. Nakaš. Ono najvažnije u životu čovjeka: PRAVDA i SLOBODA, poštovanje prema ČOVJEKU i PROFESIJI, ispravljanje nepravde. Nama ne treba sarajevski AL Capone. Nama treba humanista i ratni heroj spasilac dr. Nalkaš i budućnost za našu djecu, bez falsifikata i kupljenih diploma.


Gost

#974

2013-03-20 19:01

komentari se koliko mogu vidjeti uglavnom zasnivaju (čast izuzecima) na onoj narodnoj "ko je šta jamio jamio je"

Gost

#975

2013-03-20 19:02

ovoliko negativne energije kao u većini komentara ima samo na stranicama avaza