Ukidanje kantona u Federaciji BiH

Kontaktirajte autora peticije

Ova rasprava je automatski kreirana od peticije Ukidanje kantona u Federaciji BiH.


Gost

#1

2014-02-08 17:35

Svaka cast
sretna

#2

2014-02-08 17:42

Svaka cast , dosta se sutilo i trpilo . Ovo je jedino rjesenje !
Čiko

#3

2014-02-08 18:13

Nije ovo jedino rješenje niti je ikad bilo. Kantoni nisu nikada bili problem nego jedino rješenje u svakoj multietničkoj državi. Švajcarska ima 20 saveznih kantona i 6 polukantona pa su svi zadovoljni. Ukidanje kantona bi dovelo do još veće centralizacije i nacionalne homogenizacije u multietničkoj zemlji. A ionako nema ništa od ovoga jer ne vjerujem da bi Hrvati na ovo pristali kada se već žale na potpuno bošnjačku federaciju
100gr cokolade

#4

2014-02-08 18:27

@Čiko
Pa da... Treba vladajuće kaste dovesti pred sud. Neka odgovaraju i snosne kazne za kriminal.
Prvo to. Nema nikakvih pregovora, izbora.
Vlast treba da preuzmu stručnjaci, akademici i pošteni puk.

RS nas ne zanima, ne zanima nas nacionalizam, treba se ograditi od toga.

Zanima nas pravda, pravda za sve.

Najvažnije je uništiti režimske medije. Uletiti u njihove postaje i izvještavati o realnom stanju na ulici.
bosna

#5

2014-02-08 19:08

Svako moze kako hoce, ali ne i dokle hoce...

Gost

#6 Re:

2014-02-08 19:26

#5: bosna -

upravo to :D

milan

#7 Re: ima nacina

2014-02-08 21:07

#3: Čiko -

Ako se Srbi,Hrvati i Bosnjaci ujedine ponovo u Jugoslaviju ili nesto slicno onda bi sva 3 naroda prihvatila to.Pa Francuska i Nemacka imaju nekoliko pokrajina untar sebe tako vidim i ovaj region podrska iz Srbije gde nije nista bolje kao ni u Hrvatskoj sistem je problem gde se politicari nagradjuju ,a lekari,radnici,seljaci,ribari i obicni ljudi propadaju.Treba uvesti konfederativnu vladu po uzoru na Nemacku i Francusku na prostor Srbije,Bosne i Hercegovine i Hrvatske tu ubrajam i Crnu Goru gde je situacija tipican partijski interes.Pa vidite da nam prave razlike da bi se razlikovali pocev od jezik da istorije.


Gost

#8

2014-02-08 21:58

Za početak, ukinuti Kantone, ukinuti ogromnu, nepotrebnu administraciju i novac usmjeriti u fabrike, industriju, ekonomiju, otvaranje novih mjesta...

Gost

#9

2014-02-08 22:03

Dosta je bilo više ove skupe administracije koja samo guši ovu jadnu "državu"

Gost

#10 Re: Re: ima nacina

2014-02-09 04:07

#7: milan - Re: ima nacina 

 

jebala te jugoslavija u kom svetu ti zivis ccc sta ste se vi sugosloveni ponadali od ovakvih protesta sta li sanjate uzas

Gost

#11

2014-02-09 08:26

Kantoni samo prave konfuziju među funkcijama institucionalnih organa, preklapaju nadležnosti, otežavaju građanima da ostvare svoja prava i koštaju ogromnu sumu novca za održavanje
Izvidjac

#12 Pa dragi Ciko,

2014-02-10 21:27

Jesi ti ikad isoa na lijecenje u neki drugi Kanton dok ti tvoj Kanton ne daje odobrenje za tolijecenje? Jesil ti ikog svog vodio na lijecenje u drugi kanton  gdje ti kazu ne moze nemas odobrenja , tekkad budes imao odobrenje javi se da mozemo zakazati termin za pregled pa onda dalje? Vjerovatno nisi cim tako sta govoris...A vidis ja jesam i to ne samo ja nego i drugi clanovi moje porodice. Svaki put morao sam molbe pisati kantonalnom ministarstvu za odobrenja i molio Boga da mi odobre da bih mogao otici na kontrolu ili kojim slucajem na operaciju. zato ne prdi i suti, jer si mozda kojim slucajem i ti jedan od onih kantonalnih izjelica koji zive na grbaci jadnog naroda.

 

 


Gost

#13

2014-02-11 18:51

kad nema kantona onda nemas ni toliku administraciju koja nam normalno trosi ogroman novac.

Gost

#14

2017-03-31 17:49

Online peticija nije rješenje problema...