Ukidanje kantona u Federaciji BiH
Ova rasprava je automatski kreirana od peticije Ukidanje kantona u Federaciji BiH.
|
Gost |
#12014-02-08 17:35Svaka cast |
|
| |
|
sretna |
#22014-02-08 17:42Svaka cast , dosta se sutilo i trpilo . Ovo je jedino rjesenje ! |
|
| |
|
Čiko |
#32014-02-08 18:13Nije ovo jedino rješenje niti je ikad bilo. Kantoni nisu nikada bili problem nego jedino rješenje u svakoj multietničkoj državi. Švajcarska ima 20 saveznih kantona i 6 polukantona pa su svi zadovoljni. Ukidanje kantona bi dovelo do još veće centralizacije i nacionalne homogenizacije u multietničkoj zemlji. A ionako nema ništa od ovoga jer ne vjerujem da bi Hrvati na ovo pristali kada se već žale na potpuno bošnjačku federaciju |
|
| |
|
100gr cokolade |
#42014-02-08 18:27@Čiko Pa da... Treba vladajuće kaste dovesti pred sud. Neka odgovaraju i snosne kazne za kriminal. Prvo to. Nema nikakvih pregovora, izbora. Vlast treba da preuzmu stručnjaci, akademici i pošteni puk. RS nas ne zanima, ne zanima nas nacionalizam, treba se ograditi od toga. Zanima nas pravda, pravda za sve. Najvažnije je uništiti režimske medije. Uletiti u njihove postaje i izvještavati o realnom stanju na ulici. |
|
| |
|
bosna |
#52014-02-08 19:08Svako moze kako hoce, ali ne i dokle hoce... |
|
| |
|
Gost |
#6 Re:2014-02-08 19:26upravo to :D |
|
| |
|
milan |
#7 Re: ima nacina2014-02-08 21:07Ako se Srbi,Hrvati i Bosnjaci ujedine ponovo u Jugoslaviju ili nesto slicno onda bi sva 3 naroda prihvatila to.Pa Francuska i Nemacka imaju nekoliko pokrajina untar sebe tako vidim i ovaj region podrska iz Srbije gde nije nista bolje kao ni u Hrvatskoj sistem je problem gde se politicari nagradjuju ,a lekari,radnici,seljaci,ribari i obicni ljudi propadaju.Treba uvesti konfederativnu vladu po uzoru na Nemacku i Francusku na prostor Srbije,Bosne i Hercegovine i Hrvatske tu ubrajam i Crnu Goru gde je situacija tipican partijski interes.Pa vidite da nam prave razlike da bi se razlikovali pocev od jezik da istorije. |
|
| |
|
Gost |
#82014-02-08 21:58Za početak, ukinuti Kantone, ukinuti ogromnu, nepotrebnu administraciju i novac usmjeriti u fabrike, industriju, ekonomiju, otvaranje novih mjesta... |
|
| |
|
Gost |
#92014-02-08 22:03Dosta je bilo više ove skupe administracije koja samo guši ovu jadnu "državu" |
|
| |
|
Gost |
#10 Re: Re: ima nacina2014-02-09 04:07jebala te jugoslavija u kom svetu ti zivis ccc sta ste se vi sugosloveni ponadali od ovakvih protesta sta li sanjate uzas |
|
| |
|
Gost |
#112014-02-09 08:26Kantoni samo prave konfuziju među funkcijama institucionalnih organa, preklapaju nadležnosti, otežavaju građanima da ostvare svoja prava i koštaju ogromnu sumu novca za održavanje |
|
| |
|
Izvidjac |
#12 Pa dragi Ciko,2014-02-10 21:27Jesi ti ikad isoa na lijecenje u neki drugi Kanton dok ti tvoj Kanton ne daje odobrenje za tolijecenje? Jesil ti ikog svog vodio na lijecenje u drugi kanton gdje ti kazu ne moze nemas odobrenja , tekkad budes imao odobrenje javi se da mozemo zakazati termin za pregled pa onda dalje? Vjerovatno nisi cim tako sta govoris...A vidis ja jesam i to ne samo ja nego i drugi clanovi moje porodice. Svaki put morao sam molbe pisati kantonalnom ministarstvu za odobrenja i molio Boga da mi odobre da bih mogao otici na kontrolu ili kojim slucajem na operaciju. zato ne prdi i suti, jer si mozda kojim slucajem i ti jedan od onih kantonalnih izjelica koji zive na grbaci jadnog naroda.
|
|
| |
|
Gost |
#132014-02-11 18:51kad nema kantona onda nemas ni toliku administraciju koja nam normalno trosi ogroman novac. |
|
| |
|
Gost |
#142017-03-31 17:49Online peticija nije rješenje problema... |
|
| |
|
Šutnja neće dovesti do promjene.
Autor ove peticije se pokrenuo i poduzeo inicijativu. Hoćete li i vi uraditi isto?
Druge peticije koje bi vas mogle zanimati!
Mi pružamo besplatan prostor za online peticije. Napravite profesionalnu online peticiju koristeći naš močni servis. Naše peticije se svakodnevno spominju u medijima, stoga je kreiranje peticije odličan način da budete primjećeni kako u javnosti tako i kod donosioca odluka.