Podrška reizboru dr Bakira Nakasa za direktora Opce bolnice SA


Gost

#601

2013-03-16 01:03

Nakon vijesti o imenovanju i nacinu na koji je imenovana zena Bakira Izetbegovica suvisno je bilo sta reci sem SRAMOTA!!!

Gost

#602

2013-03-16 02:24

vec sam mnogo toga napisala,i sada mislim kao i ostali gradjani da je to namjestaljka za Izetbegovicku,i .ako tako ostane necu vise uci u tu bolnicu.od toliko dobrih i humanih ljudi,zasluznih ,pa gdje zivimo.dosta vise.

Gost

#603

2013-03-16 02:27

LJUDI KAKO VAS NIJE STID?!ZNATE OVDJE PRICATI SVASTA,A GDJE STE VECERAS NA PROTESTU?!!DOBRO JE NEKO NAPISAO,I ZASLUZILI STE OVO STO VAM SE DESAVA!!

Gost

#604

2013-03-16 02:28

Dosta je lopovluka SDA i Bakirovog lopovluka!Vrjeme je da narod otvori oci!

Gost

#605

2013-03-16 02:31

Dosta je više lopovluka porodice Izetbegović! Uzeli su nam sve, krenuvsi od dostojanstva, a sada i prava na život. Opce je poznato da dotična gdja Izetbegović, kao i svi iz te porodice, obožava luksuz, pa će kao direktorka, itekako, da udari po džepu bolesnika. Neće ona trošiti babovinu, pardon, svekrovinu, naučili su je da je tamo zmija!!! , Počet će nam i zrak naplaćivati. Vakat je da narod progleda, te konačno takvim idiotima stane i kraj!

Gost

#606

2013-03-16 03:42

Podrška velikom čovjeku !!! NAŠEM DRAGOM BAKIRU NAKAŠU :D

Gost

#607

2013-03-16 05:06

Još uvijek vjerujem u pravo i pravdu ...!!! Dosta je više samo podobnih ...vrijeme je da se priznaju sposobni i zaslužni !!!

Gost

#608 Re:

2013-03-16 10:19

#550: -

PA ŠTO BOGATI NE IZAĐE SAMO BEZVEZE LAJETE , KAKAV NAROD BOLJU SUDBINU I NE ZASLUŽUJETE , KUKAVICE .


Gost

#609

2013-03-16 10:33

Zdravstvu zdravstvo a ne politika

Gost

#610 Re:

2013-03-16 11:12

svaka čast komentar za desetku a i za plakati. jedna sam od onih ko je bio 15.3. u 18h pred Općom bolnicom i osječala sam se uzdanom od grada u kojem sam rođena i gdje sam rodila. Sramota otišla sam kući hladnog srca i prazne glave. Vaš komentar me je otreznio od sinočnjeg mamurluka drago mi je nisam što nisam kukavica.....svaka čast

 

#579: Pristali ste eto vam je -

 


Gost

#611

2013-03-16 11:14

ovo su pravi tajkuni.....

Gost

#612 Re: svaka čast na komentaru za deset je,,,,jedna sam od onih koja je sinoč bila pred bolnicom Otišlm

2013-03-16 11:16


Gost

#613 Re:

2013-03-16 11:20

za 10 Jedana sam od onih ko je bio sinoć pred bolnicom. Otišla sam kući tužna ,hladnog srca i prazne glave. Stidila sam se grada u kojem sam rođena i gdje sam rodila. Vaš komentar me otreznio iz sinočnjeg mamurluka hvala vam,,,

 


Gost

#614 Re: Re:

2013-03-16 11:25

#613: - Re:

Bas tako! Također sam bila sinoc u 18 ispred bolnice i ne mogu vise da vjerujem dokle ide glupost ovog naroda??!!Hoćete li izaći danas na protest??!!Možda svratite kratko usput kad krenete na kaficu u BBI??!


Gost

#615

2013-03-16 11:27

Molim vas nemojte vise komentarisati i supljirati!!Niko nista od toga nema! Ili izadjite danas na ulicu ili sutite!
fIKRET mUSLIMOVIĆ KOS

#616

2013-03-16 11:50

SEKO KAKO SI PAZILA SVOJU PUNICU, KAZU DA SI BILA SADISTA A BAKIR I. TE NAGRADIO! BAŠ PLAHO DIKTATORI... NEDAMO NAŠEG DRAGOG I UVAŽENOG DR. NAKAŠA...

Gost

#617

2013-03-16 12:17

sve pohvale za dosadašnji rad opće bolnice
borac za k....

#618

2013-03-16 12:37

U jednom od prethodnih komentara čitam kako su svi koji su potpisali peticiju na Izetbegovićevom spisku. E pa neka s njim lijepo obriše guzicu, a može i Sebijinom i svojom diplomom. Kad bi se svetio svima koji ga mrze morao bi pobiti više od pola države, ali nema on vremena za to . Valja smišljati i pljačkati ovo malo što je još od one bivše države ostalo. Nisam vidovit a ipak ću vam svima unaprijed najaviti šta je sljedeće za opljačkati i onda može komotno u bratsku Tursku da otud bodri i savjetuje. BH Telekom i energetski potencijali su još jedino što je ovoj državi ostalo i to će Baki uz malu pomoć Incka i ostale bagre iz inostranstva za male pare ustupiti lešinarima iz svijeta. Nema se narode više šta čekati. To je bagra koja srca ni osjećaja ni za šta nema. Na kraju će nam i gaće skinuti, a kad baš sve uništi i pokrade onda vam je džaba plakati. Dajte više radi vas i budućnosti naše djece dignimo glas. Nedajmo se više ponižavati. Prestanite čekati da stvari važne za vaš život uvijek neko drugi rješava jer to se neće dogoditi. Ima li zaista još neka budala koja se pali na ublehe ovih naših lopov-političara o "našim" i "njihovima." Svi oni složno i bezobrazno kao svoju prodaju i uživaju u našoj zajedničkoj imovini. Koliko zaista za nas brinu evo vam samo jednog primjera. Na koji se to zakon može pozvati i od otkaza i šikaniranja zaštititi borac koji je branio ovu zemlju. Od završetka rata traje kolonizacija ovog našeg prostora. Stranci koji u bescjenje uzimaju resurse ove države otpuštaju radnike i uslovljavaju ih da na poslu govore engleskim jezikom. Svađamo se oko toga kako nam izgleda bosanski jezik. Kakve to veze ima kad će nam djeca raditi ko sluge strancima i govoriti engleski. Sve to Baki zna, ali baš ga briga. On je ionako plaćenik koji otima naše i uz proviziju predaje strancima. I ne samo da otima nego nam naše naplaćuje. Je li ikome palo na pamet da pomisli da je vajni auto put koji godinama grade ko Skadar na Bojani i koji će kad ga jednom ako bog da naprave naplaćivati opet nama putem skupe putarine napravljen kreditima koje će naša djeca vraćati. Put od Sarajeva do zenice napravljen je parama iz samodoprinosa naših očeva, a bagra ga smo malo proširi i poče nam naplaćivati putarinu. Zašto nisu izgradili svoj put pa naplaćivali, a nam ostavili mogućnost da se vozimo starim. Mogao bih ja ovako do prekosutra, ali nema razloga. Ko hoće da shvati dovoljno mu je i ovo. Ovo nije borba protiv jedne nepravde. Ovo je prilika da dignemo svoj glas i i konačno kažemo ne tiraniji. Ako imate imalo svijesti i ako do sada niste krenuli prema BBI ovo vam je pet do dvanaest da učinite nešto dobro i korisno za sebe i budućnost svoje djece. Ako to ne uradite i to je vaš izbor "Ne može se carstvo zadobiti na dušeku sve duhan pušeći." Izetbegović i anamo ona to dobro znaju i vidite kako nas vrijedno handre i pljačkaju.

Gost

#619

2013-03-16 13:24

Cetnicki agenti izetbegovici, lagumdzije, tihici, radoncici, siljadzici, covici, karadzici, dodici i njihovi stranacki poslusnici su unistili drzavu sada unistavaju i narod, a pri tome oni licno bivaju nagradjeni kroz dejtonske "privatizacije" tj. kradje imovine Bosne i Hercegovine. (Muhamed Borogovac)

Dino

#620 Silovanje

2013-03-16 13:50

U Vojnoj, Francuskoj, Općoj ili bolnici Abdulah Nakaš mi je umro otac i rodio mi se sin - dva događaja koja su odredili tok mog trenutnog života. Tokom obje prilike, koliko god dijametralno suprotne - ali ipak "svečane i svete" za mene, svi ... od osoblja do direktora - gospodina Bakira Nakaša su bili više nego ljubazni i puni razumijevanja prema meni i mojima. U toj bolnici sam i sam ležao prošle godine i izašao oporavljen poslije duge bolesti.

Tokom godina sam u navedenoj bolnici uradio bezbroj pregleda, od slomljene ruke, puknutog ligamenta ... do čira na dvanaestercu i fisure na debelom crijevu. I ... sada se osječam kao da mi ga je neko stavio, kao tada (3 puta kroz usta i dva puta kroz anus) ... kolonoskopijom 160 cm crijeva u čmar ... ali ovaj put je mnogo gore ... sada me siluje kopile Izetbegović (i to bez vazelina) u fildžan državi koju mu je ostavio monstum Alija koji je zavalio 100.000+ nevinih ljudi ... baš se osječam jebeno i ne znam da li smijem da se nadam?

patrio

#621 Re: POSMATRAC

2013-03-16 13:50

#51: POSMATRAC - POSMATRAC

Nadam se da pod tim "mladim ljudima" ne misliš na gospodu UZET'begoviće!

atropin

#622 Bakir Nakas

2013-03-16 14:04

Poštovani doktore Nakaš,

da ste u zadnjih dest godina barem jednom javno priznali da ste u rukama imali dokumentaciju o UNICEF- ovoj vakcini "euvax b" protiv hepatitisa b i DA JE ONA BILA NEKOMPLETNA, možda biste imali još veću podršku javnosti.
Ovako, u Federalnom ministarstvu zdravstva je nestala fascikla sa dokumentima prve registracije ove vakcine kako bi se uništili dokazi o tome koliko je UNICEF bio neodgovoran u tom projektu, a od suncokretnog Mesihovića i još suncokretnijeg Željka Lera ne možemo očekivati da o toj istini obavijeste javnost.Vi ste trenutno jedini svjedok koji može priznati istinu, a ne znamo da li hoćete.
Drugo, kao infektolog ste takođe mogli javno reći kako se prenosi virus hepatitisa b čime bi na stručan način objasnili da je UNICEF bez ikakve potrebe bo iglama 10 000 beba godišnje u zadnjih deset godina, što je oko 100 000 do sada. Naravno da su se novinari ismijavali na račun one Savićke jer nije medicinar, ali da ste se Vi oglasili Vaše tumačenje bi morali uvažiti jer imate  potrebnu stručnu spremu da tu medicinsku temu komentarišete.
Mogli ste građanima objasniti da se hepatitis b prenosi isključivo rizičnim spolnim kontaktima, iglom i direktnim miješanjem krvi nosioca i primaoca virusa. Trudnica činom poroda ne prenosi nužno virus svom novorođenom djetetu već samo ako dođe do otvorenih rana prilikom poroda carskim rezom ili intrauterinog krvarenja istovremeno i kod majke i kod djeteta, a takvi slučajevi se dešavaju vjerovatno triput u pet godina. I zbog tih nekoliko se iglama bode svako novorođeno dijete u BiH.
Pri tom, statistika kaže da u tih deset godina uopšte nije smanjen broj oboljelih, što znači da su male bebe bile pogrešno odabrana grupa za instrumente javnog zdravstva.
Hoću samo da kažem da svaki menadžer u zdravstvu ima tri vrste karakteristika koje se ocjenjuju, to su organizacijske sposobnosti, stručnost i ljekarska etika.Kako Vas možemo smatrati moralnim kad ćutite punih deset godina jer Vam je bila draža fotelja od zdravlja djece? Niste ništa bolji od one suncokretne Nade Koluder i dr. Čengića.
Dakle, progovorite i pokažite da bi se umjeli uhvatiti u koštac i sa visokom politikom kad našoj djeci potura "crne" načine zaštite zdravlja.
I nemojte misliti da podržavamo Seku Izetbegović. Ona je još gora od Vas. U njenoj bolnici i na njene oči se te iste bebe bodu u prvi dan života, a da ona nikad nije ni prstom makla da ih zaštiti. A osobno me veoma zanima kod koga je polagala predmet "Infektivne bolesti".

U nadi sam da mi nećete zamjeriti što Vam otvaram oči na možda grub i neprimjeren način. Da sam ikad imao prilike da Vas upoznam, u lice bih Vam tresnuo šta mislim. A vjerujte da nisam medicinski levat.

I, hoćete li konačno progovoriti, doktore Nakaš?

pilence

#623 Bakir Nakaš

2013-03-16 14:11

za atropin:
ma nije moguće? Bakir Nakaš da zna tako nešto a da ćuti tolike godine? Pa ja sam ga svo vrijeme podržavao! Treba ga natjerati da progovori! Nek se zna istina!
mirjam

#624 Bakir Nakaš

2013-03-16 14:14

jeste i Sebija je kriva, krivlja od Bakira Nakaša. Ona od pohlepe nema vremena da kontaktira javno zdravstvo i signalizira potrebu zaštite djece od nepotrebnog cijepljenja.

Gost

#625

2013-03-16 14:26

Suada Pasic MRAK
2013-03-15 16:06

DA SVA BOSANSKA JAVNOST ZNA. Gospođa Seka nikada nije pohađala specijalizaciju u Zagrebu. Ja i SALIM SABIĆ ssmo joj platili tu specijalizaciju, i bila je na toj specijalizaciji samo dva puta.Prvi puta je Preuzela je dva mantila sa njenim imenom, a drugi puta je preuzela beđ,, i to je sve.Svo vrijeme je mjesto na klinici provodila vrijeme u Gradačačkom klubu na kraju Ilice, gdje je tabirila politiku i tračala Fahiru Hasanovu i Umu - ženu Salima Šabića. Od novembra 92 je pa do 95-96 boravila u Istambulu tako da ona sa specijalizacijom ima taman toliko koliko jedini nobelovac u Visokom brico-Šikle. A navela je da se od 92 u Zagrebu bavila specijalizacijom, što je NOTORNA LAŽ. Rad magistarski,A NAJVJEROJATNIJE I DOKTORSKI su ukradeni i najvjerojatnije i prepisan od doktorice medicinskih nauka gospođe Aide Cviko, koja je bila moja supruga .

Kod mene,u mom stanu, je živjela, tako da ja baš najbolje znam čime se bavila ta PAMET, i kako se dograbila i najvjerojatnije pređonila radove. Da koincidencija bude veča mentor za magistrat moje bivše supruge i Seke je isti-Asim Kurjak, stim što je moja supruga magistrirala 1983/4, a Seka nikada zvanično. A da bi on bio i njen mentor zna se cijena koju su Begovi platili.

Za pravosudne organe je da ispitaju dali ja ili ona lažemo. Može lagati samo jedno, ali ja sigurno ne, i na raspolaganju sam svim pravosudnim organima BiH DA DAM IZJAVU, POD PUNOM MORALNOM I MATERIJALNOM ODGOVORNOŠČU.