Akma Pljakic-peticija

Postovani,
kao roditelji ucenika ove skole i kao vasi klijenti, istupamo s ovom peticijom, trazeci od vas da vratite gospodju Akmu Pljakic na radno mjesto u IPS. Smatramo da smo otpustanjem ovakvog lojalnog, visoko kvalifikovanog, vrijednog i kvalitetnog radnika jako osteceni. Decenija njenog besprijekornog rada u ovoj instituciji nama je puno znacila i njeno prisustvo ovdje davalo nam je sigurnost s obzirom da se ovdje desavaju ceste izmjene menadzmenta i nastavnog kadra. Gospodja Akma Pljakic je bila prva instanca u ovoj ustanovi u saradnji sa roditeljima.Vjerujem da se u svakoj sferi drustva najvise cijeni lojalnost i strucnost, , a vi ste nam otpustajuci gospodju Akmu na nekorektan nacin pokazali bas suprotno.
 Ovim putem Vam
dostavljamo peticiju koju je potrebno potpisati kako bismo uticali na menadžment škole da preispita i promjeni svoju odluku i vrati gospodju Akmu na posao.

As parents of IPS students and as your clients, we would like to express our request for bringing back Mrs. Akma Pljakić to her previous position by writing this pettion.

As Mrs.Akma was always trustful, professional, hardworking and qualified employer, we are very sorry that you have terminated her contract and we see this action as a huge loss for all of us.

Working perfectly, with no mistakes, trough 10 years in school, Mrs.Akma was a huge support for parents. Also, Mrs.Akma was a familiar face for all of us during all changes in managment and teaching stuff, what gave us a feeling of trust.

Mrs.Akma had greate communication skills, she was trustful and professional emloyer. Those are the most important characteristics for a person in all fields of society. But unfortinatly by termination of Mrs.Akma's contract, you have shown that you do not appreciate those values.

We would like to share this pettition with parents in order to show our tendence to impact decision of managment and to initiate bringing back Mrs.Akma to her previous, or any other postion in the school.

Thank you in advance.

 Değerli yetkililer,

Okulunuzun veli ve müşteriniz olarak sayın Akma Pljakic onceden IPS'da çalışmış olduğu pozisyona geri almanız için bir dilekçe ile talep ediyoruz.
Sayin Akma hanımın çök samimi, profesyonel, çalışkan ve kaliteli bir eleman olduğundan çalışma anlaşmasını sonlandırılarak, veliler olarak büyük bir kayıp yaşadık.

Akma hanımın on yıl boyunca bu kurumda kusursuz bir şekilde çalışması bizim için büyük bir destekti. Ayrıca, sürekli yönetim ve öğretim üyelerin değişen bir ortamda hepimizin tanıdığı birinin olması güven vericiydi.
Sayın Akma hanım okul ve veli arasında güzel iletişim kurabilen, samimi ve ayrica profesyonel bir çalışandı. Bunlar toplumun her alanında çok önem verilen hususlardır. Yalnız, Akma hanımın anlaşmasını sonlandırmanız, sizlerin önem vermediginizi göstermektedir.
Imzalanmasi için sizlerle bu dilekçeyi paylaşarak yönetimin kabul edemediğimiz adımı geri alınması ve Akma hanımın tekrar işe, her hangi pozisyona, getirilmesi konusunda kararlı olduğumuzu gösterme çabasındayız.

Şimdiden teşekkürker

Potpišite ovu peticiju

By signing, I authorize VIIIb to hand over my signature to those who have power on this issue.


OR

You will receive an email with a link to confirm your signature. To ensure you receive our emails, please add info@onlinepeticija.com to your address book or safe senders list.

Paid advertising

We will advertise this petition to 3000 people.

Learn more...

Facebook